II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Доставка на лекарствени продукти и превързочен материал за нуждите на „МБАЛББ „Света София“ ЕАД.
Reference number: 00600-2021-0004
II.1.2)Main CPV code33690000 Various medicinal products
II.1.4)Short description:
Доставка на:
1. Анестетици
2. Аналгетици, антипиретици, нестероидни противовъзпалителни средства
3. Противоалергични и лекарства за лечение на анафилаксия
4. Антиинфекциозни лекарствени средства
5. Лекарствени средства повлияващи кръвосъсирването
6. Кръвни продукти и плазмозаместители
7. Лекарства повлияващи сърдечносъдовата система
8. Лекарства прилагани при кардиогенен шок
9. Диуретици
10. Дерматологични средства
11. Храносмилателна система
12. Хормони, ендокринни средства и мускулни релаксанти
13. Офталмологични и оториноларингологични средства
14. Дихателна система
15. Ноотропни и антиепилептични средства, невролептици, анксиолитици
16. Разтвори коригиращи електролитните нарушения
17. Витамини и минерали
18. Вариа
19. Рентгеноконтрасни средства, антидоти, ваксини и серуми
20. Лечебни храни
21. Памперси
22. Превързочен материал
23. Други
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 2 164 791.76 BGN
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)33661100 Anaesthetics
II.2.4)Description of the procurement:
Кетамин фл 50мг/10мл бр 30
Пропофол амп 1 % 20мл бр 800
Пропофол амп 1 % 50мл бр 500
Пропофол Липуро амп. 1 % носещ р-р 50:50 дълго и средноверижни триглицериди бр 200
Едомидат амп 20мг/10мл бр 20
Мидазолам амп 5мг/мл 5мл бр 3 000
Мидазолам амп 15мг/3мл бр 3 000
Севофлуран фл. 250 мл бр 500
Лидокаин амп 2 % 10мл бр 7 500
Лидокаин аерозол 10 % 38 гр. бр 200
Ропивакаин 5мг/мл амп. 10 мл бр 500
Ропивакаин 7.5мг/мл амп. 10 мл бр 500
Хлорхексидин + Лидокаин гел 12.5г бр 600
Проксиметакаин р-р 0,5 % - 15 мл бр 500
Атропин сулф. амп 01%1мл бр 700
Диазепам амп 10 мг/2мл бр 10 000
Морфин HCL амп 20 мг/1мл бр 200
Фентанил амп. 250мг 5мл бр 2000
Ремифентанил амп. 5 мг. / 10 мл. бр 4 000
Педитин амп 100мг/2мл бр 100
Фентанил амп. 250мг 2мл бр 2000
Охикодон хидрохлорид 10мг оп 1 000
Охикодон хидрохлорид 20мг оп 1 000
II.2.1)Title:
Аналгетици, антипиретици, нестероидни противовъзпалителни средства
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)33651000 General anti-infectives for systemic use and vaccines
Метамизол амп 500мг/мл 2мл бр 25 000
Метамизал табл. 500мг бр 10 000
Парацетамол табл 500мг бр 10 000
Парацетамол сир 120мг/5мл-125мл бр 100
Парацетамол фл. 100мл бр 4 000
Ацидум ацетилсалициликум табл. 500 мг бр 100
Диклофенак табл 50 мг бр 500
Диклофенак комбинации инф. р-р 75мг/30мг 250мл бр 200
Ибопруфен сироп бр 200
Ибопруфен табл. 200мг бр 2 000
Декскетопрофен табл. 25мг бр 5 000
Kетопрофен амп. 50мг/мл бр 500
Декскетопрофен amp 50 мг/2мл бр 5 000
Нестероидно противовъзпалително средство, в готова за употреба интравенозна форма флакон 100мл бр 20
Супозитории с парацетамол 80мг бр 100
