Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
KESKEYTYSILMOITUS: Elintarvikkeet ja non-food -tuotteet 2023–2027
II.1.2)Main CPV code15000000 Food, beverages, tobacco and related products
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena olivat ammattikeittiöiden ja vähittäiskaupan elintarvikkeet sekä vähäisessä määrin ammattikeittiöiden toimintaa tukevat non-food -tuotteet, kuten keittiön tarvitsemat kattaus- ja ruoanvalmistustarvikkeet. Lisäksi hankinnan kohteena olivat edellä mainittujen tuotteiden tilaamiseen ja käyttämiseen liittyvät palvelut, kuten logistiikkapalvelut ja muut tukipalvelut.
Asiakkaille, joiden toimipaikat jakautuvat maanlaajuisesti, tuli saada tuotteiden hankintaan yksi kanava. Tavarantoimitusten tuli tapahtua tehokkaasti, toimitusvarmasti sekä kustannustehokkaasti.
Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisestä liitteissä:
- 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" ja sen alaliitteissä 1.1 "Vastuullisuus", 1.2 "Code of Conduct -ehdot" sekä 1.3 "Sähköinen kauppapaikka" ja
- 2 "Tuote- ja hintaluettelo".
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)39220000 Kitchen equipment, household and domestic items and catering supplies
33700000 Personal care products
39800000 Cleaning and polishing products
60000000 Transport services (excl. Waste transport)
19640000 Polythene waste and refuse sacks and bags
39700000 Domestic appliances
79342300 Customer services
II.2.4)Description of the procurement:
Ks. kohta II.1.4) "Lyhyt kuvaus".