Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Recepciós személyzet és kísérési szolgáltatások biztosítása az Európai Parlament strasbourgi helyszíne számára.
Hivatkozási szám: COMM/DG/AWD/2017/765.
II.1.2)Fő CPV-kód79610000 Állásközvetítési szolgáltatás
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az Európai Parlament Kommunikációs Főigazgatósága azzal a céllal hirdeti meg a pályázati felhívást, hogy olyan recepciós személyzet és kísérési szolgáltatást biztosító szolgáltató kerüljön kiválasztásra, amelynek feladata az Európai Parlament különböző strasbourgi épületeibe érkező egyéni látogatók és látogatócsoportok üdvözlése és kalauzolása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
Az egy ajánlattevőnek odaítélhető részek maximális száma: 2
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Recepciós személyzet és titkári szolgáltatások biztosítása a Parlamentárium strasbourgi helyszíne számára
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)79620000 Személyzettel és ideiglenes személyzettel való ellátási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az 1. tétel esetében:
az új strasbourgi Parlamentárium megnyitása még vonzóbbá teszi az előzetesen bejelentett látogatásokat, és jelentősen növeli a látgatók számát.
E pályázati felhívás keretében az Európai Parlament strasbourgi Tájékoztatási Hivatala olyan szolgáltatót keres, amelynek feladata a recepciós személyzet biztosítása és a titkári feladatok ellátása lesz a következők szerint:
— 2 állandó munkatárs, de a recepciós személyzet létszáma a bejelentett látogatásoktól függően akár 5-re is emelkedhet,
— és 1 titkár munkatárs, akinek feladata a látogatási ütemterv kezelése lesz.
Recepciós személyzet/kísérési és recepciós szolgáltatások biztosítása az „Európai Unió látogatói programja” és a „Látogatások és szemináriumok” elnevezésű látogatói programhoz az Európai Parlamentben, Strasbourgban.
Rész száma: 2
A 2. tétel a recepciós személyzet és a kísérők által az alábbi 2 látogatói program keretében nyújtott szolgáltatásokra vonatkozó követelményeket foglalja magában:
1. „Az Európai Unió látogatói programja” (EUVP);
2. „Látogatások és szemináriumok” az Európai Parlamentben (VISSEM).
A nyertes ajánlattevő feladata recepciós személyzet és kísérő személyzet biztosítása az Európai Parlament EUVP és VISSEM programját lebonyolító szervezeti egységekhez azzal a feladattal, hogy gondoskodjanak a látogatócsoportok felügyeletéről a strasbourgi parlamenti üléshetek során.
Az EUVP tekintetében a nyertes ajánlattevőnek olyan kísérő-/recepciós személyzetet kell biztosítania, akik kezelik az EU-n kívülről érkező, magas rangú tisztviselők különféle egyéni tanulmányi látogatási programjait, kísérik a tisztviselőket számos találkozójuk során, valamint bemutatják és elmagyarázzák számukra azt, hogy hogyan jutnak hozzá és hogyan használják a különböző szolgáltatásokat.
A VISSEM tekintetében a nyertes ajánlattevőnek olyan recepciós személyzetet kell biztosítania, akik a VISSEM keretében érkező egyéni látogatókat és a látogatói csoportok részt vevőit kísérik az Európai Parlament Louise Weiss (LOW) épületében Strasbourgban. A személyzetet jelentős számú (legfeljebb 80 a különösen forgalmas időszakok során) csoport felügyeletére is felkérhetik.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Świadczenie usług pracowników recepcji i przewodników na potrzeby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Numer referencyjny: COMM/DG/AWD/2017/765.
II.1.2)Główny kod CPV79610000 Zapewnianie usług personelu
II.1.4)Krótki opis:
Parlament Europejski (Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji) ogłasza niniejsze zaproszenie do składania ofert, którego celem jest świadczenie usług pracowników recepcji i przewodników na potrzeby przyjmowania grup odwiedzających i odwiedzających indywidualnych oraz towarzyszenia im w różnych budynkach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
Maksymalna liczba części, które mogą zostać udzielone jednemu oferentowi: 2
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Usługi pracowników recepcji i sekretarza/sekretarki na potrzeby Parlamentarium w Strasburgu
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV79620000 Usługi w zakresie pozyskiwania personelu, w tym pracowników sezonowych
II.2.4)Opis zamówienia:
Część 1:
otwarcie nowego Parlamentarium w Strasburgu podniesie atrakcyjność oferowanych wizyt i znacznie zwiększy liczbę przyjętych odwiedzających.
W ramach niniejszego zaproszenia do składania ofert Biuro Informacji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu poszukuje wykonawcy odpowiedzialnego za zatrudnienie pracowników recepcji i pracownika sekretariatu:
— 2 pracowników stałych; liczba ta może wzrosnąć do 5 pracowników recepcji, zależnie od harmonogramu zaplanowanych wizyt,
— sekretarza lub sekretarki, których zadaniem będzie przede wszystkim zarządzanie harmonogramem wizyt.