Супозитории с парацетамол 150мг бр 200
Трамадол амп 100мг 2мл бр 20 000
Трамадол капс. 50мг бр 30 000
Трамадол / парацетамол табл. бр 10 000
Противоалергични и лекарства за лечение на анафилаксия
Lot No: 3
II.2.2)Additional CPV code(s)33675000 Antihistamines for systemic use
Метилпреднизолон амп 8 мг 2мл + р-л бр 500
Метилпреднизолон амп 15,78 мг 2мл + р-л бр 20 000
Метилпреднизолон амп 40 мг 2мл + р-л бр 30 000
Метилпреднизолон табл. 4 мг бр 1 000
Преднизолон табл. 5мг бр 20 000
Хлорпирамин амп 10 мг 2мл бр 1 000
Адреналин амп 0,1 % 1мл бр 1 500
Лоратадин табл 10мг бр 5 000
Деслоратадин сир. 5мг/5мл – 120мл бр 500
Диметинден флакон фл 50
Антиинфекциозни лекарствени средства
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)33621100 Antithrombotic agents
Амоксицилин+клавуланова к-на фл 1,2г бр 25 000
Амоксицилин+клавуланова к-на сусп. 312мг/5мл-100мл бр 300
Амоксицилин+клавуланова к-на табл. 1.0гр бр 15 000
Амоксицилин таб. 1 000мг бр 10 000
Амоксицилин гран. 250мг/5мл-60мл бр 100
Тигециклин 50мг флакон бр 100
Пиперацилин + тазобактам фл.4,5 гр. бр 500
Колистин метат содиум 1милион бр 1 000
Ампицилин със Сулбактам фл. 1.0 + 0.5 бр 500
Ампицилин прах за инжекции 1 гр. бр 300
БензилПеницилин 5 000 000 IU прах за инжекции бр 300
Цефтазидим 1.0гр бр 1 000
Цефуроксим табл. 500 мг аксетил бр 1 000
Цефтриаксон фл 1г бр 50 000
Цефтриаксон фл 2г бр 50 000
Цефиксим табл. 400 мг бр 300
Цефоперазон фл. 1.0 гр бр 5 000
Цефоперазон фл. 2.0 гр бр 10 000
Цефоперазон + сулбактам фл. 2.0 гр бр 10 000
Цефепим фл. 1.0 гр бр 1 000
Хлорамфеникол табл. 250мг бр 2 000
Кларитромицин табл 500мг бр 20 000
Кларитромицин табл 250мг бр 20 000
Кларитромицин гранули 125мг/5мл-60мл бр 100
Кларитромицин гранули 250мг/5мл-60мл бр 100
Азитромицин капс. 250мг бр 5 000
Азитромицин капс. 500мг бр 5 000
Азитромицин фл. 500 мг бр 2 000
Гентамицин амп. 80мг 2мл бр 15 000
Гентамицин амп. 40мг 2мл бр 1 500
Амикацин амп. 250 мг 2мл бр 2 000
Амикацин амп. 500 мг 2мл бр 5 000
Доксициклин капс. 100мг бр 1 000
Меропенем фл. 1 гр бр 5 000
Имипенем + циластатин фл. 1г бр 3 000
Ванкомицин фл 1г бр 500
Тейкопланин флакон 400мг + р-л бр 100
Ципрофлоксацин табл 500мг бр 20 000
Ципрофлоксацин амп. 100мг 10мл бр 20 000
Ципрофлоксацин флакони 200мг/100мл бр 20 000
Ципрофлоксацин флакони 400мг/200мл бр 20 000
Моксифлоксацин табл. 400 мг бр 4 000
Моксифлоксацин фл. 400 мг бр 500
Левофлоксацин филмтабл. 500 мг бр 5 000
Левофлоксацин фл. 500 мг стъкло бр 5 000
Левофлоксацин фл. 500 мг пластмаса бр 10 000
Линезолид флакон 2мг/мл 300мл бр 300
Метронидазол табл 250мг бр 1 500
Метронидазол фл 500мг 100мл пластмасови бр 10 000
Метронидазол фл 500мг 100мл стъкло бр 10 000
Клиндамицин амп. 600 мг / 4 мл бр 5 000
Клиндамицин капс. 600 мг бр 500
Линкомицин амп. 600мг / 2мл бр 3 000
Сулфаметоксазол + триметоприм таб. 480 мг бр 100
Сулфаметоксазол + триметоприм амп. 480 мл бр 2 000
Нистатин табл. 500,000 IU бр 1 000
