Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 37096-2021
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
2021/S 016-037096
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Göd feltáró útjainak tervezése
Hivatkozási szám: EKR000722562020
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Tervezési szerződés a gödi ipari-innovációs fejlesztési területhez kapcsolódó, az M2 gyorsforgalmi út 26+692 km szelvény környezetében szükséges csomópont és útfejlesztések engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációjának elkészítésére
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az ipari park területének megközelítése és körüljárhatósága érdekében szükséges 2x1 sávos illetve 2x2 sávos utak (országos közutak) és kapcsolódó csomópontok, kerékpárutak, valamint zajárnyékoló fal kialakításának engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációjának elkészítése az alábbiak szerint:
1. Helyszíni felvétel, teljes geodéziai mérések elkészítése, feldolgozása (EOV rendszerben).
2. Talajmechanikai vizsgálatok elvégzése, adatok értékelése
3. Építési engedélyezési tervdokumentáció elkészítése
4. Kivitelezési tervdokumentáció elkészítése
1. Elvégzendő feladatok:
A nyertes Ajánlatadó tervezőnek (a továbbiakban Tervező) meg kell terveznie az ipartelep körbejáró útjai közül a déli és nyugati oldalon haladó útszakaszait és csomópontjait mellékúti útkategóriának megfelelő műszaki paraméterekkel, az ipartelep működésére jellemző nehézgépjármű forgalomra méretezett pályaszerkezettel. A tervezési feladat része a forgalomtechnikai kialakítás, a teljes körű vízelvezetés megoldása (befogadóig) és a közvilágítás kialakítása is.
Az ipari létesítményhez kapcsolódó személyforgalom jellemzően a keleti oldalon közelíti meg a parkot. A Tervező feladata a városból érkező személyforgalom útvonalának megtervezése a személygépjármű parkolóhoz, illetve a meglévő M2 csomóponttól új teherforgalmi út megtervezése az ipari park ÉK-i kapujáig,a környező lakóutcák forgalmának a zavarása nélkül.
A tervezési munka során a megrendelői szempontok mellett figyelembe kell venni az ipartelep beruházói és az önkormányzati szempontokat, valamint az engedélyező hatóság által elvárt követelményeket egyaránt. Az érintett szervezetekkel a tervezést megelőzően egyeztetéseket kell tartani az elvárások pontos feltárása érdekében, illetve a tervezési időszakban is szükség szerint.
A tervezési feladat részét képezi továbbá
Az útszakaszok csapadékvízének elvezetése a befogadóig, az esetlegesen szükséges műtárgyakkal együtt,
— a közvilágítás kialakítása,
— a területen lévő közművek felderítése és szükség esetén azok kiváltása, védelembe helyezése,
— forgalomtechnikai rend kialakítása.
A szabályozási terv elkészítése és helyi építési szabályzat módosítása önkormányzati feladat, azonban a kisajátítási tervet (változási vázrajz és terület kimutatás) Tervezőnek kell elkészítenie.
A tervezett beavatkozásokkal érintett idegen területekre vonatkozóan el kell készíteni a Helyi Építési Szabályzatnak és Szabályozási Tervnek megfelelő földmérési munkarészeket, a záradékoláshoz szükséges dokumentációt, beleértve a művelés (erdőművelés is) alóli kivonást is, és be kell nyújtani építéshatósági jóváhagyásra, valamint záradékolásra az illetékes földhivatalhoz.
Szükség esetén Tervező feladatát képezi a szabályozási terv módosításában történő közreműködés is az Önkormányzattal.
Tekintettel arra, hogy földutak kerülnek burkolásra és szélesítésre, a tervezési feladat része az új utak nyomvonalára vonatkozó előzetes környezetvédelmi vizsgálati dokumentáció és örökségvédelmi hatástanulmány, továbbá az előzetes régészeti dokumentáció elkészítése is.
2. Tervezendő létesítmények
5 db csomópont, amelyből a 2. sz. csomópont újonnan létesítésre kerülő körforgalmi csomópont
5 db útszakasz
Zajvédőfal tervezése
Kerékpárutak tervezése
A tervezendő útszakaszok együttes hossza hozzávetőleg 3,5 km, 2 000 m 2x2 sáv 1 500 m 2x1 sáv, továbbá tervezendő mintegy 2 100 m kerékpárút és 500 m zajárnyékoló fal is.
Az 5 db útszakasz közül 4 útszakasz (Déli 1. Déli 2. Nyugati 1. Nyugati 2.) egybefügg, összesen mintegy 3060 m hosszal.
Új nyomvonalon tervezendő a Déli 1. Nyugati 1. Nyugati 2. és Keleti útszakasz, amelyekből az első három útszakasz egybefügg, mintegy 2390 m hosszan.
Jelen információk szerint a tervezett nyomvonalon műtárgy nem található, amennyiben a részletes helyszíni felmérés során a Tervező műtárgyat talál, úgy az ahhoz kapcsolódó tervezési munka is a feladat részét képezi.
A tervezési szerződés keretében ellátandó feladatok részletes ismertetését a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.