Supplies - 322679-2022
Romania-Cluj-Napoca: Protective gear
2022/S 114-322679
Contract notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
"Dispozitive si scule electroizolante sau electroizolate-Prajini si scurtcircuitoare " LOT 1-Prajini electroizolante si LOT 2 Scurtcircuitoare
Reference number: RO14476722 - 2022 - poz 123.
II.1.2)Main CPV code
18143000 Protective gear
II.1.4)Short description:
Achiziționarea de Dispozitive si scule electroizolante sau electroizolate, conform specificațiilor tehnice
Prajini electroizolante 6-20 kV =buc 82
Prajini electroizolante telescopice 6-20kV = buc 109
Prajini electroizolante telescopice110-20kV, 2,4-2,6m = buc 77
Prajini electroizolante 110 kV = buc 45
Prajini pt. actionarea separatorilor 20 kV din PT = buc 73
Tub pt transportul prajinilor eliz. Ø 180*2500mm = buc 12
Adaptoare pt.prajini(ptr.scurtcircuitor) = buc 157
Adaptor hexagonal cu filet interior si mufa cilindrica pentru cuplarea carligelor la prajina =buc 105
Adaptoare pt.prajini (ptr.detector ) = buc 165
LOT 2 - Scurtcircuitoare
Scc firizi si CD-uri pt. soclu sig. minion gr.00 = buc 81
Scc.pt.firide si tablouri cu MPR 3x35/1/1 - sectiune conductor 16 mmp = buc 93
Scc.pt.firide si tablouri cu MPR 3x35/1/1 - sectiune conductor 35 mmp = buc 72
Scurtcircuitoare monofazate cu CA pentru bare plate 50/4-p/p = buc 84
Scurtcircuitoare monofazate cu CA pentru bare plate 70/4-p/p = buc 28
Scurtcircuitoare monofazate cu CA pentru bară rotundă 50/6-o/p= buc 34
Scc.trifazate cu CA pt. bare plate3x35/1,5- 35/4-p/p = 30 buc
Scc.trifazate cu CA pt. bare plate3x50/1,5- 50/4-p/p = 52 buc:
Scc.pt.LEA jt clasice 6x25/1-25/10-F/p = 70 buc
Scc.pt. LEA JT cu montare de la sol- 6 = 76 buc :
Scc pt.LEA jt.torsadate 6x25/0,7-25/10-F/p = 112 buc:
Scc.trifazat ptr. LEA 20 Kv cu montare de pe stalp /sol 2x25/2,5-25/12-p/p, = 48 buc :
Scc.trifazat ptr. LEA 20 Kv cu montare de pe stalp /sol 3x25/2,5-25/12-p/p, = 144 buc :
Cleme fixe pentru montarea scc. pe LEA JT torsadat (Romind), pe sectiuni = buc 628
Electrod tip tarus pentru scc mobile = buc 22
Solicitarile de clarificari privind documentia de atribuire se vor transmite cu cel putin 22 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor iar Raspunsul consolidat al entitatii contractante in mod clar, complet si fara ambiguitati la toate solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare va fi transmis cu cel putin 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 2 604 037.50 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 2
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Ofertele se pot depune pentru unul sau ambele loturi.Contractul se va atribui pe fiecare lot in parte sau pe ambele loturi (daca castigatorul este acelasi pentru ambele loturi)
II.2)Description
II.2.1)Title:
LOT 1 - Prajini electroizolante
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
LOT 1-Prajini si accesorii compus din:
Adaptor hexagonal cu filet interior si mufa cilindrica pentru cuplarea carligelor la prajina = buc 105
Adaptoare pt.prajini (ptr.detector ) = buc 165.
Lot No: 2
LOT 2 - Scurtcircuitoare compus din: