Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Alimente – Lactate, ouă de găină, legume congelate și produse congelate și distribuirea lor la Cantina din campusul studențesc „Tudor Vladimirescu” din Iași
Reference number: 6622/27.02.2023
II.1.2)Main CPV code15000000 Food, beverages, tobacco and related products
II.1.4)Short description:
Acordul- cadru are în vedere achizitionarea alimentelor necesare unei bune desfasurari a activității Cantinei din campusul studentesc „Tudor Vladimirescu” din Iasi și transportul acestora, prin procedura de licitație deschisă cu JOUE cu desfășurare on-line. Acordul-cadrul va avea o perioadă de valabilitate de 6 luni, începând cu data semnării de către ambele parți a contractului de furnizare de produse. primul contract subsecvent se va încheia după semnarea acordului cadru și va avea o perioadă de valabilitate de 3 luni din momentul semnării de către ambele părți cu o pondere de 80% din toată cantitatea aferentă acordului- cadru;al doilea va fi încheiat în funcție de nevoia autorității contractante având o pondere de 20% din cantitatea aferentă acordului- cadru și cu o perioadă de valabilitate care poate depăși perioada de valabilitate a acordului- cadru conform prevederilor art. 107, alin 4 din HG 395/2016 . Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 5 zile. Pentru solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare care au fost adresate în termenul prevăzut în anunţul de participare, răspunsul clar si complet al autorităţii contractante la aceste solicitări va fi transmis in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
LOT 4 - Produse congelate
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)15112120 Turkeys
15111100 Beef
15220000 Frozen fish, fish fillets and other fish meat
15555100 Ice cream
II.2.4)Description of the procurement:
LOT 4 - Produse congelate MIN MAX
Valoare fără TVA contract subsecvent 1 6,096.83 156,000.00
Valoare fără TVA contract subsecvent 2 1,524.21 39,000.00
Valoare minimă fără TVA a acordului-cadru 7,621.03
Valoare maximă fără TVA a acordului-cadru 195,000.00
II.2.2)Additional CPV code(s)15331170 Frozen vegetables
LOT 13 - Legume congelate MIN MAX
Valoare fără TVA contract subsecvent 1 15,647.00 240,000.00
Valoare fără TVA contract subsecvent 2 3,911.75 60,000.00
Valoare minimă fără TVA a acordului-cadru 19,558.75
Valoare maximă fără TVA a acordului-cadru 300,000.00
II.2.2)Additional CPV code(s)15500000 Dairy products
LOT 6 - Lactate MIN MAX
Valoare fără TVA contract subsecvent 1 19,681.22 285,600.00
Valoare fără TVA contract subsecvent 2 4,920.30 71,400.00
Valoare minimă fără TVA a acordului-cadru 24,601.52
Valoare maximă fără TVA a acordului-cadru 357,000.00
II.2.2)Additional CPV code(s)03142500 Eggs
LOT 7 - Ouă de găină MIN MAX
Valoare fără TVA contract subsecvent 1 960,00 48.000,00
Valoare fără TVA contract subsecvent 2 240,00 12.000,00
Valoare minimă fără TVA a acordului-cadru 1.200,00
Valoare maximă fără TVA a acordului-cadru 60.000,00