We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 355307-2021
Submission deadline has been amended by:  411198-2021
Polska-Bydgoszcz: Roboty budowlane
2021/S 134-355307
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Projekt i budowa drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz-Toruń, odcinek 4 od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe
Numer referencyjny: GDDKiA.O.BY.D-3.2410.4.2021.5
II.1.2)Główny kod CPV
45000000 Roboty budowlane
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiot zamówienia publicznego stanowią roboty budowlane polegające na wybudowaniu drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz-Toruń na odcinku od węzła Toruń Zachód do węzła Toruń Południe, na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez wykonawcę robót budowlanych.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45200000 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000 Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233000 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45236000 Wyrównywanie terenu
45400000 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45221100 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
II.2.4)Opis zamówienia:
Wykonawca zaprojektuje i wykona w szczególności następujące Roboty:
1) budowę drogi ekspresowej S10,
2) węzły drogowe: Toruń Zachód (Wielka Nieszawka), Podgórz i Toruń Czerniewice,
3) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą ekspresową S10,
4) budowę dróg innych niż droga ekspresowa S10, w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości,
5) budowę dodatkowych jezdni, zlokalizowanych w pasie drogowym drogi ekspresowej S10,
6) budowę lub/i przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów,
7) przejazdy awaryjne oraz wjazdy awaryjne na drogę ekspresową S10,
8) utwardzenie terenu na potrzeby utrzymania,
9) obiekty inżynierskie w ciągu drogi ekspresowej S10 i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą ekspresową S10,
10) system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne,
11) urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno–naprowadzającym, zieleń oraz ogrodzenie drogi ekspresowej S10, ekrany przeciwolśnieniowe,
12) infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy drodze ekspresowej S10 zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej S10 tym: sieci energetyczne zasilające i oświetleniowe, sieci wodociągowe, sieci i urządzenia oczyszczające ścieki, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne,
13) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, urządzeń kolejowych i innych,
14) przeniesienie elementów małej architektury, m.in.: kapliczek, pomników, wiat;
15) przeniesienie kolidujących zbiorników podziemnych bezodpływowych, do których odprowadzane są ścieki z domowych urządzeń kanalizacyjnych;
16) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę istniejącego korpusu drogowego oraz wskazanych obiektów inżynierskich, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych,
17) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego,
18) oświetlenie drogowe,
19) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
20) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników w zakresie zapewniającym skuteczne odprowadzenie wody z pasa drogowego,
21) po zakończeniu Robót pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, Plac Budowy, drogi tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę,
22) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy,
23) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych,
24) wszelkie Roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań,
25) System Zarządzania Ruchem,
26) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych.
Szacunkowa wartość zamówienia: powyżej 20 000 000 EUR.