Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: 786/PP/GRO/PPA/18/10502
II.1.2)Main CPV code79410000 Business and management consultancy services
II.1.4)Short description:
The general objectives of this tender are to:
— increase the flow of Chinese travellers in the EU, in particular Chinese Free Individual Travellers (FITs), with high revenues, interested in lesser known destinations and travelling outside high season,
— stimulate investment opportunities for EU companies in China where domestic tourism is booming.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
See internet address provided in section I.3
Servicii - 336375-2019
Belgia-Bruxelles: Turismul la nivel mondial
2019/S 137-336375
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Turismul la nivel mondial
Număr de referinţă: 786/PP/GRO/PPA/18/10502
II.1.2)Cod CPV principal
79410000 Servicii de consultanţă în afaceri şi în gestionare
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivele generale ale acestei licitații sunt de a:
— crește fluxul de călători din China în UE, în special călătorii independenți chinezi (FIT), cu venituri ridicate, interesați de destinații mai puțin cunoscute și care călătoresc în afara sezonului de vârf,
— stimularea oportunităților de investiții pentru companiile din UE în China, unde turismul domestic este în plină expansiune.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se vedea adresa de internet indicată în secțiunea I.3)