Építési beruházás - 364276-2023
Submission deadline has been amended by:  426631-2023
Magyarország-Miskolc: Építési munkák
2023/S 116-364276
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
E/5 és E/6 kollégiumi épületek felújítása
Hivatkozási szám: EKR000905822023
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Miskolci Egyetem E/5 és E/6 számú többszintes kollégiumi épületek teljeskörű felújítása.
Nem lehet részekre ajánlatot tenni, mivel a kivitelezési munka két egymás mellett álló épület és környezete felújítását jelenti, a munka az organizációs, üzemeltetési, garanciális okok miatt is egységet alkot. A felvonulási, organizációs költségek részekre bontás esetén többször jelentkeznének, amelyek a kivitelezés költségeit indokolatlanul megdrágítanák, erre tekintettel a részekre történő ajánlattétel nem egyeztethető össze a gazdasági ésszerűséggel, a kivitelezés műszaki és gazdasági szempontból költséghatékonyabban oldható meg egységesen, egységes koordináció mellett. Az egyes munkanemek más-más kivitelezővel történő megvalósítása hátráltatná a folyamatos munkavégzést, munkatorlódás alakulhatna ki, amely nehezítené az egyes kivitelezők munkaszervezését. Az egységes kivitelezés során ajánlatkérő számára biztosított az egységesen fennálló jótállási és szavatossági kötelezettségek megléte, amelyek kapcsán az egységes kivitelezésre tekintettel a jótállási viták nem léphetnek fel és ajánlatkérő számára biztosítható a jótállási jogok teljes érvényesítése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
31520000 Lámpa és világítási szerelvények
39141000 Konyhai bútor és felszerelés
39715300 Épületgépészeti berendezések
44221100 Ablakok
44411000 Szaniteráruk
44480000 Különféle tűzvédelmi eszközök
44621100 Fűtőtestek
45111100 Bontási munka
45111213 Eltakarítási munka
45212000 Szabadidő, sport, kultúra, szállás és étterem céljára szolgáló épületek kivitelezése
45213316 Járdák kivitelezése
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45262522 Kőművesmunka
45310000 Villamos szerelési munka
45315300 Villamos hálózati szerelés
45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45421100 Ajtók, ablakok és kapcsolódó tartozékok beszerelése
45421151 Beépített konyhák szerelése
45430000 Padló- és falburkolás
45442100 Festés
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Miskolci Egyetem E/5 és E/6 számú többszintes kollégiumi épületek teljeskörű felújítása (Miskolc 40591/4 hrsz). E/5 épület ötszintes, 98 szobás, nettó alapterület: 4377 m2; E/6 épület hatszintes, 122 szobás, nettó alapterület: 5265 m2.
Építészeti feladatok:
- különálló (általánosságban 2 ágyas) lakóegységek kialakítása, saját szobához tartozó fürdőszobával, konyhaegységgel (beépített hűtő, elektromos főzőlap, mosogató).
- új WYLTOR lift kiépítése (8 személyes, 630 kg)
- külső nyílászárók cseréje (E/6 190 db ablak és E/6 208 ablak)
- belső nyílászárók cseréje (E/5 278 db ajtó; E/6 341 db ajtó), a külső bejáratnál fém, lakószobák esetében acéltokkal, acél ajtószárnnyal. Beléptetős rendszer
- burkolatcsere: közlekedőkben, folyosókon, fürdőszobában vizesblokkokban mennyezetig érő csempével. Lakószobákban és a hosszú folyosón vinyl falvédő burkolat; folyosón, lépcsőházban, menekülési útvonalakon gres falvédő burkolat
- összesen 8828 m2 hidegburkolat cseréje (gres járólap)
- a szobai vizesblokkcsoportok, elválasztófalak 10 és 15 cm vtg. falazóelemből vakolva, burkolva
- álmennyezetet (folyosókon kazettás, minden egyéb esetben táblás gipszkartonból).
