Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 34536-2023
Magyarország-Oroszlány: Ipari területek rehabilitációja
2023/S 013-034536
Tájékoztató az eljárás eredményéről – Közszolgáltatások
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Oroszlányi Zagytér 2.,4. sz. kazetta rekultiváció
Hivatkozási szám: EKR000918822022
II.1.2)Fő CPV-kód
90722100 Ipari területek rehabilitációja
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Oroszlányi Zagytér 2.,4. sz. kazetta rekultiváció”
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45100000 Terep-előkészítő munkák
45112300 Feltöltési és talaj-visszanyerési munka
45112360 Talajrehabilitációs munka
45232451 Vízelvezetés és felszíni munka
45232452 Vízelvezetés
45233227 Beszállítóút építése
45233228 Útburkolat építése
45247112 Vízelvezető csatorna építése
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71355000 Földmérési szolgáltatások
71630000 Műszaki vizsgálati és elemzési szolgáltatások
90513000 Nem veszélyes hulladék és szemét kezelésével és ártalmatlanításával kapcsolatos szolgáltatások
90713000 Környezetvédelmi tanácsadási szolgáltatások
90715000 Szennyezésvizsgálati szolgáltatások
90715200 Egyéb szennyezésvizsgálati szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az Oroszlányi Zagytér 2. és 4. sz. kazettájára vonatkozó rekultivációs szolgáltatás keretében a III/2. ütem megvalósítása az alábbiak szerint:
Az Oroszlányi zagytér 2., 4. kazettáján a rekultivációs alapfelület kialakításához szükséges bevágások során bontandó pernye mennyisége 657 370 m3, a rekultivációs alapfelület kialakításához szükséges töltések során beépítendő pernye mennyisége 386 662 m3, a kialakítandó rekultivációs alapfelület mérete 613 718 m2. A rekultivációs fedőréteg anyagának előállítása során előkezelés (törés) után bekeverendő pernye mennyisége 179 020 m3, a rekultivációs fedőréteg anyagának előállításához szükséges egyéb anyagok térfogata 461 185 m3. A rekultivációs fedőréteget 592 783 m2-es felületen kell kialakítani 20+30+30+20 cm-es rétegekben. Bekeverendő anyag térfogat a „C” alapszintnél 65 206 m3, a „B” felhalmozódási zóna tekintetében összesen 265 566 m3. Kiépítendő utak hossza 8009 fm, a kiépítendő vízelvezető vízi létesítmények hossza 7661 fm. Nyertes ajánlattevő feladata növényesítés (füvesítés) megvalósítása a teljes rekultiválandó felületen, valamint az egyéb területrészeken (földmedrű árok, a zagytéren kívüli anyagtárolók), teljes mennyiség 606 187 m2.
A feladat keretében végzendő minősítő vizsgálatok során az Oroszlányi zagytér 2., 4. kazettájának vonatkozásában összesen 61 ha-os területen kell geodéziai méréseket végezni. A beérkező alapanyagok előminősítése során amennyiben az alapanyag a szennyezettségére környezetvédelmi hatóság által előírt protokoll szerint és ellenőrzötten előzetesen történt vizsgálat, úgy összesen 28 db szúrópróbaszerű vizsgálatot, amennyiben nem úgy összesen 251 db analitikai vizsgálatot kell végezni. A kiépített rekultivációs rétegek utóminősítés során 348 db analitikai vizsgálatot, 348 db szervesanyag-tartalom vizsgálatot, 120 db tömörség és 240 db vastagság vizsgálatot kell végezni, ehhez kapcsolódóan összesen 186 ha-os felületen geodéziai felmérés végzése szükséges. Az utak minősítése során 44 db teherbírás (dinamikus és statikus), 953 db tömörség, 13 db vastagságmérést kell végezni, A vízi létesítmények minősítéséhez 17 db geotechnikai vizsgálatot (erózióérzékenység, szemeloszlás, plasztikus index) kell végezni, ehhez kapcsolódóan a kiépített vízi létesítmények kereszt- és hossz-szelvényezését is el kell végezni geodéziai felmérés alapján.
A feladat végrehajtása során aktualizálni kell a korábban elkészült Kiviteli tervet, emellett Organizációs tervet, Éves Jelentéshez szükséges adatszolgáltatást, Vízjogi üzemeltetési tervet és Megvalósulási dokumentációt kell készíteni. Emellett Vállalkozónak a saját teljesítését is megfelelően dokumentálnia kell, a szerződés-tervezetben rögzítettek szerint. További előírások a műszaki dokumentációkban.