II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
acord-cadru pe o perioada de 24 luni in vederea furnizarii de materiale de protectie pt combaterea covid-19 si a altor boli transmisibile
Reference number: 4266146/021/68071
II.1.2)Main CPV code44192000 Other miscellaneous construction materials
II.1.4)Short description:
Autoritatea contractantă va încheia acorduri-cadru pentru o perioadă de 24 luni. Produsele sunt destinate asigurării protecției personalului angajat, a persoanelor private de libertate custodiate, precum și a celor care desfășoară activități lucrative în cadrul Penitenciarului-Spital București Jilava împotriva infectării cu virusul Sars Cov2 și a altor boli transmisibile. Autoritatea contractantă a optat pentru încheierea unor acorduri cadru în vederea furnizării pe o perioada de 24 luni, asigurând în acest fel materialele necesare desfășurării în condiții optime a activității sale specifice de spital suport.În conformitate cu prevederile art. 141 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice, autoritatea contractantă a stabilit obiectul fiecărui lot, pe baze cantitative, adaptând dimensiunea contractelor individuale astfel încât să corespundă mai bine capacităţii întreprinderilor mici şi mijlocii și pe baze calitative, în conformitate cu diferitele produse, pentru a adapta conţinutul contractelor individuale mai îndeaproape la sectoarele specializate ale IMM-urilor.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
MASCA FFP3 FARA SUPAPA DE EXPIRATIE
Lot No: 8
II.2.2)Additional CPV code(s)18143000 Protective gear
II.2.4)Description of the procurement:
CANT MIN 600 BUC -CANT MAX 3000 BUC
MASCA FFP3 CU SUPAPA DE EXPIRATIE
Lot No: 9
CANT MIN 200 BUC -CANT MAX 2000 BUC
COMBINEZON DE PROTECTIE CU GLUGA
Lot No: 2
CANT MIN 5000 BUC -CANT MAX 51000 BUC
CANT MIN 2000 BUC -CANT MAX 28000 BUC
VIZIERA/ECRAN DE PROTECTIE
Lot No: 10
CANT MIN 400 BUC -CANT MAX 3000 BUC
MASCA FFP2/KN95 FARA SUPAPA DE EXPIRATIE
Lot No: 7
CANT MIN 10000 BUC -CANT MAX 65000 BUC
HALAT UF NESTERIL IMPERMEABIL
Lot No: 3
CANT MIN 1500 BUC -CANT MAX 21000 BUC
MASCA CHIRURGICALA CU 3 PLIURI
Lot No: 6
CANT MIN 40000 BUC -CANT MAX 350000 BUC
LENJERIE DE PAT DE UNICA FOLOSINTA
Lot No: 4
CANT MIN 500 BUC -CANT MAX 2500 BUC
BOTOSI INALTI DE POLIPROPILENA IMPERMEABILI
Lot No: 11
CANT MIN 3000 PERECHI-CANT MAX 52000 PERECHI
PIJAMA DE UNICA FOLOSINTA
Lot No: 5
CANT MIN 200 BUC -CANT MAX 2400 BUC