There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 27780-2022
Romania-Pitești: Electricity
2022/S 012-027780
Contract notice – utilities
Supplies
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizare energie electrica, acord-cadru 4 ani
Reference number: 13008995_2022_PAAPD1326500
II.1.2)Main CPV code
09310000 Electricity
II.1.4)Short description:
Acord cadru de furnizare energie electrica (joasa tensiune si medie tensiune) pentru:
- sediul societatii S.C. PUBLITRANS 2000 S.A. din Pitesti, Str.Depozitelor, Nr.2L,
- locatiile de vanzare bilete (tonete si automate bilete), conform Anexei nr.1 din Caietul de sarcini,
- statiile de incarcare autobuze electrice conform Anexei nr.2 din Caietul de sarcini.
Acordul cadru se va încheia cu mai mulți operatori, fără reluarea competiției, respectiv cu primii doi ofertanţi, în ordinea descrescătoare a punctajelor obtinute, din clasamentul ofertelor admisibile. În situaţia în care primul ofertant din clasament, respectiv primul promitent-furnizor, nu va putea răspunde solicitării entităţii contractante de atribuire a unui contract subsecvent, în perioada de valabilitate a acordului-cadru, refuzând semnarea acestuia, entitatea contractantă va solicita semnarea contractului subsecvent promitentului-furnizor clasat pe următorul loc în clasamentul în baza căruia se vor încheia acordurile-cadru. Contractele subsecvente vor fi atribuite anual si ori de cate ori va fi necesar. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 6.510.000 lei. Perioada de valabilitate pentru acordul cadru este de 48 luni. Primul contract subsecvent se va atribui pentru furnizarea de energie electrică de joasă tensiune, pentru locurile de consum menţionate în Anexa 1 la caietul de sarcini, pentru o perioadă de 12 luni. Contractul subsecvent pentru furnizarea de energie electrică de medie tensiune, pentru locurile de consum menţionate în Anexa 2 la caietul de sarcini, se va atribui în funcţie de necesităţile de consum ale entităţii contractante, având în vedere faptul că acestea depind de primirea în concesiune a staţiilor de încărcare şi autobuzelor electrice achiziţionate de către Municipiul Piteşti prin Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice conform Anunţului de participare CN1012053 publicat în SEAP în data de 10.06.2019 şi Anunţului de atribuire CAN1060042 publicat în SEAP în data de 28.08.2021. Estimăm că atribuirea acestui contract subsecvent se va realiza începând cu luna iulie 2022. Următoarele contracte subsecvente se vor atribui în funcţie de necesităţile de consum de energie electrică de joasă şi medie tensiune ale entităţii contractante.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 21 540 000.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Acord cadru de furnizare energie electrica (joasa tensiune si medie tensiune) pentru sediul societatii S.C. Publitrans 2000 S.A. din Pitesti, Str.Depozitelor, Nr.2L; locatiile de vanzare bilete (tonete si automate bilete) si statiile de incarcare autobuze electrice, conform caietului de sarcini.