We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 282432-2015
Display compact view
Poland-Ruda Śląska: Construction work for bridges and tunnels, shafts and subways
2015/S 153-282432
II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Przedmiotem partnerstwa publiczno-prywatnego będzie wspólna realizacja przedsięwzięcia pn. „Kompleksowe rozwiązanie problemów gospodarki odpadami na terenie miasta Ruda Śląska wraz z utworzeniem i eksploatacją instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych”.
Podstawą realizacji Przedsięwzięcia będzie umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym (dalej jako: Umowa o ppp) zawarta pomiędzy Zamawiającym tj. Miastem Ruda Śląska (dalej jako: Podmiot Publiczny) a Wykonawcą zwanym dalej Partnerem Prywatnym.
Przedsięwzięcie obejmuje utworzenie na terenie miasta Ruda Śląska, sfinansowanie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (MBP) oraz kompostowni, a następnie eksploatację powstałej infrastruktury zgodnie z przeznaczeniem przez okres określony w Umowie o ppp.
W zakresie inwestycyjnym Przedsięwzięcie obejmuje co najmniej:
— utworzenie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych – MBP), spełniającej wymagania, standardy RIPOK (Partner Prywatny zobowiązany jest do wykonania wszystkich czynności prawnych i faktycznie niezbędnych do utworzenia instalacji, o której wyżej mowa),
— budowa kompostowni (instalacji do przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów oraz wytwarzania z nich produktu o właściwościach nawozowych lub środków wspomagających uprawę roślin, spełniającego wymagania określone w przepisach odrębnych), spełniającej wymagania, standardy RIPOK.
— uzyskanie statusu RIPOK dla utworzonych instalacji,
— utworzenie na terenie Miasta Ruda Śląska (w różnych dzielnicach miasta) co najmniej 2 stacjonarnych punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych – PSZOK (ilość zostanie doprecyzowana w trakcie dialogu),
— uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, w tym decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Wynagrodzenie Partnera Prywatnego stanowić będą przychody generowane przez przedsięwzięcie PPP (pożytki z przedmiotu partnerstwa publiczno-prywatnego).
Wynagrodzenie będzie mogło zostać pomniejszone, gdy Partner Prywatny naruszy zobiektywizowane wskaźniki przyjęte w Umowie PPP (np. nie będą utrzymane standardy środowiskowe).
Miasto Ruda Śląska w ramach współpracy z Partnerem Prywatnym zapewnia gwarancję strumienia odpadów zmieszanych z Miasta Ruda Śląska przez okres trwania umowy.
Umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym może przewidywać, że w celu jej wykonania Podmiot Publiczny i Partner Prywatny zawiążą spółkę, w takim wypadku zakłada się, iż forma wniesienia wkładu własnego przez Podmiot Publiczny i Podmiot Prywatny będzie przedmiotem negocjacji.
Ostateczny zakres realizacji Przedsięwzięcia zostanie określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), opracowanej na podstawie ustaleń poczynionych w trakcie dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie poznanych w trakcie dialogu konkurencyjnego przez Podmiot Publiczny rozwiązań proponowanych przez Partnerów Prywatnych w zakresie realizacji Przedsięwzięcia.
Planowany okres współpracy z Partnerem Prywatnym wynosi pomiędzy 15 – 25 lat.
Przedsięwzięcie obejmuje zespół wszelkich czynności prawnych i faktycznych (w tym finansowych) mających na celu utworzenie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (MBP) oraz kompostowni, a następnie eksploatację powstałej infrastruktury zgodnie z przeznaczeniem przez okres określony w Umowie o ppp na terenie miasta Ruda Śląska.
Miasto Ruda Śląska posiada teren, który może zostać udostępniony (nie jest to warunek konieczny) celem realizacji przedmiotowej inwestycji. Miasto planuje zagospodarować działkę nr 741/473 obr. Ruda, karta mapy 5 o powierzchni 2,5232 ha (GL 1S/00011057/2). Ponadto wskazuje, iż możliwe jest w razie potrzeby pozyskanie na ten cel przyległych działek należących do Skarbu Państwa o nr 1021/507 (pow. 5,2968 ha) i nr 760/476 (pow. 5,8534 ha). Sposób udostępnienia będzie przedmiotem negocjacji.
Przedsięwzięcie dzieli się na dwa etapy. Etap inwestycyjny i etap eksploatacji.
W etapie inwestycyjnym Przedsięwzięcie obejmuje co najmniej:
— zaprojektowanie i budowę lub przebudowę lub rozbudowę instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych – MBP), spełniającej wymagania, standardy RIPOK,
— budowę kompostowni (instalacji do przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych bioodpadów oraz wytwarzania z nich produktu o właściwościach nawozowych lub środków wspomagających uprawę roślin, spełniającego wymagania określone w przepisach odrębnych), spełniającej wymagania, standardy RIPOK.
— uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń,
— utworzenie na terenie Miasta Ruda Śląska co najmniej 1 stacjonarnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych – PSZOK (możliwość wykorzystania terenu wskazanego dla instalacji RIPOK). Podmiot Publiczny zastrzega możliwość zwiększenia ilości PSZOK w trakcie dialogu z równoczesnym wskazaniem terenów dla utworzenia tych punktów (ilość zostanie doprecyzowana w trakcie dialogu).
Instalacje o których mowa powyżej mogą być instalacjami odrębnymi lub jednolitymi w rozumieniu przepisów prawa budowlanego.
W etapie eksploatacji Przedsięwzięcie obejmuje co najmniej:
— utrzymanie i eksploatację wybudowanych instalacji,
Wynagrodzenie Partnera Prywatnego stanowić będzie opłata za dostępność instalacji rozliczana w oparciu o ilość dostarczonych przez Gminę odpadów. Wynagrodzenie będzie mogło zostać pomniejszone, gdy Partner Prywatny naruszy zobiektywizowane wskaźniki przyjęte w Umowie PPP (np. nie będą utrzymane standardy środowiskowe, brak dostępności).
Miasto Ruda Śląska w ramach współpracy z Partnerem Prywatnym zapewnia gwarancję strumienia odpadów z gospodarki odpadów na terenie miasta Ruda Śląska dla której jest organizatorem przez okres trwania umowy ppp, a partner Prywatny zapewnia dostępność instalacji dla całego strumienia dostarczonych odpadów.
Umowa o partnerstwie publiczno-prywatnym może przewidywać, że w celu jej wykonania Podmiot Publiczny i Partner Prywatny zawiążą spółkę celową, w takim wypadku zakłada się, iż forma wniesienia wkładu własnego przez Podmiot Publiczny i Partnera Prywatnego będzie przedmiotem negocjacji.