Works - 31798-2022
Hungary-Budapest: Cycle path construction work
2022/S 015-031798
Corrigendum
Notice for changes or additional information
Works
(Supplement to the Official Journal of the European Union, 2021/S 250-659020)
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Közlekedésbiztonsági fejlesztés a XX. kerületben 2
Reference number: EKR001461572021
II.1.2)Main CPV code
45233162 Cycle path construction work
II.1.4)Short description:
Kerékpáros fejlesztések kivitelezési munkái XX. kerületben (újraindított), összesen négy részben (1-4. rész: „A”-„D” részben)
A VEKOP-5.3.1-15-2020-00020 „Kerékpáros fejlesztések kivitelezési munkái Budapest XX. kerületében” című projekt keretében tervezett megoldások egyrészt a hiányzó kerékpáros kapcsolatok pótlására irányulnak, önálló kerékpárút szakaszok, nyitott vagy zárt kerékpársávok kialakításával, másrészt fontos feladat a csomóponti átvezetések megvalósítása, vagy a meglévő átvezetések biztonságosabbá tétele. A kerület kerékpáros baráttá tételének eszköze továbbá az egyirányú utcák megnyitása a kétirányú kerékpáros forgalom számára, valamint Zóna 30-as forgalomcsillapított övezetek kialakítása.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza, mely szerint: ahol a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, ezekben a konkrét esetekben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett „vagy azzal egyenértékű” terminust minden esetben alkalmazza.
Az egyenértékűséget az ajánlatban az ajánlattevőnek kell igazolnia külön nyilatkozattal, megadva azt a terméket, mely esetében egyenértékű ajánlatot tesz, megnevezve az egyenértékűség objektív bizonyítékát.
A részletes feladatleírást a Közbeszerzési Dokumentum (továbbiakban: KD) műszaki leírása tartalmazza.