A módosítások jellege és mértéke (a szerződés esetleges korábbi módosításainak feltüntetésével együtt):
Felek az Alapszerződés 5.1.1. pontjának ellenértékre vonatkozó részét az elrendelt újabb pótmunkák ellenértéke alapján az alábbiak szerint módosítják:
5.1.1. Vállalkozói Díj.
Vállalkozó az alábbi ellenszolgáltatásért (vállalkozói díj) végzi el a jelen szerződés tárgya szerinti munkákat.
Szerződéses vállalási ár:5 298 187 236 HUF nettó Pótmunkák összege: 83 121 153 HUF nettó Módosított szerződéses vállalási ár:5 381 308 389 HUF nettó
azaz: ötmilliárd-háromszáznyolcvanegymillió-háromszáznyolcezer-háromszáznyolcvankilenc HUF nettó.
Alapszerződés 17.11. pontját az alábbi – jelen szerződésmódosítás mellékletét képező – ponttal, illetőleg melléklettel egészítik ki, amely melléklet továbbiakban az alapszerződés mellékletét is képezi: 17.11.2. II. pótmunka költségvetés.
Alapszerződés 4.3. pontját az alábbiak szerint módosítják:
2. részszámla: 30 %-ot elérő igazolt teljesítés esetén az ellenérték további 10 %-a értékben.
5. részszámla: 75 %-ot elérő igazolt teljesítés esetén az ellenérték további 25 %-a értékben végszámla: igazolt 100 %-ot elérő teljesítés esetén a fennmaradó összegre. A végszámla benyújtásának feltétele, hogy az átadás-átvétel teljes egészében sikeresen megtörténjen.