Флуконазол капс. 100мг бр 5 000
Флуконазол капс. 150мг бр 5 000
Флуконазол фл. 2мг/мл 100мл бр 2 000
Вориконазол табл.50мг бр 200
Вориконазол флакони бр 200
Клотримазол крем бр 10
Лекарствени средства повлияващи кръвосъсирването
Lot No: 5
II.2.2)Additional CPV code(s)33620000 Medicinal products for the blood, blood-forming organs and the cardiovascular system
Актилизе фл. 50 мг бр 30
Хепарин натриум фл.25,000 IU/5мл бр 15 000
Хепарин унгвент бр 1 500
Аценокумарол таб. 4 мг бр 8 000
Надропарин шприц амп. 0,3 мл бр 5 000
Надропарин шприц амп. 0,4 мл бр 15 000
Надропарин шприц амп. 0,6 мл бр 10 000
Фондапаринукс амп. 2.5мг/0.5мл бр 200
Фондапаринукс амп. 7.5мг/0.6мл бр 200
Еноксапарин амп. 60 мг/0,6 мл бр 10 000
Еноксапарин амп. 40 мг/0,4 мл бр 10 000
Далтепарин содиум 5 000 Xa IU / 0.2мл бр 2 000
Бемипарин содиум шприц 2500 IU бр 2 000
Бемипарин содиум шприц 3500 IU бр 2 000
Етамсилат таб. 250 мг бр 100
Етамсилат амп.200мг 2мл бр 4 000
Кръвни продукти и плазмозаместители
Lot No: 6
Желатин агент фл. 4 % 500мл бр 500
Албумин 20 % 100ml бр 1000
Албумин 20 % 50ml бр 500
Хетастарч 10 % 500 мл бр 500
Хетастарч 6 % 500мл бр 500
Лекарства повлияващи сърдечно-съдовата система
Lot No: 7
II.2.2)Additional CPV code(s)33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
Глицерилтринитрат фл. 50мг /50мл бр 500
Верапамил амп. 5мг 2мл бр 1 000
Верапамил табл. 80мг бр 5 000
Тораземид амп.10мг/мл бр 1 000
Тораземид табл.5мг бр 100
Тораземид табл.10мг бр 100
Изосорбит динитрат шпрей 1.25мг/доза бр 20
Дипиридамол табл. 25 мг бр 10 000
Амиодарон табл. 200мг бр 2 500
Амиодарон амп 150 мг 3мл бр 2 000
Пропафенон табл. 150 мг бр 500
Пропафенон амп. 3.5 мг/10мл бр 200
Еналаприл табл. 10мг бр 10 000
Клонидин амп. 0,15 мг 1мл бр 2 000
Клонидин табл. 0.15мг бр 4 000
Бизопролол 5мг табл бр 1 000
Пентоксифилин амп. 100мг 5мл бр 500
Метопролол табл. 50 мг бр 1 000
Лизиноприл табл. 10мг бр 500
Фелодинпин табл. 10 мг бр 500
Дигоксин амп. 025мг 2мл бр 1 000
Дигоксин табл. 025 мг бр 1 000
Лекарства прилагани при кардиогенен шок
Lot No: 8
Допамин амп. 200мг 5мл бр 3 000
Ефедринум хидрохлорикум амп. 5 % 1мл бр 100
Етилефрин амп. 10мг 1мл бр 500
Добутамин амп. 250мг бр 1 000
Норепинефрин амп. 1мг/4мл бр 100
II.2.2)Additional CPV code(s)33622300 Diuretics
Фуроземид амп. 20мг 2мл бр 5 000
Фуроземид табл. 40 мг бр 3 000
Триамтерен + хидрохлоротиазид 25 мг/ 12,4 мг бр 5 000
Спиронолактон др. 25 мг.. бр 6 000
Манитол сол. инф. 15 % 500мл бр 2 000
Хидрохлоротиазид табл.. 25мг бр 1 000
II.2.2)Additional CPV code(s)33631000 Medicinal products for dermatology
Поливидонум кум йодо лик. 100мл бр 1 000
Поливидонум кум йодо лик. 1000мл бр 1 000
Поливидонум кум йодо унг. 100 г бр 1 000
Гентамицин унг. 15 г бр 20
Неомицин + Бацитрацин пулв. спрей 200г 150мл бр 30
II.2.2)Additional CPV code(s)33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
Ранитидин табл. 150мг бр 10 000