- pinceszint mennyezeti födémére 8 cm A1 kőzetgyapot szigetelés
- padlásfödémen 30 cm gyapotszigetelés (héjazatcsere nem tervezett)
- minden helyiségben festési-javítási munka
- az épület homlokzata nem változik, a nyílászáró cserén kívül nem lesz átalakítás
- új, kültéri fedett-nyitott dohányzók kialakítása
Tűzvédelem:
- új helyiség kialakítások kapcsán a szükséges tűzállósági teljesítményű falszerkezetek
- fali tűzcsap hálózat új kiosztás szerinti átépítése
- főlépcsőház hő- és füstelvezetésének és légutánpótlásának és a meglévő túlnyomásos füstmentes lépcsőház túlnyomás levezetésének kiépítése
- új gépészeti és villamos hálózat hatályos előírások szerinti kialakítása
- biztonsági és irányfény-világítás kiépítése
- új tűzjelző hálózat kialakítása
- külső oltóvíz-ellátás biztosítása (hiányzó vízmennyiség miatt oltóvíz-tároló kialakításával)
- tűzgátló és füstgátló kivitelű nyílászárók beépítése, a kiürítési/menekülési útvonalakon a minimálisan szükséges szabad nyílásméretek biztosítása, helyenként egy mozdulattal nyitható kivitel biztosítása
Gépészet:
- A teljes átalakításhoz igazodó feladatok
- Központi fűtés: 170+200db lapradiátor, 100+125 db törölközős és acél/szénacél fűtési csövek cseréje, 200+220kW hőközpont átalakítás
Központi hűtés: vendégszobák klimatizálása szintenként önálló (125+150db beltéri, 4+5db kültéri) VRF rendszerrel. Vízellátás-csatornázás, Légtechnika-szellőztetés,
- Vízellátás-csatornázás: E/5 épületben 98 db, az E/6 épületben 122 db fürdőszoba komplett gépészeti kiéptése, új fürdőszoba kialakítások, hideg-melegvíz, szennyvíz elvezetés, tűzivíz csőrendszerek és berendezések cseréje/újjá építése.
- Légtechnika-szellőztetés: fürdőszobai elszívások jelenlét érzékelős dinamikus légszelepekkel, változó térfogatáramú padlástéri elszívó ventilátorokkal, ablakokban légbevezetőkkel.
Erősáram:
- 1 MVA-es transzformátor telepítése mért rendszerű 12 kV-os földkábeles táplálással, ennek építése
- Az épületek teljes elektromos hálózatának elbontása. Új elektromos elosztók építése.
- Norma szerinti villámvédelem III fokozatú LPS és 1-2-3 fokozatú SPD
- Napelemes rendszer 90 kVA / kollégium teljesítménnyel, AC és DC oldali leválasztókkal, 3 db 30 kW-os inverterrel. 500Wp magastetőre szerelt napelem táblákkal
- Épület felügyeleti rendszer
- Parkolóhoz tartozó 3 db 22 kW-os autótöltő kiépítése.
Gyengeáram:
- informatika: optikai kábel húzása; szinti kábelezés CAT6 UTP kábellel.
- szobákban személyenként 1-1 db, irodai munkahelyenként 2-2 db LAN végpont.
- beléptető rendszer: E/1 igazodó, rádiós hotelzár (assa abloy H100) a szobák ajtóin, illetve telepített olvasós-elektromos zárfogadós elemekkel a nagyobb forgalmú ajtókon
- kamera rendszer: E/1 igazodó HIKVISION elemekből (4MP kamerák), önálló informatikai hálózatot kap HIKVISION sewitchek beépítésével.
- tűzjelző rendszer, rwa rendszer: E/1 igazodó (AM-6000 központ), és a tűzvédelmi előírások szerint teljes körű. Tűzátjelzést a katasztrófavédelemhez és helyi felügyeleti helyre. A rendszer az előírt vezérlési feladatokat elvégzi.
Kültér:
- 38 férőhelyes aszfaltozott parkoló
- az E/5 és E/6 kollégiumi épültek környezetében lévő közlekedő utak, járdák, parkosítási munkák. Dohányzóhely kialakítása.
- Az érintett területek kültéri megvilágítása.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § alapján rögzíti, hogy ahol a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányra való hivatkozás található, az a termék jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, mert a szerződés tárgyának kellően pontos és érthető leírása körülírással nem biztosítható. Azonban az ajánlattevő ajánlatában bármely más olyan terméket is szerepeltethet, amely a meghatározott követelménynek megfelel és azzal egyenértékű. Ajánlatkérő egyértelművé teszi, hogy a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést a 321/2015. Korm. rend. előírása miatt szerepelteti.
Az elvégzendő építési munka építési engedélyhez kötött építési tevékenység, a részletes adatokat, műszaki leírást a dokumentáció tartalmazza.