We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 265710-2022
Poland-Rawa Mazowiecka: Refuse and waste related services
2022/S 096-265710
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na III części
Reference number: ZP/09/2022
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 – Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilości łącznej do 6.500,00 Mg/rok z podziałem na III cz.
Cz. I – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości do 800,00 Mg/rok (odpad powstały z sortowania odpadów selektywnych);
Cz. II – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości do 5.200,00 Mg/rok (odpad powstały z odpadów komunalnych);
Cz. III - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości łącznej do 500,00 Mg/rok (odpad powstały w procesie rozdrabniania i sortowania odpadów, przeznaczony do produkcji paliwa alternatywnego), z podziałem na:
- frakcja drobna do 150,00 Mg/rok;
- frakcja gruba do 350,00 Mg/rok;
Szczegółowy opis zamówienia opisano w SWZ, rozdział IV - opis przedmiotu zamówienia.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na III części (odpad powstały z sortowania odpadów selektywnych)
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
90510000 Refuse disposal and treatment
90512000 Refuse transport services
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 – Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilości łącznej do 6.500,00 Mg/rok z podziałem na III części:
Część I – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości do 800,00 Mg/rok (odpad powstały z sortowania odpadów selektywnych).
Zamawiający zastrzega, że podana wyżej ilość jest ilościom orientacyjnymi, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i mogącą ulec zmianie w zależności od potrzeb zamawiającego, jednak minimalna ilość przekazanych odpadów będzie wynosić dla Części I – 500,00 Mg/rok. W przypadku odbioru odpadów w ilości mniejszej Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Odpad powstał w procesie mechanicznej segregacji odpadów komunalnych stanowiący frakcję nadsitową. Z odpadów tych wydzielono surowce wtórne tj. szkło, metale, pet, papier, tekturę itp. Odpad jest magazynowany na otwartym nie przykrytym terenie, w postaci niezbelowanej. Zamawiający informuje, że na podstawie zgromadzonych danych, średnio na pojazd transportujący odpady jest w stanie załadować dla Części I - ok. 15 Mg odpadu o kodzie 19 12 12. Jednakże wartość ta jest zmienna i w dużej mierze uzależniona od ładowności pojazdu odbierającego odpady. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. Odpady objęte niniejszym zamówieniem winny być przetworzone przy użyciu instalacji do produkcji paliwa alternatywnego lub instalacji do termicznego przetwarzania odpadów. Rozliczenie ilości odpadów następować będzie na podstawie legalizowanej wagi towarowej znajdującej się u Zamawiającego, wg wydruku wyniku ważenia. Odpady odbierane będą transportem wykonawcy na jego koszt oraz zagospodarowane przez wykonawcę poprzez odzysk. Zamawiający będzie informował wykonawcę o planowanej ilości odpadów do odbioru z wyprzedzeniem. Zamawiający zastrzega, iż ilości odebranych odpadów z Zakładu w Pukininie o kodzie 19 12 12 będą ustalane sukcesywnie w trakcie realizacji zamówienia. Odpady będą odbierane przez wykonawcę z Instalacji zlokalizowanej pod adresem: Pukinin 140, 96 – 200 Rawa Mazowiecka. Odbiór odpadów następować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00. Odbiór odpadów będzie potwierdzony kartami przekazania odpadów. Załadunek odpadów będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego, a wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera lub innego sprzętu przystosowanego do transportu tego typu odpadów. Wykonawca przedłoży oświadczenie Zamawiającemu o poddaniu procesowi odzysku całej masy odpadów przyjętych w danym miesiącu kalendarzowym w terminie do 15 dnia każdego następnego miesiąca emailem na adres: odpady@zgoaquarium.pl.
Wykonawca musi posiadać aktualne decyzje administracyjne w zakresie gospodarowania odpadami: zezwolenie na przetwarzanie odpadów albo pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające przetwarzanie odpadów albo pozwolenie zintegrowane obejmujące odzysk odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 779 ze zm.) obejmujące pełną ilość odpadów o kodzie 19 12 12, w ilości dla:
Część I – min. 800,00 Mg/rok
lub
musi posiadać umowę z instalacją w zakresie gospodarowania odpadami o kodzie 19 12 12. Należy dołączyć aktualną decyzje administracyjną w zakresie gospodarowania odpadami: zezwolenie na przetwarzanie odpadów albo pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające przetwarzanie odpadów albo pozwolenie zintegrowane, obejmujące odzysk odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 779 ze zm.) obejmujące pełną ilość odpadów o kodzie 19 12 12, w ilości dla:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w SWZ, rozdział IV - Opis przedmiotu zmówienia.
Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na III części (odpad powstały z odpadów komunalnych)
Lot No: 2
Część II – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości do 5.200,00 Mg/rok (odpad powstały z odpadów komunalnych);
Zamawiający zastrzega, że podana wyżej ilość jest ilościom orientacyjną, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i mogącą ulec zmianie w zależności od potrzeb zamawiającego, jednak minimalna ilość przekazanych odpadów będzie wynosić dla Części II – 4.500,00 Mg/rok. W przypadku odbioru odpadów w ilości mniejszej Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia.
