Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A 2014/87/Euratom tanácsi irányelv 8a–8c. cikkének gyakorlati megvalósítását támogató vizsgálat.
Hivatkozási szám: ENER/D3/2017-209-2.
II.1.2)Fő CPV-kód79000000 Üzleti szolgáltatások: jog, marketing, tanácsadás, munkaerő-felvétel, nyomtatás és biztonság
II.1.4)Rövid meghatározás:
Ez a projekt az EU-tagállamoknak, az illetékes szabályozó hatóságoknak és az engedélyeseknek a 2014/87/Euratom tanácsi irányelv 8a–8c. cikkének hatékony végrehajtásában – a tapasztalatok megosztásának előmozdítása révén – történő támogatására, valamint az említett cikkek rendelkezéseinek a következetesebb és ambiciózusabb uniós szintű végrehajtásának előmozdítására irányuló bizottsági tevékenységek részét képezi. A Bizottság e célból már jelenleg is együttműködik a tagállamokkal és az illetékes szabályozó hatóságokkal [nevezetesen az Európai Nukleáris Biztonsági Szabályozó Hatóságok Csoportján (ENSREG) keresztül] a nemzeti megközelítések megvitatása és a nukleáris biztonság célkitűzés összehangoltabb megvalósítását támogató jövőbeni munka meghatározása céljából. A projekt kiegészíti az ENSREG-gel folytatott tevékenységeket, és a jövőbeni munkaterületeket és az Európai Bizottság ezzel összefüggő prioritásait hivatott meghatározni és azokhoz információkkal szolgálni.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 300 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A projekt keretében részletesen értékelni kell a 8a–8c. cikk rendelkezéseiben foglalt műszaki és jogi követelményeket, és meg kell vizsgálni a vonatkozó nemzetközi és európai iránymutatást annak meghatározása érdekében, hogy az megfelelően támogatja-e a nemzeti hatóságok, az illetékes szabályozó hatóságok és az engedélyesek igényeit, valamint értékelni kell annak a stratégiák gyakorlati végrehajtásában és a döntéshozatalban betöltött hasznosságát; a nemzeti gyakorlatok felmérése alapján a projekt keretében meg kell vizsgálni, hogy a jelenleg hatályos szabályozói és engedélyezési keret követelményeit hogyan alkalmazzák a gyakorlatban az Európai Unióban található reaktorlétesítményekben és építményekben. E rendelkezések összefüggésében a projekt részletesebben megvizsgálja a releváns biztonsági korszerűsítésekkel kapcsolatos döntéshozatali folyamatokat és kritériumokat, valamint naprakész végrehajtási státuszt biztosít a létező nukleáris reaktoroknál. A projekt a jelenlegi iránymutatásban és szabványokban fennálló hiányosságok azonosítására szolgál, és keretében a tagállamoknak a rendelkezések technikai alkalmazásával kapcsolatos jövőbeni tervei és stratégiái segítése céljából ajánlásokat kell megfogalmazni az irányelv rendelkezéseinek következetesebb és gyakorlatiasabb, magas színvonalú végrehajtását biztosító uniós és nemzetközi szintű tevékenységekre vonatkozóan. Az érdekelt felek teljes körű részvételének és a munka átláthatóságának biztosítása érdekében a munka eredményeit az érdekelt felek széles körével meg kell vitatni, és az eredményeket és az ajánlásokat általános terjesztés céljára szolgáló végső jelentésben fogják közzétenni.
A projekt keretében megfogalmazott eredményeket és ajánlásokat azon prioritást élvező témák meghatározására fogják használni, amelyeket az irányelv átültetése után részéletesebben meg kell vizsgálni az irányelv átültetésének és végrehajtásának az Európai Bizottság általi nyomon követése keretében, továbbá a Bizottság e területen folytatott jövőbeni tevékenységeihez tájékoztatásként szolgáló információként fogják használni, például annak meghatározásához, hogy a nukleáris biztonsági témák területén hol lenne helyénvaló további közösségi kutatást folytatni.