Фамотидин табл. 40мг бр 20 000
Фамотидин табл. 20мг бр 30 000
Фамотидин амп. 20мг бр 10 000
Омепразол амп. 40 мг/15мл бр 10 000
Омепразол табл. 20мг бр 25 000
Омепразол табл. 40мг бр 10 000
Пантопразол фл. 40мг бр 1 000
Адеметионин амп. 10мл бр 1 000
Адеметионин табл. 500мг бр 3 000
Силимарин табл. 90мг бр 2 000
Метоклопрамид амп. 10мг 2мл бр 3 000
Метоклопрамид табл. 10мг бр 1 000
Антиеметик, готов за употреба, в пластмасова бутилка от полиетилен с ниска плътност /LDPE/ бр 50
Хиосцин бутилбромид амп. 2 % 1мл бр 1 000
Хиосцин бутилбромид др. 10мг бр 1 000
Дротаверин амп .бр 500
Дротаверин табл. бр 1 000
Папаверин хидрохл. амп. 2 % 1мл бр 1 000
Спазмалгон амп. 2 % 2мл бр 500
Спазмалгон табл. бр 1 000
Лоперамид капсули 2мг бр 2 000
Хормони, ендокринни средства и мускулни релаксанти
Lot No: 12
II.2.2)Additional CPV code(s)33642000 Systemic hormonal preparations, excl. sex hormones
Дексаметазон амп. 4мг 1мл бр 5 000
Бързодействащ инсулин флакон.40Е/мл/10мл бр 100
Human Insulin sol inj. 100 IU/ml 3ml за венозно приложение бързодействащ бр 100
Инсулин с бавно настъпващ ефект флакон. 40IE / 10мл бр 100
Инсулин 100 IU/ml 3ml бавнодействащ бр 100
Терлипресин амп. 0,2 мг / 2 мл бр 500
Суксаметоний хлоридум амп.50мг 5мл бр 3 000
Галантамин амп. 1 % 1мл бр 3 000
Галантамин амп. 0.5 % 1мл бр 500
Атракуриум амп. 50 мг 5мл бр 500
Пипекорониум бромид амп. 4 мг бр. 10 000
Офталмологични и Оториноларингологични средства
Lot No: 13
II.2.2)Additional CPV code(s)33662000 Medicinal products for sensory organs
Дексаметазон тобрамицин колир очен 5 мл бр 20
Гаразон колир 5мл бр 20
Ксилометазолин р-р 0,05 % 10мл бр 100
Фуроталгин фл. 5 мл бр 50
Ефизол табл. бр 2 000
II.2.2)Additional CPV code(s)33670000 Medicinal products for the respiratory system
Аминофилин амп. 240мг 10мл бр 5 000
Теофилин таб. 300 мг бр 3 000
Салбутамол сол инх. 20мл бр 1 000
Салбутамол PMDI аерозол 10 мл бр 50
Бромхексин амп. 2мг/мл 2мл бр 20 000
Амброксол табл. 30мг бр 68 000
Ацетилцистеин гран. 100 мг. бр 3 000
Ацетилцистеин гран. 200 мг. бр 6 000
Бронхолитин сир. 125мл бр 300
Билков сироп за кашлица 100мл бр 700
Димекс сир. 125мл бр 700
Тавипек капс. бр 50 000
Анисол капсули бр 50 000
Тусавит сироп 125 мл бр 1 000
Амброксол сироп 15мг/5мл 100мл бр 500
Ердостеин капс. 300. мг бр 4 000
Ноотропни и Антиепилептични средства, Невролептици, Анксиолитици
Lot No: 15
II.2.2)Additional CPV code(s)33661000 Medicinal products for the nervous system
Хлорпромазин хидрохлорид амп.50мг/5мл бр 200
Халоперидол амп. 5 мг / 1 мл бр 200
Диазепам табл. 5мг бр 1 000
Бромазепам табл. 3мг бр 1 000
Фенобарбитал амп. 10 % 2мл бр 500
Пирацетам амп. 3гр 15 мл бр 2 000
Разтвори коригиращи електролитните нарушения
Lot No: 16
II.2.2)Additional CPV code(s)33692000 Medical solutions
Глюкоза сол инф. 5 % 500мл банка пластмасова бр 5 000
Глюкоза сол инф. 5 % 500мл двупътен сак бр 5 000
Глюкоза сол инф. 10 % 500мл банка бр 3 000
