We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Achizitie Motorină EURO 5
Reference number: 3695271 / 2022 / 1
II.1.2)Main CPV code
09134200 Diesel fuel
II.1.4)Short description:
Obiectul achiziţiei îl constituie furnizarea de carburant auto, din depozitele furnizorului, cu plata în termenul stabilit prin contractul de achiziţie şi anume Motorină EURO 5 – cod CPV 09134200-9, cantitatea ce se doreste a fi achizitionata este de minim 120.000 litri - maxim 240.000 litri – în formă lichidă, la sediul autorităţii contractante.
Estimări ale valorilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord – cadru:
Valoarea minimă estimata Acord cadru: 872.000 lei motorina euro 5, din care 576.000 lei motorina pentru sezon de vara(LOTUL 1) si 296.000 lei motorina pentru sezonul de iarna(lotul 2).
Valoarea maximă estimata Acord cadru: 1.744.000 lei motorina euro 5, din care 1.152.000 lei motorina pentru sezon de vara(LOTUL 1) si 592.000 motorina pentru sezonul de iarna(lotul 2).
Valoare minimă estimata Contract subsecvent: 218.000 lei motorina euro 5, din care 144.000 lei motorina pentru sezon de vara (lot 1) si 74.000 lei motorina pentru sezonul de iarna (lot 2).
Valoare maximă estimata Contract subsecvent: 436.000 lei motorina euro 5, din care 288.000 lei motorina pentru sezon de vara (lot 1) si 148.000 lei motorina pentru sezonul de iarna (lot 2).
Valoare estimata totala a acordului cadru: intre 872.000 si 1.744.000 lei fara TVA.
Cantitatile maxime si minime aferente fiecarui lot/ acord cadru sunt conform caietului de sarcini.
Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente fiecarui lot al acordului cadru sunt conform caietului de sarcini.
Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazute in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui anual, in functie de necesitatile autoritatii contractante.
Atentie:
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 744 000.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 2
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Ofertantii pot depune oferte pentru un lot sau pentru ambele loturi.
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lotul 1 – motorina pentru sezon de vara
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Obiectul achiziţiei îl constituie furnizarea de carburant auto, din depozitele furnizorului, cu plata în termenul stabilit prin contractul de achiziţie şi anume Motorină EURO 5 – cod CPV 09134200-9, cantitatea ce se doreste a fi achizitionata este de minim 80.000 litri - maxim 160.000 litri – în formă lichidă, la sediul autorităţii contractante.
Valoarea minimă estimata Acord cadru: 576.000 lei motorina pentru sezon de vara(LOTUL 1)
Valoarea maximă estimata Acord cadru: 1.152.000 lei motorina pentru sezon de vara(LOTUL 1) .
Valoare minimă estimata Contract subsecvent: 144.000 lei motorina pentru sezon de vara (lot 1).
Valoare maximă estimata Contract subsecvent: 288.000 lei motorina pentru sezon de vara (lot 1).
Lotul 2 – motorina pentru sezonul de iarna
Lot No: 2
Obiectul achiziţiei îl constituie furnizarea de carburant auto, din depozitele furnizorului, cu plata în termenul stabilit prin contractul de achiziţie şi anume Motorină EURO 5 – cod CPV 09134200-9, cantitatea ce se doreste a fi achizitionata este de minim 40.000 litri - maxim 80.000 litri – în formă lichidă, la sediul autorităţii contractante.
Valoarea minimă estimata Acord cadru: 296.000 lei motorina pentru sezonul de iarna (lotul 2)..
Valoarea maximă estimata Acord cadru: 592.000 motorina pentru sezonul de iarna (lotul 2).
Valoare minimă estimata Contract subsecvent: 74.000 lei motorina pentru sezonul de iarna (lot 2).
Valoare maximă estimata Contract subsecvent: 148.000 lei motorina pentru sezonul de iarna (lot 2).