Árubeszerzések - 332005-2021
Magyarország-Kaposvár: Meteorológiai állomások
2021/S 126-332005
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Légszennyezettséget mérő monitoring állomás
Hivatkozási szám: EKR000075022021
II.1.2)Fő CPV-kód
38127000 Meteorológiai állomások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Kaposvár légszennyezettségét mérő monitoring állomás telepítése, műszerekkel történő felszerelése, továbbá karbantartása a Life IP HungAIRy (LIFE17 IPE/HU/000017) projekt keretében.
Kaposvár légszennyezettségét mérő monitoring állomás telepítése, műszerekkel történő felszerelése, továbbá karbantartása.
Környezeti levegő vizsgálatára kialakított mérőállomás, beépített, folyamatos üzemű gázelemzőkkel (SO2, NO/NO2/NOx, CO, O3, nagy térfogatáramú PM mintavevő) és szálló por monitorral/monitorokkal (PM10 és PM2,5), meteorológiai egységgel, a gázelemzők működtetését biztosító berendezésekkel (gázkeverővel, null-gáz generátorral, a rendszeres ellenőrzéshez szükséges tanúsított anyagmintákkal), adatgyűjtő és adatfeldolgozó rendszerrel.
A nyertes ajánlattevő feladatát képezik az alábbiak:
I. Telepítés: Megfelelő aljzat kiépítése és az áramellátás kialakítása.
II. A mérőállomás felszerelés szállítása:
1. Környezeti SO2 – gázelemző, 1 db.
2. Környezeti CO – gázelemző, 1 db.
3. Környezeti NO/NO2/NOx – gázelemző, 1 db.
4. Környezeti O3 – gázelemző, 1 db.
5. Szállópor monitorok – PM10 (1 db.) és PM2.5 (1 db.)
6. Kalibrátor, 1 db.
7. Null-levegő generátor, 1 db.
8. Gázpalack reduktorral, 1 db.
9. Mintavevő rendszer, 1 db.
10. Meteorológiai egység, árboccal, 1 db.
11. Adatgyűjtő, adatfeldolgozó rendszer, 1 db.
12. Mérőkonténer, 1 db.
III. Karbantartás:
Kötelező helyszíni karbantartás félévente 1 alkalommal 2026. december 31.-ig.
Kötelező jótállás: 12 hónap. Ezen felül vállalt minimum 0, maximum 12 hónapnyi (többlet) jótállás értékelés keretében kerül figyelembevételre.
A jótállási időtartam alatt helyszíni szervizszolgáltatás ellátása, melynek a meghibásodás nyertes ajánlattevő felé való közlésétől számított minimum 24, maximum 72 órán belüli megkezdése értékelés keretében kerül figyelembevételre.
Ajánlatkérő – a Kbt. 132. § (1) bekezdésében foglaltak alapján – sajátos feltételként előírja, hogy a nyertes ajánlattevőnek legkésőbb a szerződés megkötésekor rendelkeznie kell „műszerek kereskedelme és szervize” alkalmazási területre kiterjedő ISO 9001:2015 szabvány szerinti minőségirányítási, vagy ezzel egyenértékű, bármely nemzeti rendszerben akkreditált szervezettől származó tanúsítvánnyal. A nyertes ajánlattevő köteles a szerződéskötés időpontjában érvényes, a nevére szóló tanúsítvány másolati példányát legkésőbb a szerződéskötés időpontjára az ajánlatkérő részére benyújtani. Közös ajánlattétel esetén – szerződéskötéskor – az előírt követelménynek együttesen kell megfelelni. Az előírt tanúsítvány igazolása határidőre történő rendelkezésre bocsátásának elmaradása a szerződéskötéstől való visszalépésnek minősül.
Ajánlatkérő – a Kbt. 132. § (1) bekezdésében foglaltak alapján – sajátos feltételként előírja, hogy a nyertes ajánlattevőnek rendelkeznie kell a gyártótól származó, a megajánlott készülékekre és szoftverekre vonatkozó, MAGYARORSZÁGra érvényes kereskedelmi és szerviz jogosultsággal. A nyertes ajánlattevő köteles a szerződéskötés időpontjában igazolni az előbbieket, és a jogosultságot igazoló dokumentumok másolati példányát legkésőbb a szerződéskötés időpontjára az ajánlatkérő részére benyújtani. Közös ajánlattétel esetén – szerződéskötéskor – az előírt követelménynek együttesen kell megfelelni. Az előírt jogosultság igazolása határidőre történő rendelkezésre bocsátásának elmaradása a szerződéskötéstől való visszalépésnek minősül.
A részletes műszaki leírás a közbeszerzési dokumentációban.
Amennyiben a közbeszerzési dokumentáció bármelyik része valamilyen gyártmányú, típusú, eredetű dologra, eljárásra, védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, származásra vagy gyártási folyamatra való hivatkozást tartalmaz, úgy Ajánlatkérő az azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdés alapján.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
38120000 Meteorológiai műszerek
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ajánlatkérő – a Kbt. 132. § (1) bekezdésében foglaltak alapján – sajátos feltételként előírja, hogy a nyertes ajánlattevőnek rendelkeznie kell a gyártótól származó, a megajánlott készülékekre és szoftverekre vonatkozó, MAGYARORSZÁGRA érvényes kereskedelmi és szerviz jogosultsággal. A nyertes ajánlattevő köteles a szerződéskötés időpontjában igazolni az előbbieket, és a jogosultságot igazoló dokumentumok másolati példányát legkésőbb a szerződéskötés időpontjára az ajánlatkérő részére benyújtani. Közös ajánlattétel esetén – szerződéskötéskor – az előírt követelménynek együttesen kell megfelelni. Az előírt jogosultság igazolása határidőre történő rendelkezésre bocsátásának elmaradása a szerződéskötéstől való visszalépésnek minősül.