Services - 33985-2022
Romania-Brașov: Timber harvesting services
2022/S 015-033985
Contract notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Servicii de exploatare forestieră pentru Direcția Silvică Brașov
Reference number: 2BVCC233
II.1.2)Main CPV code
77211100 Timber harvesting services
II.1.4)Short description:
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 12.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 4 zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Servicii de exploatari forestiere care constau în:
- doborât, sectionat, adunat, scos apropiat în platforma primara; - fasonarea si asezarea lemnului de foc în steri;
- curatirea parchetelor (daca este cazul), conform OM 1540/2011 cu modificarile si completarile ulterioare;
- sortarea masei lemnoase în platforma primara pe tasoane
pentru cele 10 loturi prezentate în Caietul de sarcini.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 761 608.12 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 10
Maximum number of lots that may be awarded to one tenderer: 10
II.2)Description
II.2.1)Title:
Partida nr. 2100143603290 (751) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 8
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Pentru volumul de 724,51 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143607320 (770) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 10
Pentru volumul de 70,70 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143602870 (742) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 7
Pentru volumul de 117,94 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143606560 (764) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 9
Pentru volumul de 1023,37 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143602010 (715) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 3
Pentru volumul de 2756,96 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143601450 (705) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 2
Pentru volumul de 631,74 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143601460 (704) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 1
Pentru volumul de 479,59 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143602640 (733) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 5
Pentru volumul de 352,57 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143602320 (716) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 4
Pentru volumul de 612,02 mc aferent acestei partizi.
Partida nr. 2100143602860 (741) - Ocolul Silvic Teliu
Lot No: 6
Pentru volumul de 1345,67 mc aferent acestei partizi.