Supplies - 33493-2022
Romania-Brăila: Bread products
2022/S 015-033493
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Furnizarea si distributia de: produse de panificatie, lapte si produse lactate, fructe proaspete (mere) prin Programul pentru scoli al Romaniei, in anii scolari 2021-2022, 2022-2023”
Reference number: 4205491_2021_PAAPD1310184
II.1.2)Main CPV code
15811000 Bread products
II.1.4)Short description:
Acordarea gratuită pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/ acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular de fructe proaspete, lapte şi produse lactate şi de produse de panificaţie în limita unei valori zilnice/preşcolar/elev. Limita valorică zilnică cuprinde preţul integral de achiziţie a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuţie şi depozitare a acestora, după caz.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lapte si produse lactate
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)
15500000 Dairy products
60000000 Transport services (excl. Waste transport)
II.2.4)Description of the procurement:
Furnizarea si distributia de produse de lapte si produse lactate in scoli pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi privat autorizat/acreditat, precum şi pentru preşcolari din grădiniţele de stat şi privat autorizate/acreditate si particulare acreditate cu program normal de 4 ore din municipiul si judetul Braila, in anii scolari 2021-2022,2022-2023
Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: Cantităţi minime acord cadru = 2.665.000 bucăţi
Cantităţi maxime acord cadru =5.335.000 bucăţi
Acord-cadru:
Valoare minima: 2.132.000 lei fara TVA
Valoare maximă: 4.268.000 lei fara TVA
Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru:
Cantităţi minime contract subsecvent: 2.665.000 bucăţi
Cantităţi maxime contract subsecvent: 2.670.000 bucăţi
Valoarea celui mai mare conntract subsecvent= 2.136.000 lei fara TVA
Fructe proaspete (Mere)
Lot No: 3
03222321 Apples
Furnizare si distributie de fructe proaspete (mere) in scoli pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi privat autorizat/acreditat, precum şi pentru preşcolari din grădiniţele de stat şi privat autorizate/acreditate si particulare acreditate cu program normal de 4 ore din municipiul si judetul Braila, in anii scolari 2021-2022,2022-2023.
Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru:
Cantităţi minime acord cadru = 1.785.550 bucăţi
Cantităţi maxime acord cadru = 3.574.450 bucăţi
Valoare minimă: 982.052,50 lei fara TVA;
Valoare maximă: 1.965.947,5 lei fara TVA
Cantităţi minime contract subsecvent: 1.785.550 bucăţi
Cantităţi maxime contract subsecvent: 1.788.900 bucăţi
VALOAREA CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: 983.895 lei fara TVA
Produse de panificatie
Lot No: 1
Furnizarea si distributia de produse de panificatie in scoli pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi privat autorizat/acreditat, precum şi pentru preşcolari din grădiniţele de stat şi privat autorizate/acreditate si particulare acreditate cu program normal de 4 ore din municipiul si judetul Braila, in anii scolari 2021-2022,2022-2023
Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: Cantităţi minime acord cadru = 4.477.200 bucăţi
Cantităţi maxime acord cadru = 8.962.800 bucăţi
Valoare minimă: 2.328.144,00 lei fara TVA;
Valoare maximă: 4.660.656,00 lei fara TVA;
Cantităţi minime contract subsecvent: 4.477.200 bucăţi
Cantităţi maxime contract subsecvent: 4.485.600 bucăţi.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.332.512,00 lei fara TVA