II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Echipament pentru situatii de urgenta.
Număr de referinţă: MIS-ETC CODE 1423/5
II.1.2)Cod CPV principal16000000 Utilaje agricole
II.1.4)Descriere succintă:
Echipament pentru situatii de urgenta: cort militar, paturi, mese si scaune pentru 300 de persoane, pompa mobila, ATV complet echipat pentru situatii de urgenta, drujbe, sistem electronic de alarma, generator electric, tractor cu 90-120 cp cu remorca cu prelata, bucatarie mobila militara, saci speciali pentru inundatii, tacamuri, masina de tuns iarba, truse de prim ajutor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 248 800.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 6
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)16000000 Utilaje agricole
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Tractor de 90-120 cp 1 bucata; remorca cu prelata 1 bucata;
II.2.1)Titlu:
Obiecte menajere si sanitare
Lot nr.: 2
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39522500 Articole textile de camping
39522520 Paturi de campanie
39522530 Corturi
33141623 Truse de prim ajutor
— cort militar 20 de bucati,
— paturi 300 de bucati,
— mese si scaune pentru 300 de persoane,
— tacamuri 300 de bucati,
— truse de prim ajutor 10 bucati.
Bucatarie mobila militara
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39000000 Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat
Bucatarie mobila militara 2 bucati;
Echipament pentru situatii de urgenta
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)34100000 Autovehicule
19000000 Produse din piele, materiale textile, din plastic şi din cauciuc
ATV complet echipat pentru situatii de urgenta 1 bucata;
Saci speciali pentru inundatii 1 000 de bucati;
Sistem electronic de alarma
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)35120000 Sisteme şi dispozitive de supraveghere şi de securitate
Sistem electronic de alarma 1 bucata.
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)16300000 Secerătoare
31100000 Motoare, generatoare şi transformatoare electrice
42120000 Pompe şi compresoare
44510000 Scule
— pompa mobila 1 bucata;
— generator electric 1 bucata;
— drujba 2 bucati;
— masina de tuns iarba 1 bucata.