Supplies - 337851-2022
Romania-București: Antineoplastic and immunomodulating agents
2022/S 120-337851
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
MEDICAMENTE Hematologie si ATI I - 5 loturi
Reference number: 4364594202267
II.1.2)Main CPV code
33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents
II.1.4)Short description:
Acord cadru furnizare medicamente necesare pentru buna desfasurare a activitatii medicale din cadrul S.U.U.M.C.
Aut. contr. va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor (raspunsurile clare si complete ale tuturor solicitarilor de clarificare se vor atasa in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor).
Nota: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la sectiunea I.1 din Fisa de date.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 17 313 554.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 5
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 5
The contracting authority reserves the right to award contracts combining the following lots or groups of lots:
Ofertantii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Description
II.2.1)Title:
Polatuzumab Vedotin 140mg
Lot No: 3
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
cant. min. ac. 5 flac/ max. ac. 300 flac, cant. min. ctr. sub. 1 flac/ max. ctr. sub. 5 flac
Phenylephrine
Lot No: 1
33662100 Ophthalmologicals
cant. min. ac. 20 fiole/ max. ac. 1.000 fiole, cant. min. ctr. sub. 500 fiole/ max. ctr. sub. 4.000 fiole
Ipratropiu/Salbutamol
Lot No: 5
33670000 Medicinal products for the respiratory system
cant. min. ac. 100 fiole/ max. ac. 10.000 fiole, cant. min. ctr. sub. 100 fiole/ max. ctr. sub. 1.000 fiole
Salbutamol
Lot No: 4
33673000 Medicinal products for obstructive airway diseases
Polatuzumab Vedotin 30mg
Lot No: 2