Usługi pracowników recepcji/przewodników, recepcjonistów/recepcjonistki na potrzeby programów wizyt w instytucjach Unii Europejskiej i VISSEM w Parlamencie Europejskim w Strasburgu
Część nr: 2
Część 2 obejmuje zapotrzebowanie na usługi pracowników recepcji, recepcjonistów/recepcjonistki i przewodników w ramach 2 programów wizyt, o których mowa poniżej:
1. „program wizyt w instytucjach Unii Europejskiej” (EUVP);
2. „Wizyty i seminaria” Parlamentu Europejskiego (VISSEM).
Zadanie wykonawcy polega na udostępnieniu pracowników recepcji, recepcjonistów/recepcjonistki i przewodników na potrzeby działu EUVP i działu VISSEM Parlamentu Europejskiego do zarządzania grupami odwiedzających podczas tygodni sesji parlamentarnych w Strasburgu.
W przypadku EUVP wykonawca udostępni pracowników recepcji/przewodników do zarządzania różnymi indywidualnymi programami wizyt osób wysokiego szczebla z państw trzecich, odprowadzania ich na liczne posiedzenia, pokazywania im i wyjaśniania, jak uzyskać dostęp do różnych usług i korzystać z nich.
W przypadku VISSEM zadanie wykonawcy polega na udostępnieniu pracowników recepcji, którzy będą towarzyszyć osobom z grup odwiedzających i odwiedzającym indywidualnym w ramach VISSEM w budynku im. Louise Weiss (LOW) Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Pracownicy mogą odpowiadać za zarządzanie bardzo dużą liczbą grup odwiedzających (nawet 80 grup podczas bardzo obleganych posiedzeń).
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Prestarea de servicii de personal de primire și de ghid pentru Parlamentul European din Strasbourg.
Număr de referinţă: COMM/DG/AWD/2017/765.
II.1.2)Cod CPV principal79610000 Servicii de plasare de personal
II.1.4)Descriere succintă:
Parlamentul European, Direcția Generală Comunicare, lansează această licitație în vederea prestării de servicii de personal de primire și de ghid pentru a primi și a însoți grupurile de vizitatori sau vizitatorii individuali în diferitele clădiri ale Parlamentului European din Strasbourg.
II.1.5)Valoarea totală estimată
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Prestarea de servicii de personal de primire și de secretariat pentru Parlamentarium în Strasbourg
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)79620000 Servicii de asigurare de personal, inclusiv personal angajat temporar
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Pentru lotul 1:
Inaugurarea noului Parlamentarium din Strasbourg va contribui la creșterea atractivității vizitelor propuse și la creșterea semnificativă a numărului de vizitatori primiți.
În cadrul licitației, Biroul de informare al Parlamentului European din Strasbourg caută un contractant care va fi responsabil cu angajarea personalului de primire și a unui (unor) secretar(i):
— 2 membri ai personalului de primire, care pot fi și 5, în funcție de planificarea vizitatorilor înscriși;
— și 1 secretar responsabil în special cu gestionarea planificării vizitelor.
Prestare de servicii de personal de primire/ghid și de recepție pentru programele de vizite „Programul pentru vizitatori al Uniunii Europene” și „Vizite și seminare” la sediul Parlamentului European din Strasbourg
Lot nr.: 2
Lotul 2 acoperă necesitățile de servicii de personal de primire, recepționiști și ghizi în cadrul celor 2 programe de vizite de mai jos:
1. „Programul pentru vizitatori al Uniunii Europene” (EUVP);
2. „Vizite și seminare” ale Parlamentului European (VISSEM).
Contractantul este invitat să pună la dispoziția unităților EUVP și VISSEM ale Parlamentului European personal de primire, recepționiști și ghizi pentru gestionarea grupurilor de vizitatori în cursul săptămânilor de sesiuni parlamentare de la Strasbourg.
Pentru EUVP, contractantul va pune la dispoziție personal de primire/ghizi pentru a gestiona diferitele programe de vizite de studiu individuale ale personalităților de nivel înalt din țări terțe, a le ghida către numeroasele lor reuniuni, a le arăta și explica modul de acces și de utilizare a diferitelor servicii.
Pentru VISSEM, se va solicita contractantului să pună la dispoziție personal de primire pentru a însoți participanții din cadrul grupurilor de vizitatori și vizitatorii individuali VISSEM în clădirea Louise Weiss (LOW) a Parlamentului European din Strasbourg. Se poate solicita personalului să gestioneze un număr considerabil de grupuri (până la 80 în cursul sesiunilor foarte încărcate).