Services - 36699-2022
Romania-Focșani: Refuse and waste related services
2022/S 015-036699
Corrigendum
Notice for changes or additional information
Services
(Supplement to the Official Journal of the European Union, 2021/S 144-384259)
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Concesiunea serviciului de operare a Centrului de Management Integrat al Deșeurilor Haret, Comuna Movilita, inclusiv Stație de sortare si stație de compostare și a Stațiilor de Transfer pentru deșeurile municipale si deșeurile similare Focșani, Adjud, Vidra, Gugești
Reference number: 0
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Delegarea prin concesiune a serviciului public de operare a Centrului de Management Integrat al Deșeurilor Haret Comuna Movilita inclusiv Stație de sortare si stație de compostare și a Stațiilor de Transfer pentru deșeurile municipale si deșeurile similare Focșani, Adjud, Vidra, Gugești, conform cerințelor Caietului de sarcini.
Solicitarile de clarificari se pot transmite:
- pana in a 28-a zi anterior termenului limita de depunere a ofertelor, iar raspunsurile la solicitarile de clarificari se vor publica in a 23 - a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor și
- pana in a 18-a zi anterior termenului limita de depunere a ofertelor, iar raspunsurile la solicitarile de clarificari se vor publica în a 13 - a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Se va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit.
Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit in anuntul de concesiune, respectiv 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor