Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.2)Main CPV code09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Korsholms kommun -ryhmän (sis. Korsholms kommun ja Fastighets Ab Korsholms Bostäder) sähköenergian hankinta, jonka yksityiskohdat ilmenevät tarjouspyyntöasiakirjoista.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)09310000 Electricity
II.2.4)Description of the procurement:
Korsholms kommun - ryhmän sähkönhankintasopimuksen kilpailutus, jonka tuloksena sovitaan sähkönmyyjän marginaaleista ja sopimusehdoista. Lopullinen sähköenergian laskutushinta määräytyy sopimusjaksolle tehtävien hinnankiinnitysten perusteella.