Tájékoztatjuk, hogy programozási hiba miatt az URL-címek nem megfelelően jelennek meg az e-hirdetményekben. Már dolgozunk a probléma megoldásán. Addig is azt javasoljuk, hogy távolítsa el az URL végén megjelenő vesszőt (vagy más különleges karaktert). Szíves elnézését kérjük a kellemetlenségért.
Építési beruházás - 342891-2022
Submission deadline has been amended by:  30546-2023
Magyarország-Tamási: Magasépítési munka
2022/S 121-342891
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Katolikus Oktatási Negyed kialakítása Tamásiban
Hivatkozási szám: EKR000657312022
II.1.2)Fő CPV-kód
45210000 Magasépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
Katolikus Oktatási Negyed kialakítása Tamásiban vállalkozási szerződés keretében.
A tárgyi eljárásban sor kerül: Oktatási szárny építésére, tornacsarnok, óvoda építésére, a meglévő épület részfelújítására és bővítésére.
Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a műszaki leírás - ha a szerződés tárgya indokolja és/vagy jogszabály így rendelkezik - hivatkozhat meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra. Az ilyen hivatkozás csak kivételesen fordulhat elő, ha nem lehetséges a szerződés tárgyának kellően pontos és érthető leírása. Ilyenkor minden esetben az ilyen megnevezés esetén a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell alatta, azaz az adott típussal egyenértékű teljesítést/ajánlatot is elfogad az ajánlatkérő, ez esetben azonban az ajánlattevőnek ajánlatában műszaki dokumentációval alátámasztva be kell mutatnia az eltérést és az egyenértékűség fennállását. A műszaki dokumentációban megadott paraméterek tekintetében Ajánlatkérő egyenértékűnek fogadja el azokat a megajánlásokat is, amelyek a megjelölt funkcionális paraméterek tekintetében azonos, vagy jobb tulajdonságokkal rendelkeznek. Ha az ajánlattevő az ajánlatadás során nem tér el esetlegesen megjelölt ezen gyártmányoktól, típusoktól akkor erről kell benyújtani (nemleges tartalmú) nyilatkozatot. A közbeszerzési eljárásokban az alkalmasság és a kizáró okok igazolásának, valamint a közbeszerzési műszaki leírás meghatározásának módjáról szóló 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46.§ (4) bekezdése értelmében nem nyilvánítható érvénytelennek az ajánlat, amely megfelel valamely európai szabványt, európai műszaki engedélyt, közös műszaki előírásokat, nemzetközi szabványokat vagy valamely európai szabványügyi szervezet által létrehozott egyéb műszaki ajánlásokat átültető nemzeti szabványnak, ha ezek a leírások az ajánlatkérő által megállapított teljesítményre, illetve funkcionális követelményekre vonatkoznak. Az ajánlattevő ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel köteles bizonyítani, hogy a szabványnak megfelelő termék, szolgáltatás vagy építési beruházás megfelel az ajánlatkérő által meghatározott teljesítmény-, illetve funkcionális követelményeknek. Az építési beruházások, valamint az építési beruházásokhoz kapcsolódó tervezői és mérnöki szolgáltatások közbeszerzésének részletes szabályairól szóló 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 28. §-a szerint az ajánlatkérő és a nyertes ajánlattevő a szerződés megkötését követően az árazott költségvetés tételei tekintetében egyeztetést folytathatnak, amely során a beépítésre kerülő egyes tételeket véglegesíthetik. A felek az egyeztetésen csak az ajánlattevő által az ajánlatában megjelölt építőanyagokkal, termékekkel műszakilag egyenértékű vagy magasabb minőségű helyettesítő termékben egyezhetnek meg. Amennyiben a felek ennek megfelelően helyettesítő termék beépítéséről állapodnak meg, a szerződés módosítására a Kbt. 141. §-ának szabályait megfelelően kell alkalmazni.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy tárgyi eljárásban nyertes Ajánlattevő köteles az Üvegkapu alkalmazására.
A 322-es Kr. 34/A. § rendelkezései alapján Ajánlattevő már az ajánlatban nyilatkozni köteles arról, hogy az Üvegkapu használatára vonatkozó követelményeket megismerte. (nyilatkozatminta) Ajánlatkérő - a szerződés teljesítésére vonatkozó feltételként- rögzíti, hogy a nyertes ajánlattevő biztosítani köteles az Üvegkapu alkalmazását.
Az ajánlatkérő tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a kivitelezési munka részben engedélyköteles, mely alapján a fordított adózás szabályai irányadóak. (Részletesen a dokumentációban.)