Серум глюкозе сол инф. 5 % 500мл банка бр 5 000
Серум глюкозе сол инф. 5 % 500мл двупътен сак бр 5 000
Натриум хлоратум инф. р-р 0,9 % 500мл банка стъкло бр 2 000
Натриум хлоратум инф. р-р 0,9 % 500мл банка пластмасова бр 30 000
Натриум хлоратум инф. р-р 0,9 % 500мл двупътен сак бр 10 000
Натриум хлоратум инф. р-р 0,9 % 250мл банка пластмасова бр 8 000
Натриум хлоратум 0.9 % 100мл банка пластмасова бр 25 000
Натриум хлоратум амп. 0.9 % 10мл бр 15 000
Рингер сол. Инф. 500 мл. Банка стъкло бр 20 000
Рингер сол. Инф. 500 мл. Банка пластмаса бр 10 000
Рингер сол. Инф. 500 мл. двупътен сак бр 10 000
Рингер лактат 500мл бр 500
Калиум хлоратум амп. 15 % 10мл бр 5 000
Калинор –еферв.табл. 1 гр. бр 1 000
Содиум хидроген карбонатамп. 8,4 % 20мл бр 1 000
Калий Аспартас + Магнезий Аспартас табл. бр 500
Аква дестилата 500мл банка бр 3 000
Аква редестилата амп. 10мл бр 15 000
Магнезий Аспартат табл. 500мг бр 3 000
Магнезиев сулфат амп. 40 % бр 500
Магнезиев сулфат амп. 20 % бр 500
Amino acid 10 % + Glukose 11 % + Purified soybean oil 20 % + Omega 3 1250ml периферен или централен венозен източник бр 200
Amino acid 10 % + Glukose 11 % + Purified soybean oil 20 % + Omega 3 1875ml периферен или централен венозен източник бр 200
Плазма лайт 1000мл бр 500
Маслена емулсия 20 % аминокиселини 7 % глюкоза 25 % инф 1250мл за централен венозен източник бр 200
Маслена емулсия 20 % аминокиселини 10 % глюкоза 40 % инф 1875мл за централен венозен източник бр 200
Аминокиселини 14,4 % липиди 20 % глюкоза 36 % инф бр 200
Разтвор за ентерално хранене 500мл Белтъчини 19гр, Въглехидрати 69гр, Мазнини 16гр, Омега 3 бр 50
Разтвор за ентерално хранене 500мл Белтъчини 19гр, Въглехидрати 69гр, Мазнини 16гр, Омега 3 + фибри бр 100
Разтвор за ентерално хранене 200мл Белтъчини 12гр, Въглехидрати 37гр, Мазнини 10гр, фибри зеленчуков бр 150
Разтвор за ентерално хранене 200мл Белтъчини 12гр, Въглехидрати 37гр, Мазнини 10гр, фибри пилешки бр 150
Комбинация от мултивитамини за перентерално хранене, съдържащ водноразтворими и мастноразтворими витамини и витамин К бр 20
Аминокиселинни разтвори 10 % с електролити 500мл бр 1 000
Аминокиселинни разтвори 10 % 500мл бр 1 000
Аминокиселинни разтвори Н-Хепа 8 % 500мл бр 50
Маслени емулсии 10 % 500мл бр 1 000
Маслени емулсии 20 % 500мл бр 500
Амп. 10мл комбин. от 9 микроелемента за парентерално хранене бр 200
II.2.2)Additional CPV code(s)33616000 Vitamins
Калциум глюконикум амп. 10 % 10мл бр 500
Аскорбинова киселина амп. 10 % 5мл бр 1 000
Аскорбинова киселина табл. 100мг бр 500
Витамин Д сол 10мл бр 20
Геритамин капс. бр 1 000
Вит. В 6 дражета бр 10 000
Поливитаминен сир. 230мл бр 500
Невробекс табл. бр 500
II.2.2)Additional CPV code(s)33690000 Various medicinal products
Ацетонум л 10
Олеум вазелини л 50
Глицерин л 50
Сол. йоди спиритуоза 5 % л 30
Спиритус вини 95 % л 1 000
Спиритус вини 70 % л 1 000
Перхидрол 30 % л 1 000
Натриев хлорид пулв. кг 10
Риванол пулв. кг 0,100
