Supplies - 32550-2022
Hungary-Debrecen: Food, beverages, tobacco and related products
2022/S 015-032550
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Élelmiszerek beszerzése 2022 - 2
Reference number: EKR000043722022
II.1.2)Main CPV code
15000000 Food, beverages, tobacco and related products
II.1.4)Short description:
Élelmiszerek beszerzésére vonatkozó adás-vételi szerződés keretmegállapodás formájában a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint.
I. rész: Sertés- és marhahús, 7 tétel, 5 050 kg.
II. rész: Baromfihús, 8 tétel, 4 960 kg.
III. rész: Haltermékek, 3 tétel, 340 kg.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 14 500 000.00 HUF
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Sertés- és marhahús
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
15100000 Animal products, meat and meat products
II.2.4)Description of the procurement:
Jelen közbeszerzési eljárás tárgya Ajánlatkérő részére az alábbi élelmiszerek szállítása keretmegállapodás formájában 10 hónap időtartamra, vagy a keretösszeg teljesüléséig:
Becsült (10 havi) mennyiségek:
A szerződés időtartama alatt rendelkezésre álló keretösszeg: nettó 6 250 000 Ft.
A fentiekben, valamint a közbeszerzési dokumentumokban részletesen megadott mennyiségi adatok tájékoztató jellegűek, Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy a szerződés időtartama alatt a rendelkezésre álló keretösszeget maximum 20%-kal meghaladva a megadott mennyiségektől eltérjen.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban.
A részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok részletezését, részletes jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket, valamint a szerződéses feltételeket a közbeszerzési dokumentumok és annak részét képező műszaki fejezet tartalmazza.
Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, I. osztályú, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is.
A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Ajánlatkérő a Kbt. 53. § (4) bekezdése valamint a 131. § (9) bekezdése alkalmazásának tekintetében általa előre nem látható és ellenőrzési körén kívül eső körülménynek tekinti azt az esetet, ha a jelen közbeszerzési eljárás tárgyában központosított vagy közös közbeszerzési rendszerben keretmegállapodás vagy szerződés kerül megkötésre a központi beszerző szervezet (vagy közös ajánlatkérők nevében eljáró szervezet) által, és erre tekintettel az ajánlatkérőként szerződő félnek jogszabályban előírt csatlakozási kötelezettsége áll fenn az adott tételek vonatkozásában.
Baromfihús
Lot No: 2
A szerződés időtartama alatt rendelkezésre álló keretösszeg: nettó 5 000 000 Ft.
Haltermékek
Lot No: 3
15200000 Prepared and preserved fish
A szerződés időtartama alatt rendelkezésre álló keretösszeg: nettó 833 333 Ft.