Odpad powstał w procesie mechanicznej segregacji odpadów komunalnych stanowiący frakcję nadsitową. Z odpadów tych wydzielono surowce wtórne tj. szkło, metale, pet, papier, tekturę itp. Odpad jest magazynowany na otwartym nie przykrytym terenie, w postaci niezbelowanej. Zamawiający informuje, że na podstawie zgromadzonych danych, średnio na pojazd transportujący odpady jest w stanie załadować dla Części II – ok. 22 Mg odpadu o kodzie 19 12 12. Jednakże wartość ta jest zmienna i w dużej mierze uzależniona od ładowności pojazdu odbierającego odpady. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. Odpady objęte niniejszym zamówieniem winny być przetworzone przy użyciu instalacji do produkcji paliwa alternatywnego lub instalacji do termicznego przetwarzania odpadów. Rozliczenie ilości odpadów następować będzie na podstawie legalizowanej wagi towarowej znajdującej się u Zamawiającego, wg wydruku wyniku ważenia. Odpady odbierane będą transportem wykonawcy na jego koszt oraz zagospodarowane przez wykonawcę poprzez odzysk. Zamawiający będzie informował wykonawcę o planowanej ilości odpadów do odbioru z wyprzedzeniem. Zamawiający zastrzega, iż ilości odebranych odpadów z Zakładu w Pukininie o kodzie 19 12 12 będą ustalane sukcesywnie w trakcie realizacji zamówienia. Odpady będą odbierane przez wykonawcę z Instalacji zlokalizowanej pod adresem: Pukinin 140, 96 – 200 Rawa Mazowiecka. Odbiór odpadów następować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00. Odbiór odpadów będzie potwierdzony kartami przekazania odpadów. Załadunek odpadów będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego, a wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera lub innego sprzętu przystosowanego do transportu tego typu odpadów. Wykonawca przedłoży oświadczenie Zamawiającemu o poddaniu procesowi odzysku całej masy odpadów przyjętych w danym miesiącu kalendarzowym w terminie do 15 dnia każdego następnego miesiąca emailem na adres: odpady@zgoaquarium.pl.
Część II – min. 5.200,00 Mg/rok
Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na III cz. (odpad powstał w procesie rozdrabniania i sortowania odpadów)
Lot No: 3
Cz. III - Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości łącznej do 500,00 Mg/rok (odpad powstały w procesie rozdrabniania i sortowania odpadów, przeznaczony do produkcji paliwa alternatywnego), z podziałem na frakcje: frakcja drobna do 150,00 Mg/rok; frakcja gruba do 350,00 Mg/rok. Dla części III wykonawca musi złożyć ofertę na oba warianty.
Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości są ilościami orientacyjnymi, obrazującymi możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i mogącymi ulec zmianie w zależności od potrzeb zamawiającego, jednak minimalna ilość przekazanych odpadów będzie wynosić dla Cz. III – łącznie 200,00 Mg W przypadku odbioru odpadów w ilości mniejszej Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Odpad powstał w procesie rozdrabniania i sortowania odpadów. Z odpadów tych wydzielono surowce wtórne tj. szkło, metale, gruzy itp. Odpad jest magazynowany na otwartym nie przykrytym terenie, w postaci niezbelowanej. Zamawiający informuje, że na podstawie zgromadzonych danych, średnio na pojazd transportujący odpady jest w stanie załadować dla Części III – ok. 15-20 Mg odpadu o kodzie 19 12 12. Jednakże wartość ta jest zmienna i w dużej mierze uzależniona od ładowności pojazdu odbierającego odpady. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. Odpady objęte niniejszym zamówieniem winny być przetworzone przy użyciu instalacji do produkcji paliwa alternatywnego lub instalacji do termicznego przetwarzania odpadów. Rozliczenie ilości odpadów następować będzie na podstawie legalizowanej wagi towarowej znajdującej się u Zamawiającego, wg wydruku wyniku ważenia. Odpady odbierane będą transportem wykonawcy na jego koszt oraz zagospodarowane przez wykonawcę poprzez odzysk. Zamawiający będzie informował wykonawcę o planowanej ilości odpadów do odbioru z wyprzedzeniem. Zamawiający zastrzega, iż ilości odebranych odpadów z Zakładu w Pukininie o kodzie 19 12 12 będą ustalane sukcesywnie w trakcie realizacji zamówienia. Odbiór odpadów będzie potwierdzony kartami przekazania odpadów. Załadunek odpadów będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego, a wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera lub innego sprzętu przystosowanego do transportu tego typu odpadów. Wykonawca przedłoży oświadczenie Zamawiającemu o poddaniu procesowi odzysku całej masy odpadów przyjętych w danym miesiącu kalendarzowym w terminie do 15 dnia każdego następnego miesiąca emailem na adres: odpady@zgoaquarium.pl.
Część III – łącznie min. 500,00 Mg/rok
dla instalacji, z którą Wykonawca ma podpisaną umowę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisano w SWZ, rozdział IV.