Риванол солуцио л 1000
Талк пулв. кг 4
Натриев цитрат пулв. кг 1
Йод бензин л 50
Олиум рицини л 50
Рентгеноконтрасни средства, Антидоти, Ваксини и серуми
Lot No: 19
II.2.2)Additional CPV code(s)33696000 Reagents and contrast media
Бариев сулфат прах 100 гр. бр 100
Натрий амидотризоас и меглуминии амидотризоас амп. 76 %- 20 мл бр 80
Йодни контрастни материи за венозно приложение при образни изследвания
Флакон концентрация 400мг/мл 100мл бр 500
Флумазенил амп. 0.5мг 5мл бр 5
Протамин амп. 5мл бр 5
Налоксон амп. бр 5
ППД – Туберкулин флакон 1ml бр 500
Имуновенин – Интакт амп. 250мг 5мл бр 500
Ваксина противотуберкулозна БЦЖ бр 200
II.2.2)Additional CPV code(s)15880000 Special nutritional products
Лечебна хумана прах 350г бр 50
Соев протеин 82 % 250г бр 100
Фрезубин НР енержи флакон 500мл бр 50
Фрезубин шоко флакон 200мл бр 500
Мляко адаптирано прах 400г бр 60
Високоенергийна ентерална храна - висококалорична 1.5кКал/мл, банка 500мл бр 200
Ентерална храна за пациенти със заболявания на черния дроб банка 500мл бр 50
Ентерална храна с имуномодулиращо действие 200мл бр 100
Електолитен разтвор за възстановяване на загуби на екстрацелуларни течности, изотоничен с напълно балансиран електролитен състав с буфер натриев ацетат бр 1 000
II.2.2)Additional CPV code(s)33751000 Disposable nappies
4÷10 кг бр 2 000
9÷18 кг бр 1 000
12÷25 кг бр 15 000
50÷100 кг бр 2 000
II.2.2)Additional CPV code(s)33141110 Dressings
Бинтове, марлени 10м/10см бр 5 000
Лигнин марка Б кг 1 500
Марля на метър м 20 000
Марлени ленти бр 4 000
Марлени ленти с рентгеноконтрастна нишка бр 6 000
Бобчета марлени с рентгеноконтрастна нишка №3 бр 5 000
Памук – естествен, медицински, хигроскопичен кг 300
Памук – естествен, медицински, хигроскопичен оп. 80гр оп 10 000
Санпласт 5/5 бр 5 000
Цитопласт ТЕКСТИЛЕН 100/6 бр 200
Марлени компреси 5/5см – 8дипли/бр. х100 оп .400
Марлени компреси 7,5/7,5см – 8дипли/бр. х100 оп 500
Марлени компреси 7,5/7,5см 16дипли/бр. х100 оп 7 000
Марлени компреси с рентгеноконтрастна нишка 7,5/7,5см – 16дипли/бр. х100 оп 5 000
Марлени компреси 10/10см - 8 дипли/бр. х100 оп 500
Марлени компреси 10/10см - 16 дипли/бр. х100 оп 2 000
Марлени компреси с рентгеноконтрастна нишка 10/10см - 16 дипли/бр. х100 оп 2 000
Превързочни компреси /лапаротомични кърпи/ 45/45см бр 15 000
Превързочни компреси /лапаротомични кърпи/ 45/45см с рентгеноконтрастна нишка СГЪНАТИ бр 15 000
Антидекубитални лепенки бр 50
Прозрачна лепенка за абокат без прорез бр 500
Прозрачна лепенка за абокат с прорез бр 500
Препарат за обезпаразитяване /против въшки/ оп 50
Хидрасек пулвис 30 мг бр 300
Лактулоза флакони 200 мл бр 50
Nanipruss флакон бр 10
Параформалдехид табл. бр 1 000
Айрон хидроксидеполималтозе комплекс сир.10мг/мл 150мл бр 10
Детска бананова каша бр 50
Детска млечна каша бр 50
Дефламол унгвент бр 300
Препарат против краста / лосион бр 20
Противоалергичен крем /Хлоромпирамин/ бр 50
Готов разтвор за клизма бр 100