Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Доставка на нетна активна електрическа енергия от изпълнител — координатор на стандартна балансираща група, за ниско напрежение, с пълно администриране .... — Продължава в т. II.1.4) Кратко описание.
II.1.2)Main CPV code90630000 Ice-clearing services
II.1.4)Short description:
Продължение от точка II.1.1) Наименование ..... на информационния поток с ЕСО и поемане на разходите за небаланси за обекти на Община Враца и на второстепенните разпоредители“.
Поръчката се обявява във връзка с Директива (ЕО) 72 / 2009 за осъществяване на процеса по смяна на доставчик на електрическа енергия. Закон за Енергетиката ЗЕ / 17.07.2013 г. и решение на ДКЕВР от 28.6.2013 г. за доставка на електрическа енергия за свободния пазар.
Чрез поръчката се цели понижаване на разходите за електроенергия на Възложителя.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 326 705.00 BGN
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)09310000 Electricity
II.2.4)Description of the procurement:
Прогнозното количеството електрическа енергия за срока на договора е 3 843 591 МW/h. Същите количества са приблизителни (с оглед участниците да формират предлагана цена) и не са предмет на договора като количества, плащания и т.н., като тези количества не ангажират възложителя да ги потреби или лимитира в точно този размер. Възложителя предоставя на участниците информация за очаквани /прогнозни/ количества консумирана електроенергия месечно на база на действително изразходвана енергия от предходен период, прогнозни параметри и примерен товаров график за работни и почивни дни почасово за цяло денонощие с показатели за зима-лято, както и технически данни на обектите на възложителя.