A módosítások jellege és mértéke (a szerződés esetleges korábbi módosításainak feltüntetésével együtt):
1.számú módosítás: 2019.10.1.
A közbeszerzési díj a KEF helyett a DKÜ Zrt-nek fizetendő.
Szerződésmódosításról szóló hirdetmény száma: 2019/S 198-481204
Jelen, 2. számú módosítás: 2021.6.16
2. A Keretmegállapodás IV. 6. pontjának első bekezdése helyébe az alábbi rendelkezések lépnek:
„A keretmegállapodás időtartama: jelen keretmegállapodás aláírásától számított 48 hónapig, azaz 2022. június 4-ig terjedő határozott időtartam. Közvetlen megrendelés kizárólag keretmegállapodás időtartama alatt kezdeményezhető és igazolható vissza, egyedi szerződés kizárólag a keretmegállapodás időtartama alatt köthető. A keretmegállapodás időtartama alatt visszaigazolt megrendelés és a megkötött egyedi szerződés időbeli hatálya nem haladhatja meg a keretmegállapodás időbeli hatályát.
Felek megállapodnak, hogy amennyiben a keretmegállapodás keretösszege a 48 hónapos időtartam eltelte előtt kimerül, akkor ennek tényét Beszerző az általa üzemeltetett Digitális Közbeszerzési Rendszerben (a továbbiakban: DKR) közzéteszi. A közzétételt követően a keretmegállapodás „passzív időszakba” lép azzal, hogy ez esetben a keretmegállapodás ezen „passzív időszakában” közvetlen megrendelés már nem igazolható vissza és új egyedi szerződés már nem köthető.
Amennyiben a Beszerző a beszerzés tárgya szerint új keretmegállapodást köt, ennek tényét Beszerző a DKR-ben közzéteszi. A közzétételt követő 6. (hatodik) munkanaptól a keretmegállapodás „passzív időszakba” lép azzal, hogy ez esetben a keretmegállapodás ezen „passzív időszakában” közvetlen megrendelés csak akkor igazolható vissza, illetve új egyedi szerződés csak akkor köthető, ha a közvetlen megrendelés kezdeményezése, illetve az egyedi szerződés megkötésére irányuló beszerzési eljárás megindítása a DKR-ben már a közzétételt megelőzően megtörtént.”