Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
KORJAUSILMOITUS JÄLKI-ILMOITUKSEEN: Poliisihallitus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Informatica konsultointipalvelun hankinta
Reference number: POL-2021-131731
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena on poliisin valtakunnallinen tulostietojärjestelmä (jäljempänä PolStat) tietovaraston hallinnointiin ja käyttöön liittyvä konsultointipalvelu PolStat:in jatkokehittämiseksi ja käytön tueksi (jäljempänä Palvelut).
Tämä tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)" sisäiseen kilpailutukseen.
Tällä korjausilmoituksella korjataan jälki-ilmoituksen kohtaa I.5) Pääasiallinen toimiala, joka oli aikaisemmassa jälki-ilmoituksessa ilmoitettu virheellisesti "Yleinen julkishallinto".
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
PolStat on tietovarastokokonaisuus poliisin organisaation tarpeisiin. PolStatia käytetään poliisin ydintoiminnassa, talous- ja henkilöstöhallinnossa, analyysitoiminnassa sekä muissa tukipalveluissa. Loppukäyttäjiä ovat poliisin oma organisaatio sekä keskeiset sidosryhmät.
Palvelujen tulee sisältää myös Tilaajan käyttäjille tarjottavaa tukipalvelua Informatica -välineen palvelinasennuksissa ja muissa käyttöön liittyvissä ylläpitotehtävissä (ns. käytön tekninen tuki).
Hnkinnan arvo on ilmoitettu suuntaa antavana ja sitoumuksettomana hankinnan ennakoituna arvona. Hankinnan toteutuneeseen arvoon vaikuttaa mm. Tilaajalla
käytettävissä oleva rahoitus, Tilaajan omien resurssien hyödyntäminen ja työn tekemisen aikana esille nousevat muutostekijät.
Sopimus astuu voimaan, kun se on allekirjoitettu ja on voimassa viisi (5) vuotta.