Services - 34207-2022
Hungary-Szeged: Sludge transport services
2022/S 015-034207
Contract notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Szennyvíziszap elszállítás, hasznosítás
Reference number: EKR001554542021
II.1.2)Main CPV code
90513700 Sludge transport services
II.1.4)Short description:
A Szegedi Vízmű Zrt. szennyvíztisztító telepeinek üzemszerű működése során keletkező kezelt, víztelenített szennyvíziszap (HAK 190805) elszállítása és hasznosítása.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90513800 Sludge treatment services
90513900 Sludge disposal services
90514000 Refuse recycling services
II.2.4)Description of the procurement:
Az elszállítandó szennyvíziszap becsült mennyisége: 18 000 tonna/év.
Az éves becsült mennyiségre vonatkozóan +/- 20%-os mennyiségi eltérés lehetséges.
A mennyiségi eltéréseket olyan előre nem látható körülmények befolyásolhatják, mint
1. Szeged szennyvízcsatornahálózatának nagyobb része egyesített, ami a beérkező tisztítandó csapadékvízzel kevert szennyvíz összes mennyiségére hatással van. 2010 és 2021 között az éves mennyiség hektikusan 45,7%-os eltéréssel változott. A mennyiségi eltérést jelentősen a csapadékvízmennyiség változása okozza. A csapadékvízzel hígított szennyvízben a tápanyag mennyisége is csökken ezzel arányban pedig az iszapszaporulat és nyersiszap tehát a víztelenített szennyvíziszap is csökken.
2. Az IPPC engedély alapján a Szeged szennyvíztisztító telepen fogadnak biogázkihozatal növelésére melléktermékeket és hulladékokat. A kezelésre fogadott melléktermékek és hulladékok 2014 és 2021 közötti mennyisége hektikusan 67,6 %-os eltéréssel változott. A mennyiségi eltéréssel arányosan változik a rothasztott iszap és ezzel arányosan a víztelenített iszap mennyisége is.