Notice for changes or additional information
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Jäder-Sundby 2:3 Eskilstuna. LSS Boende
Reference number: 21/54
II.1.2)Main CPV code45211341 Flats construction work
II.1.4)Short description:
Entreprenaden Jäders-Sundby utgör en egen huvuddel, huvuddel 1.
Optioner avseende 3 st tillkommande gruppboenden utgör egna huvuddelar,
huvuddel 2, 3 och 4.
Objektet avser nybyggnad av gruppboende beståenda av
- Huvudbyggnad med 6 lgh och gemensamma utrymmen för personal.
- 2 st byggnader för singelboende.
- Förrådsbyggnad.
BTA huvudbyggnad: ca 540 m²
BTA byggnader för singelboende: ca 40 m²/byggnad
BTA förrådsbyggnad: ca 30 m²
31812-2022 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Byggnation av lägenheter
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 21/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning