Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 285468-2020
Submission deadline has been amended by:  381209-2020
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2020/S 118-285468
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
OSZK-archivális és szolgáltató raktár építése
Hivatkozási szám: EKR000431642020
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Jelen kivitelezési feladat a piliscsabai Iosephinum a „Makovecz Imre Bástyája” nagyprojekten belül, az Országos Széchényi Könyvtár archivális raktárépületének teljes körű kivitelezése, valamint a kapcsolódó infrastruktúra (külső-belső közmű, út, tűzivíz-hálózat, optikai VAN-hálózat, felszíni vízlevezetés) teljes körű kivitelezési feladatok ellátása a vállalkozási szerződés keretében. Az épület egy 91 000 polcfolyóméter befogadó képességű könyvraktár, 11 343,03 m2 nettó alapterületen, melyben többek között egy speciális szerverterem funkció is helyet kap.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az Országos Széchényi Könyvtár archívumainak elhelyezését szolgáló archivális és szolgáltató raktár építése, amely az alábbiakat foglalja magában:
Főépület:
a) nettó földszinti alapterület: 2848,21 m2
b) nettó 1. emeleti alapterület: 2834,64 m2
c) nettó 2. emeleti alapterület: 2868,15 m2
d) nettó 3. emeleti alapterület: 800,45 m2
Melléképületek:
a) B épület nettó földszinti alapterület: 97,59 m2
b) C épület nettó földszinti alapterület: 69,82 m2
Az építés magában foglalja az építészeti, gépészeti és villamos munkákat, valamint külső-belső közmű, út, tűzivíz-hálózat, optikai VAN-hálózat, felszíni vízlevezetés teljes körű kivitelezési feladatokat.
Építészeti főbb elemek:
a) egyedi zsaluzat készítése finombeton elemek gyártásához 104 m2
b) 40 mm vastag, előregyártott vasbeton panel gyártása és elhelyezése
c) polcrendszer 91000 irat fm ebből 87118 irat fm tömörraktár/ tömbraktár
d) Tükörkészítés tömörítés nélkül, síkfelületen 11205 m2
e) Fúrt cölöpözési munkák ф60 cm átmérővel 5920 fm
f) Armatúra elkészítése cölöphöz, betonacél szerelési munka: 128 tonna
Keményhéjalású íves felületű vörösréz lemez tetőfedés és homlokzati falburkolat készítendő összesen 4575 m2 felülettel, teljes rendszerben, hőszigeteléssel együtt.
Épületgépészet:
A gépészeti rendszereknek ki kell szolgálni az épületben tárolt anyagok, mint pl. mikrofilm, papírraktár, digitalizáló szerverterem hő és légellátását. A fűtési rendszert hőszivattyúval és távfűtéssel valósul meg. Az épületbe tervezett fűtési hálózat kétcsöves, szivattyús meleg vízfűtéses rendszer. A légállapot tartásához szükséges hűtési hőenergiát folyadékhűtőkkel kell biztosítani, glikol-víz keverékkel. A keletkező cseppvizeket külön cseppvíz hálózatra kell csatlakoztatni.
Főbb elemek:
a) 8 darab hőszivattyú telepítése
b) 15 darab beltéri kivitelű építőelemes légkezelő berendezés telepítése
Elektromos munkák főbb elemei:
a) 89 m2 alapterületű speciális szerverterem kiépítése
b) 2 db diesel aggregátor kialakítása
Optikai VAN-hálózat főbb elemei:
a) Optikai kábel behúzása alépítménybe 3000 m
b) LPE 3x32 típusú béléscső üres csőbe vagy meglevő kábel mellé 2550 m
További információt a műszaki leírás tartalmaz.