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45310000 Villamos szerelési munka
45315100 Villamos gépészeti szerelési munkák
45320000 Szigetelési munka
45410000 Vakolás
45430000 Padló- és falburkolás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Főbb mennyiségek:
- Oktatási szárny építése (C jelű)
- Tornacsarnok, óvoda építése (E jelű és D jelű)
- A meglévő épület részfelújítása és bővítése (AB jelű)
- Területrendezések
­ 3 db lakóépület bontása
­ AB jelű meglévő épület (építőmesteri munkák, tartószerkezeti munkák, épületgépészeti munkák, erősáramú rendszerek, gyengeáramú rendszerek)
­ C jelű oktatási szárny (építőmesteri munkák, tartószerkezeti munkák, épületgépészeti munkák, erősáramú rendszerek, gyengeáramú rendszerek)
­ D jelű óvoda (építőmesteri munkák, tartószerkezeti munkák, épületgépészeti munkák, erősáramú rendszerek, gyengeáramú rendszerek)
­ E jelű sportcsarnok (építőmesteri munkák, tartószerkezeti munkák, épületgépészeti munkák, erősáramú rendszerek, gyengeáramú rendszerek)
­ füstelvezetés, tűzvédelem (homlokzati füstelvezetés járulékos gépköltséggel, füstelvezető kupolák 10 db - sportcsarnok vezérléssel szellőztetéssel)
­ külső munkák, udvar, park
­ belsőépítészet (AB épület, C oktatási szárny, D óvoda, E sportcsarnok)
­ sporttechnológia
­ közmű építési munkák (villamos kiváltás bejáratnál, ivóvíz nyomásfokozóval, szennyvíz, csapadékvíz, öntözőrendszer, geotermia, földgáz ellátás)
Alapterületek:
AB épület jelenleg 4 393 m2
AB bővítés 279,38 m2
AB tervezett 4 672,38 m2
C oktatási szárny 1 525,75 m2
D óvoda 996,08 m2
E sportcsarnok 2 470,40 m2
összesen 9 664,61 m2
Új építés összesen: C,D,E jelű építmények új építések, C+D+E = 4992,93 m2 (Összefüggővé válik az AB jelű meglévő épülettel, az egy egységet fog alkotni.)
Felújítás: 4393 m2
Szerkezetek AB C D E összesen:
23 Vb sáv-, talp-lemezalap (m3) 79,91 196,37 240,67 682,46 1199,41
31 vb lemez (m3) 110,97 476,04 349,55 453,34 1389,9
34 Épület acél váz (t) 5,3 15,563 20,863
Burkolatok
36 oldalfalvakolat (m2) 200,5 1491,31 2409,11 4271 8371,92
42 PVC burkolat (m2) 1255 1433 688,45 1309,5 4685,95
42 Látszóbeton burkolat(m2). 304,8 446,6 123 551,8 1426,2
48 Csapadékvíz szigetelés 359,11 627,46 645,2 2708,22 4339,99
48 Homlokzati hőszigetelés kőzetgyapot
576,11 333,84 640,96 1243,04 2793,95
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a kivitelezés egy a kivitelezés alatt folyamatosan működő iskola területén fog megvalósulni.
Az AK a Kbt. 61. § (4) bek-re figyelemmel megvizsgálta, hogy jelen közbeszerzés tárgya, jellege és a szerződéshez kapcsolódó további körülmények lehetővé teszik-e a részekre történő ajánlattétel biztosítását. A beruházással érintett terület egy egység. Részajánlattétel esetén az egyes kivitelezők felvonulási költsége növelné a beruházás összköltségét. A kivitelezők egymás zavarása, akadályoztatása nélkül nem lennének képesek a kivitelezési munkálatokat elvégezni. A vizsgálat eredményeképpen megállapításra került, hogy a részajánlattétel nem lehetséges, mert a nyertes ajánlattevő által ellátandó feladatok volumene, komplexitása, egymással való szerves kapcsolata, továbbá a technológiai rendszerek összetettsége, illetve ezek több szinten történő kapcsolódása, a feladatok egymásra épülése, valamint az előírt szoros megvalósítási határidők miatt - figyelembe véve az Ajánlatkérő gazdasági, műszaki és minőségi elvárásait -, a részajánlattétel lehetővé tétele ésszerűtlen döntés. A gazdasági, műszaki és minőségi, illetve a szerződés teljesítésével kapcsolatos szempontok vizsgálata során Ajánlatkérő megállapította, hogy a feladat egy munkaterülethez és egy épülethez kapcsolódik, melynek részekre bontása nem lehetséges, szakmailag és gazdaságilag ésszerűtlen lenne, jelentős többletköltséget jelentene, mind műszaki, mind garanciális szempontok miatt. AK álláspontja tehát, hogy a beruházás jellegéből, komplexitásából adódóan jelen esetben részajánlattételi lehetőség nem biztosítható, a teljesítés nem osztható, az egy építési beruházásnak számít.