Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Chafea/2018/Health/10 concerning the EU dimension of alcohol related harm – piloting brief interventions to reduce the risk of FAS/FASD (Fetal Alcohol Syndrome / Fetal Alcohol Spectrum Disorders)
Reference number: Chafea/2018/Health/10
II.1.2)Main CPV code15910000 Distilled alcoholic beverages
II.1.4)Short description:
Project to obtain regular services to support EU Member States actions in the field of the EU dimension of alcohol related harm. This particular service is the second of a series of four, where the first service has been published in 2017 and subsequent services may be published in the years, 2019, 2020.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
See tender specifications
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servizzi - 352306-2018
il-Lussemburgu-Lussemburgu: Chafea/2018/Health/10 fir-rigward il-ħsara relatata mal-alkoħol fil-livell tal-UE – il-pilotaġġ ta' interventi qosra biex jitnaqqas ir-riskju tal-FAS/FASD (is-Sindromu tal-Alkoħol fil-Fetu / il-Kundizzjonijiet tal-Ispettru tal-Alkoħol fil-Fetu)
2018/S 154-352306
Avviż dwar kuntratt
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Chafea/2018/Health/10 fir-rigward il-ħsara relatata mal-alkoħol fil-livell tal-UE – il-pilotaġġ ta' interventi qosra biex jitnaqqas ir-riskju tal-FAS/FASD (is-Sindromu tal-Alkoħol fil-Fetu / il-Kundizzjonijiet tal-Ispettru tal-Alkoħol fil-Fetu)
Numru ta' referenza: Chafea/2018/Health/10
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
15910000 Xorb alkoħoliku distillat
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Proġett biex jinkisbu servizzi regolari biex jingħata appoġġ lill-azzjonijiet tal-Istati Membri tal-UE fil-qasam tal-ħsara relatata mal-alkoħol fil-livell tal-UE. Dan is-servizz partikolari huwa t-tieni minn sensiela ta' erbgħa, fejn l-ewwel servizz kien ġie ppubblikat fl-2017 u servizzi sussegwenti jistgħu jiġu ppubblikati fis-snin 2019, 2020.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Ara l-ispeċifikazzjonijiet tas-sejħa għall-offerti
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
Chafea/2018/Health/10 privind dimensiunea UE a efectelor nocive ale alcoolului - efectuarea intervențiilor rapide pentru reducerea riscului de FAS/FASD (sindromul alcoolismului fetal / spectrul tulburărilor asociate alcoolismului fetal)
Număr de referinţă: Chafea/2018/Health/10
II.1.2)Cod CPV principal15910000 Băuturi alcoolice distilate
II.1.4)Descriere succintă:
Proiect de obținere a serviciilor regulate care să sprijine acțiunile statelor membre ale UE în domeniul dimensiunii UE a efectelor nocive ale alcoolului. Acest serviciu este al doilea dintr-o serie de 4, primul serviciu fiind publicat în 2017, iar serviciile ulterioare pot fi publicate în anii 2019, 2020.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
A se vedea caietul de sarcini al licitației