Szolgáltatások - 339980-2022
Submission deadline has been amended by:  557267-2022
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2022/S 120-339980
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Engedélyez. tervek és tenderdok. - HÉV csömöri ág
Hivatkozási szám: EKR000341352022
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési szerződés "Engedélyezési tervek és tenderdokumentáció készítése a HÉV csömöri ágára vonatkozóan Cinkota kiz. - Csömör bez." tárgyban.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71244000 Költségszámítás, költségfelügyelet
71300000 Mérnöki szolgáltatások
71311000 Általános mérnöki tanácsadó szolgáltatások
71311300 Infrastruktúrával kapcsolatos tanácsadói szolgáltatások
71312000 Építőmérnöki tanácsadó szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes Ajánlattevő tervezési feladata a H9-as hévvonal Cinkota (kiz.)- Csömör (bez.) közötti szakasz fejlesztése körében a vasúti pálya teljes rekonstrukciójának, 1 db állomás és 5 db megállóhely kialakításának, elektronikus biztosítóberendezéseknek tervezése kapcsolódva a további vonalszakaszok tervezéséhez.
A tervezendő szakasz kb. 4,5 km hosszon Cinkota állomástól, keresztezve Budapest közigazgatási határát a Pest megyei Csömör állomásig terjed, városi (belterületi) környezetben. A feladat magában foglalja a kapcsolódó és keresztező közúti, gyalogos és kerékpáros forgalmi létesítmények, beleértve 5 db meglévő közúti-vasúti fénysorompóval biztosított átjáró 6 db meglévő híd teljeskörű felülvizsgálatát és át- vagy újjáépítésének tervezését is.
A tervezési feladat három szakaszban végzendő el: Nyertes Ajánlattevő elsőként megalapozó munkarészt készít a vonalszakasz paramétereinek és a megállóhelykiosztás véglegesítésére a Megrendelővel és a további érintett felekkel egyeztetve. Ezt követően kell készíteni minden olyan szakági tervet, amely szükséges a teljes 4,5 km-es pályaszakasz (amelyből a nyíltvonali pályaszakasz hossza nagyságrendileg 4 km, azaz 4000 méter) teljeskörű engedélyezéséhez. A tervezési feladat minimálisan tartalmazza az alábbi szakágak tervezését és szükség szerinti engedélyezését: vágány építés tervezése, felsővezetéki rendszer és áramellátás, nyíltvonali elektronikus biztosítóberendezési rendszer a teljes szakaszon és 1 db állomási elektronikus biztosítóberendezés, vonali-,állomási, valamint a vasutat keresztező alul-vagy felüljáró műtárgyak (jelenleg 4 db, pl. M0-s autóút hídja; Csömör, Szabadság úti híd), peron, támfal, megállóhelyek, állomások, forgalomtechnika, építés alatti organizáció tervezését stb., valamint környezetvédelmi engedélyeztetés előkészítését szolgáló előzetes vizsgálati dokumentáció és környezetvédelmi munkarész elkészítése, teljeskörű engedélyeztetés.
A Nyertes Ajánlattevő köteles továbbá az engedélyezési tervek alapján lehetséges teljeskörű hatósági engedélyeztetési eljárások lefolytatására, valamint a szükséges kezelői, üzemeltetői, tulajdonosi és egyéb jóváhagyások megszerzésére. Az engedélyek megszerzését követően az engedélyes tervek alapján tenderdokumentáció készítendő.
A Nyertes Ajánlattevő feladataival kapcsolatos részletinformációk az AD III. kötetében (Műszaki Leírás) találhatóak.