Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 273581-2019
Magyarország-Budapest: Vasútépítés
2019/S 111-273581
Tájékoztató az eljárás eredményéről – Közszolgáltatások
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
„A Soroksár (bez.) – Kelebia (oh) vv. fejlesztéséhez kapcsolódó beszerzés (EPC szerződés)” / “Procurement for the upgrading of the Soroksár (incl.)– Kelebia (country border) railway line EPC contract
II.1.2)Fő CPV-kód
45234100 Vasútépítés
II.1.4)Rövid meghatározás:
Soroksár (bez.) – Kelebia (országhatár) vasútvonal fejlesztése / Upgrading of the Soroksár (incl.) – Kelebia (country border) railwayline
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
34632200 Vasúti villamos jelzőberendezések
34632300 Vasúti villamos berendezések
34941000 Sínpálya és tartozékai
34946000 Vasúti pályaépítési anyagok és kellékek
45213321 Vasútállomás építése
45221112 Vasúti híd építése
45221113 Gyalogoshíd építése
45234000 Vasút és drótköteles szállítóeszköz építése
45234112 Vasúti kocsiszín építése
45234113 Pályabontás
45234114 Vasúti töltés építése
45234115 Vasúti jelzések szerelése
45234116 Pályaépítés
71311230 Vasútmérnöki szolgáltatások
79930000 Különleges tervezési szolgáltatások
79311100 Közvéleménykutatás-tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A szerződés a fő tárgya: a Soroksár (bez.)-Kelebia (országhatár) 150-es számú MÁV vasútvonal fejlesztése a 75 + 00 és 1593 + 88 hm. szelvények között, v = 160 (200) km/h sebességre. A szerződés tárgya szerinti vasútvonal hossza kb. 152 km.
A beszerzés tárgya az alábbi elemeket tartalmazza:
1. A fő paramétereket a hatályos EU TEN-T hálózatra (P4 osztály) vonatkozó specifikáció szerint kell fejleszteni, vegyes forgalom figyelembevételével.
2. Tervezési sebesség 200 km/h horizontális és vertikális elrendezésben (egyéb paraméterek: 160 km/h)
3. Engedélyezési sebesség: 160 km/h
4. Nyíltvonali vágányok száma: 2
5. Felépítmény típusa: 60-as rendszer
6. Tengelyterhelés: 225 KN
7. Villamosított vonal (25 kV, 50 Hz) FET vezérléssel
8. Elektronikus vagy jelfogós biztosítóberendezés, KÖFI + ETCS L2, GSM-R rendszer létesítése
9. Tehervonatok maximális hossza: 750 m
10. Tengelyátszerelt kocsik közlekedésének figyelembe vétele
11. Állomások utasforgalmi és üzemeltetési célú létesítményeinek kialakítása és felújítása
12. Az állomások PRM előírásoknak való megfeleltetése.
A főbb tervezési és kivitelezési feladatok magukban foglalják a
1. A teljes tervdokumentáció elkészítése engedélyezésre (Engedélyezési tervek)
2. Környezetvédelmi hatástanulmány készítése, a környezetvédelmi engedély beszerzése; a NATURA 2000 hatástanulmány elkészítése
3. A kisajátítási tervek elkészítése a változások földhivatali átvezettetésével együtt
4. Az összes építési engedély megszerzése
5. Az építéshez szükséges minden részletes terv elkészítése, a kezelők jóváhagyásának beszerzése
6. Az építési ütemtervek elkészítése, a kezelői hozzájárulások beszerzése
7. Összhangot kell teremteni az építési tervvel, közreműködés a kisajátítási eljárásban
8. Építés (A munkaterület átadásától a sikeres műszaki átadás-átvétel megtörténtéig)
9. A használatba vételi engedély megszerzésében való részvétel
10. Megvalósítási dokumentáció elkészítése
11. Jótállási kötelezettségek
The main subject matter of this contract is the upgrading of the Soroksár (incl.) – Kelebia (country border) MÁV railway line No. 150 to line speed v=160(200)km/h between sections 75 + 00 and 1593 + 88, where the total length of the contract is approximately 152 km.
The subject matter of the contract includes:
1. Main parameters according to specifications related to existing EU TEN-T network (class P4) to be upgraded, with mixed traffic
2. Design speed: 200km/h for horizontal and vertical layout (other parameters: 160km/h)
3. Licensing speed: 160km/h
4. Number of line tracks: 2
5. Superstructure type: system 60
6. Axle load: 225 KN
7. Electrified line (25 kV, 50 Hz) using Catenary energy remote control system (FET)
8. Electronic or relay signalling system, establishment with central traffic control system (KÖFI) and ETCS L2, GSM-R systems
9. Maximum length of freight trains: 750 m
10. Consideration of transport of axle-modified trains
11. Construction or renewal of facilities on stations for passenger service and operational purposes
12. Fulfilment of the PRM requirements on stations.
.The main planning and construction tasks include:
12. Preparation of complete plans for approval (permission plans)
13. Preparation of environmental impact assessment and obtaining the environmental permit; Prep of the NATURA 2000 impact assessment
14. Preparation of expropriation drawings together with the administration of changes at the land registry
15. Obtaining all building permits (licenses)
16. Preparation of all detailed designs necessary for the construction works, obtaining the operators’ approvals
17. Preparation of construction schedules, obtaining the operators’ approvals
18. Establish consistency with the building plan and contribution in expropriation process
19. Construction (from the handover of the construction site to a successful technical handover-takeover procedure)
20. Contribution in obtaining of authorization of occupancy
21. Preparation of as-built documentation.
22. Guarantee obligations