II. szakasz: A szerződés tárgya
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
Vállalkozási keretszerződés – nemzetközi utazásszervezési szolgáltatás tárgyában.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helyeSzolgáltatások
Szolgáltatási kategória száma 20: Szállítási mellék- és kiegészítő szolgáltatások
A teljesítés helye: 1133 Budapest, Visegrádi utca 106.
NUTS-kód HU101 Budapest
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információk
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)63510000 Utazási irodák szolgáltatásai és hasonló szolgáltatások, 63516000 Utazási ügyintézési szolgáltatások
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
Vállalkozási keretszerződés – nemzetközi utazásszervezési szolgáltatás tárgyában, a szerződés teljes időtartama alatt 345 000 000 HUF + ÁFA keretösszegben (a közbeszerzés mennyisége).
Az ajánlatkérő személyi állományába tartozó személyek hivatalos légi és földi utazásainak és a hozzájuk kapcsolódó földi szolgáltatások (szállásfoglalás, autóbérlés, utasbiztosítás, egyéb menetjegy, kiegészítő szolgáltatások) szervezése, valamint kapcsolódó szolgáltatások nyújtása Európán belül, esetenként Európán kívüli területeken azzal, hogy az Ajánlatkérő személyi állományába az eljárás indításának időpontjában több mint 600 fő tartozik.
Az ajánlatkérő a szolgáltatások megrendelését elsősorban biztonságos (titkosított) elektronikus hozzáférést jelszóval biztosító, internet alapú helyfoglalási rendszeren keresztül kívánja megrendelni, amellyel összefüggésben a következő elvárásai vannak:
— a helyfoglalási rendszernek az év minden napján, a nap 24 órájában rendelkezésre kell állnia az interneten keresztüli hozzáféréssel, a helyfoglalási rendszer használatához a nyertes ajánlattevőnek oktatást kell tartania, illetőleg felhasználói kézikönyvet kell biztosítania, majd az utóbbit a teljesítés során folyamatosan frissítenie kell
— a helyfoglalási rendszer legyen alkalmas legalább a következő szolgáltatások megrendelésének bonyolítására:
— repülőjegyek megrendelése (hagyományos és diszkont repülőjegyek is)
— szállások megrendelése
— a helyfoglalási rendszernek kapcsolatban kell állnia legalább a következő nemzetközi repülőjegy-, szállás foglalási GDS/CRS (Amadeus, Galileo, WorldSpan utazási irodai CRS/GDS) rendszerekkel, valamint az ezekhez kapcsolódó és önálló szolgáltatásokat kínáló utasbiztosítási rendszerek adatbázisa között,
— a helyfoglalási rendszernek kapcsolatban kell állnia az úgynevezett diszkont (fapados) légitársaságok helyfoglalási rendszereivel,
— a helyfoglalási rendszer alapvető rendeltetése, hogy az ajánlatkérő által megadott feltételeknek megfelelően a rendelkezésre álló és foglalható ajánlatok emberi erőforrás beavatkozása nélkül, automatikusan a foglalási felületen jelenjenek meg és legyenek közvetlenül megrendelhetők,
— a rendszer alapvető szükséges felületei, amellyel a helyfoglalási rendszernek rendelkeznie kell:
— Kereső felület, amely a különböző szolgáltatásokhoz tartozó adatokra való keresést biztosítja az ajánlatok között
- Foglalási felület, amely biztosítja az ajánlatok összehasonlítását, lehetővé teszi a legkedvezőbb ajánlat kiválasztását és azonnali foglalását a rendszerben, kommunikál a nyertes ajánlattevő és ajánlatkérő között, biztosítja a foglalásokkal kapcsolatos visszaigazolások, elektronikus dokumentumok továbbítását
- Foglalások listája, amely lehetőséget ad a már rögzített foglalások keresésére, megtekintésére, szerkesztésére
