Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Megval. Tan. „V0” teherforg. vasútvonal előkész.
Hivatkozási szám: EKR000269492021
II.1.2)Fő CPV-kód71241000 Megvalósíthatósági tanulmány, tanácsadó szolgáltatás, elemzés
II.1.4)Rövid meghatározás:
„V0” Budapestet délről elkerülő teherforgalmi vasútvonal előkészítése – Megvalósíthatósági Tanulmány elkészítése
Részajánlattétel nem megengedett: A részekre bontás mellőzésének alapvető indoka, hogy a tervezési folyamat első lépéseként az országos vasúti áruforgalmi felmérés és fejlesztési koncepció kidolgozása és az előzetes nyomvonalsávok kijelölése szükséges, aminek az elfogadása esetén kezdhető csak meg, párhuzamosan az élővilág előzetes felmérése és a Megvalósíthatósági Tanulmány elkészítése az elfogadott nyomvonalsávra vonatkozóan. Az élővilág előzetes felmérését követően véglegesíthető a környezeti hatástanulmány, melynek eredménye beépül a Megvalósíthatósági Tanulmányba. A Megvalósíthatósági Tanulmány véglegesítése egy iterációs folyamat eredményeként valósul meg, ami visszahathat a fejlesztési koncepció tartalmára.
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71311000 Általános mérnöki tanácsadó szolgáltatások
71311230 Vasútmérnöki szolgáltatások
71300000 Mérnöki szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A „V0” Budapestet délről elkerülő teherforgalmi vasútvonal előkészítéséről (továbbiakban: Projekt) szóló Projekt célja, hogy Magyarország (és Európa) északnyugat - délkeleti vasúti szűk keresztmetszetét jelentő budapesti Déli vasúti összekötő híd tehermentesítésére egy fővárost elkerülő új, a Dunát keresztező országos közforgalmú, egybefüggő és villamosított vasúti kapcsolat (továbbiakban: V0) létesüljön, tervezetten 120-160 km/h tervezési sebességre. Ennek megfelelően a Projekt előkészítése az alábbi feltételekkel és tartalommal szükséges:
a) ki kell dolgozni az országos vasúti áruforgalmi (teherforgalmi) fejlesztési koncepciót, közlekedési stratégiát (továbbiakban együttesen: koncepció), valamint a Döntéselőkészítő tanulmányt,
b) az elfogadott koncepció és nyomvonal alapján el kell végezni az élővilág előzetes felmérését, el kell készíteni a környezeti hatástanulmányt és le kell folytatni a környezetvédelmi engedélyezési eljárást a Bodajk - Ceglédbercel (Cegléd) szakaszra,
c) az elfogadott koncepció és nyomvonal alapján el kell végezni a 2012-ben, a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége megbízásából elkészült „V0 Budapestet délről elkerülő vasútvonal kialakítása” című Megvalósíthatósági Tanulmány (MT) felülvizsgálatát és költség-haszon elemzés (CBA) elkészítését a Bodajk - Ceglédbercel (Cegléd) szakaszra (kb. 120 km), kitekintéssel a Győr - Bodajk szakasz (kb. 60 km) megvalósítási lehetőségeire. A felülvizsgált és ezáltal az újonnan elkészített MT és CBA-nak tartalmaznia kell többek között az érintett műtárgyak (különösen vasúti hidak és alagutak), intermodális konténerterminál infrastruktúra kialakítására vagy fejlesztésére, vasúti iparvágány kapcsolattal rendelkező áruforgalmi központ megvalósíthatóságnak vizsgálatát.
Az elvégzendő feladat részletes leírását a Tervezési feladat tartalmazza.
Ajánlatkérő nyilvántartásában az eljárás PST kódja: V000.28