II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Acord-cadru soluții pentru perfuzii
Reference number: 4288349_2021_PAAPD1306823
II.1.2)Main CPV code33692400 Perfusion solutions
II.1.4)Short description:
Medicamente solutii pentru perfuzii. A se vedea caietul de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 12-a zi inainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Nr. de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data de depunere a ofertelor este 20.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 488 836.38 RON
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 39
II.2)Description
II.2.1)Title:
1000 ml contine ulei de soia 60,0 g, trigliceride cu lant mediu 60,0 g,ulei de masline 50 g, ulei de peste 30 g emulsie lipidica 20 % flc.100 ml
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)33692210 Parenteral feeding solutions
II.2.4)Description of the procurement: II.2.5)Award criteriaCriteria below
Price
Metronidazolum sol.perf.5g/l, flc. 100 ml
Lot No: 8
II.2.2)Additional CPV code(s)33692400 Perfusion solutions
Glucosum sol.perf. 10 %, punga 500 ml
Lot No: 28
II.2.2)Additional CPV code(s)33692700 Glucose solutions
1000 ml sol.perf.Clorura de potasiu 0,40 gr, clorura de calciu dihidrat0,27gr, clorura de sodiu 6gr, lactat de sodiu 3,12gr. sol. perf., punga 500ml
Lot No: 4
Ciprofloxacinum sol.perf.2mg/ml,sol.perf. 100 ml
Lot No: 15
II.2.2)Additional CPV code(s)33651000 General anti-infectives for systemic use and vaccines
Glucosum sol.inj, 33 %,fiola 10 ml
Lot No: 24
II.2.2)Additional CPV code(s)33692500 Injectable solutions
Dexametazonum sol.inj.4 mg/ml,fi.2ml
Lot No: 30
II.2.2)Additional CPV code(s)33622800 Agents acting on the renin-angiotensin system
Ondansetronum sol.inj.2mg/ml,fiola 4 ml
Lot No: 38
II.2.2)Additional CPV code(s)33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
Liofilizat pt.sol.perf.cu vitamine hidrosolubile flc.pt.sol.perf.
Lot No: 16
II.2.2)Additional CPV code(s)33616000 Vitamins
1000 ml sol. Perf. Contin: clorura de sodiu 8,6 g, clorura de potasiu 0,3 g, clorura de calciu dihidrat 0,33 g sol.salina sol. perf., punga 500ml
Lot No: 3
Natrii chloridum sol.perf.0,9 %, punga 500ml
Lot No: 10
Aminophyllinum sol.inj.24mg/ml,fiola 10ml
Lot No: 35
II.2.2)Additional CPV code(s)33670000 Medicinal products for the respiratory system
Natrii chloridum sol.perf.0,9 %, punga 250ml
Lot No: 9
Glucosum sol.perf. 5 %, punga 250 ml
Lot No: 26
Hydrocortisonum succinat sodic liof.+solv.pt.sol.inj100mg/fiola
Lot No: 34
II.2.2)Additional CPV code(s)33642200 Corticosteroids for systemic use
Glucosum sol perf.5 %, punga 500 ml
Lot No: 25
Diclofenacum sol.inj.25mg/ml,fiola 3 ml
Lot No: 32
II.2.2)Additional CPV code(s)33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
Magnesii Sulfas sol.inj.204,7mg/ml, fiola 10 ml
Lot No: 31
II.2.2)Additional CPV code(s)33661700 Other nervous system medicinal products
Arginina - sorbitol sol.perf., flc.250mg
Lot No: 5
Kalii chloridum conc. sol. perf., fiola 10 ml
Lot No: 6
Hydroxyethyl amidon osmolaritate 277mosm/l sol.perf.6 %,pungi.500ml,in solutie echilibrata electrolitic
Lot No: 19
II.2.2)Additional CPV code(s)33621400 Blood substitutes and perfusion solutions
Sol.standard normocalorica ptr.nutritie enterala min3% fibre, osmolaritate max. 285mosmol/l;flc.500 ml
Lot No: 20
II.2.2)Additional CPV code(s)33692300 Enteral feeds
Albuminum sol.perf.20 %, flc.50 ml
Lot No: 14
Carbazochromum sol. inj. 1.5 mg fiole, 5 ml
Lot No: 36
II.2.2)Additional CPV code(s)33620000 Medicinal products for the blood, blood-forming organs and the cardiovascular system
Natrii hydrogeni carbonas sol.perf.8,4 %, flc.100 ml
Lot No: 11
Mannitolum sol.perf.15 %, flc 250 ml
Lot No: 7
Ketoprofenum sol.inj.50mg/ml, fiola de 2 ml
Lot No: 29
Clorura de cr+clorura de cu+clorura de fe+clorura de mn+molibdat de na+selenit de na+clorura de zinc+iodura de k+florura de na+sorbitol+hcl conc. Pt. sol. Perf., fiole 10 ml
Lot No: 23
Sol.aminoacizi 10 % fara electroliti carbohidrati sol.perf.10 % 500ml
Lot No: 17
Sol.enterala a pac.cu afectare hepatica >1%fibre, 1,3kcal/ml si min 44 % aminoacizi, punga 500 ml
Lot No: 21
Glucosum sol.perf. 10 %, punga 250 ml
Lot No: 27
Drotaverinum 40 mg/2 ml sol. inj. 2 ml 20mg/ml, fiola 2ml
Lot No: 37
Acid D,L-aspartic 0,25 g, piridoxina 0,125 g sol.inj., fiole 10 ml
Lot No: 12
1000 ml contine ulei de soia 60,0 g, trigliceride cu lant mediu 60,0 g,ulei de masline 50 g, ulei de peste 30 g emulsie lipidica 20 % flc.250 ml
Lot No: 2
Ferri carboxymaltosum 50mg fer/ml,fi.10ml solutie injectabila / perfuzabila
Lot No: 33
II.2.2)Additional CPV code(s)33621300 Antianaemic preparations
Albuminum sol.perf.20 %, flc.100 ml
Lot No: 13
Sol.enterala a pacientului cu afectiuni oncologice 1,5kcal/ml, min10gproteine/100ml si 2 g EPA, cu max.12,4 g glucide/100ml, punga 500 ml punga 500 ml
Lot No: 22
Granisetronum 1mg/ml fiola 3 ml
Lot No: 39
Sol.hipercalorica pt.nutritie enterala min 37,5 gr. Proteine/punga;1,5Kcal/ml,osmolaritate de max.360mosm/l,min 1,5 % fibre/ml;flc.500 ml
Lot No: 18