- Foglalások, megrendelések és egyéb dokumentumok listázhatósága, tárolása a szolgáltatás időtartama alatt folyamatosan
- Üzenő felület, amely lehetővé teszi a közvetlen kommunikációt a nyertes ajánlattevő és az ajánlatkérő között, mind a foglalásokhoz csatoltan, mind egyedi igények megfogalmazására
- Utasadat-kezelő, amely megjeleníti és lehetővé teszi az ajánlatkérő által megadott utas-adatbázis aktualizálását
- statisztika, ahol a megtett foglalások adatai szolgáltatás típusonként naprakészen lekérdezhetőek különböző szempontok szerint
- a helyfoglalási rendszerrel összefüggő alapvető informatikai elvárások:
- a rendszer elérése web alapú secured HTTPS kapcsolaton keresztül valósuljon meg, a felhasználói végpont és a szolgáltatás nyújtási pont között titkosított adatkapcsolat biztosítsa a továbbított adatok védelmét
- a rendszer használatához egyedi felhasználó azonosító és jelszó legyen szükséges
- legalább 5 egyidejű felhasználó számára legyen biztosított a hozzáférés
- a rendszer az ajánlatkérő által használt Windows 7, vagy annál újabb verziójú Windows operációs rendszeren, Internet Explorer 9.0 vagy újabb, vagy MozillaFirefox 16.x vagy újabb, és Google Chrome 22.x vagy újabb böngészőkön keresztül működjön
- A helyfoglalási rendszerrel kapcsolatos kérdések, felhasználói problémák, egyéb információk kezelésére a nyertes ajánlattevőnek Help-desk szolgáltatást kell nyújtania, legalább munkanapokon 08:00 és 17:00 között.
- A rendszer kritikus hibája, leállása, hibás működése esetén a nyertes ajánlattevő köteles az Ajánlatkérő utazásszervezőit telefonon és e-mailben történő ügyintézéssel kiszolgálni, illetve nem a rendszeren keresztül feladott megrendeléseket köteles a rendszerbe a helyreállítás után feltölteni annak érdekében, hogy a statisztikák megfelelő, valós tartalommal elkészíthetőek legyenek.
Az ajánlatkérő a további szolgáltatásokat elektronikus úton (helyfoglalási rendszeren keresztül vagy rendszeren kívül (e-mailen) kívánja megrendelni a következő szolgáltatások tekintetében:
- külföldi és belföldi vasúti (hálókocsi) jegy-helyjegy megrendelése
- hajó-, nemzetközi autóbusz és kompjegy megrendelése
- autóbérlés megrendelése
- utazáshoz kapcsolódó biztosítások megrendelése
- repülőjegyhez kapcsolódó egyéb szolgáltatások
- vízumügyintézéssel kapcsolatos szolgáltatások megrendelése
- repülőtéri transzfer, sofőrszolgáltatás megrendelése
- konferencia regisztrációval kapcsolatos szolgáltatások megrendelése.
A helyfoglalási rendszer rendelkezésre állásán felül a nyertes ajánlattevő munkanapokon 8:00 és 17:00 között rendelkezésre kell állnia, illetőleg az év minden napján 6-22 óra között ügyeleti szolgáltatást kell biztosítania. Nyertes ajánlattevő a rendelkezésre állás alatt az utasok utazás előtti és alatti tájékoztatásának és megrendeléseinek biztosítását, valamint az utazás alatti váratlan helyzetek kezelését végzi.
A nyertes ajánlattevő az ajánlatkérő megkeresésére a rendszeren kívüli szolgáltatások terén köteles a megkeresés napján reagálni, és lehetőség szerint a megkeresés tárgyának (ajánlatkérés, megrendelés, információ vagy szolgáltatás kérése, stb.) még aznap eleget tenni.
A szolgáltatás teljesítésével összefüggésben elvárt tájékoztató műszaki leírást a kiegészítő irat, a részletes követelményeket az ajánlattételi szakaszban rendelkezésre bocsátandó ajánlattételi dokumentáció tartalmazza.
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információVételi jog (opció): nem