2. Overeenkomstig artikel 15 van de wet inzake overheidsopdrachten van 17 juni 2016, wordt de uitvoering van perceel 5 van deze opdracht voorbehouden in het kader van programma’s voor beschermde arbeid.
Om in aanmerking te komen voor de uitvoering van (het voorbehouden deel van) de opdracht,
moet de betrokken onderneming aan twee cumulatieve voorwaarden voldoen:
2. De betrokken onderneming dient een werknemersbestand te hebben dat voor minstens
30% uit personen met een handicap of kansarme werknemers bestaat
Kunnen bijvoorbeeld als kansarme werknemers worden beschouwd:
• wegens hun leeftijd moeilijk inzetbare werkzoekenden (bv. jonger dan 24 jaar of
ouder dan 50 jaar);
• moeilijk te plaatsen werkzoekenden;
• leden van achtergestelde minderheden; en
• leden van maatschappelijk gemarginaliseerde groepen.
De opdrachtnemer moet in concreto aantonen dat de ervoor ingeschakelde onderneming aan de
bovenvermelde voorwaarden voldoet. Hiertoe dient hij de hiernavolgende documenten en
inlichtingen over te maken aan de aanbestedende overheid:
• een document uitgaande van de bevoegde overheid, waaruit blijkt dat de betrokken
onderneming officieel erkend is als sociale economieonderneming zoals hierboven onder
punt i) omschreven of gelijkwaardig; en
• voor zover uit de voorgelegde erkenning niet blijkt dat het werknemersbestand van de
betrokken onderneming voor minstens 30% uit personen met een handicap of
kansarme werknemers bestaat: een beschrijving van het werknemersbestand van de
organisatie van de inschrijver, waarin opgave wordt gedaan van:
o het totale aantal tewerkgestelde werknemers;
o het aantal tewerkgestelde werknemers met een handicap; en
o het aantal tewerkgestelde kansarme werknemers.
In het geval waarin de erkenning niet bewijst dat aan de 30% voorwaarde wordt voldaan, maakt de opdrachtnemer de nodige documenten over aan de aanbestedende overheid die uitgaan van de bevoegde overheidsin...(zie opdrachtdocumenten)