II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Λειτουργία και συντήρηση υπόλοιπων Εγκαταστάσεων Επεξεργασίας Λυμάτων και Αποχέτευσης Ρόδου.
Reference number: ΔΔ0421
II.1.2)Main CPV code90481000 Operation of a sewage plant
II.1.4)Short description:
Η παρούσα διαδικασία σύναψης δημόσιας σύμβασης αποσκοπεί:
— στην προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Κρεμαστής,
— στην προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Δαματριάς,
— στην προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Θεολόγου,
— λειτουργία και προληπτική συντήρηση των Ε.Ε.Λ. στις Δημοτικές Κοινότητες Κρεμαστής, Δαματριάς, Μαριτσών, Θεολόγου, Σορωνής, Έμπωνας, Σιαννών, Απολλακιάς, Ασκληπιείου, Γενναδίου και Λίνδου, για δύο (2) έτη,
— στην λειτουργία και συντήρηση των αντλιοστασίων αποχέτευσης των περιοχών που εξυπηρετούνται από τις παραπάνω Ε.Ε.Λ.,
— στην λειτουργία και προληπτική συντήρηση των παραπάνω εγκαταστάσεων για δύο (2) επιπλέον έτη, ως προαίρεση,
— στην επιδιορθωτική συντήρηση του εξοπλισμού των παραπάνω εγκαταστάσεων (Ε.Ε.Λ. και αντλιοστάσια), ως προαίρεση,
— στον έλεγχο και επισκευή των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων της Ε.Ε.Λ. Κρεμαστής, ως προαίρεση,
— στην προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Μαριτσών, ως προαίρεση.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 4 659 235.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 4
II.2)Description
II.2.1)Title:
Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Κρεμαστής.
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)42996000 Machinery for the treatment of sewage
II.2.4)Description of the procurement:
Η δαπάνη για την προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Κρεμαστής, περιλαμβάνει την προμήθεια, την εγκατάσταση και την θέση σε λειτουργία νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ., για την βελτίωση τής αποδοτικής λειτουργίας αυτής.
Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Δαματριάς.
Lot No: 2
Η δαπάνη για την προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Δαματριάς, περιλαμβάνει την προμήθεια, την εγκατάσταση και την θέση σε λειτουργία νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ., για την βελτίωση τής αποδοτικής λειτουργίας αυτής.
Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Θεολόγου.
Lot No: 3
Η δαπάνη για την προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ. Θεολόγου, περιλαμβάνει την προμήθεια, την εγκατάσταση και την θέση σε λειτουργία νέου εξοπλισμού στην Ε.Ε.Λ., για την βελτίωση τής αποδοτικής λειτουργίας αυτής.
Λειτουργία και προληπτική συντήρηση υπόλοιπων Ε.Ε.Λ. Ρόδου: 2 έτη.
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)90481000 Operation of a sewage plant
— λειτουργία και συντήρηση των αντλιοστασίων των περιοχών που εξυπηρετούνται από τις παραπάνω Ε.Ε.Λ..