Ajánlatkérő rögzíti, hogy a közreműködő felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó neve: dr. Sirály Katalin (FAKSZ lajstromszáma: 00365).
A Kiíró felhívja a Pályázók figyelmét, hogy a hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást követő tervezési szerződés teljesítésébe várhatóan továbbá (alkalmassági vagy szerződéskötési feltételként előírtan) legalább az alábbi szakági tervezők bevonásával és munkájuk koordinálásával kell számolni:
Szakterület/részszakterület megnevezése - Jogosultság jelölése
Táj- és kertépítészeti tervezési terület: K
Építészeti tervezési terület: É
Településtervezési szakterület: TT
Közlekedési építmények tervezési szakterület közúti építmények tervezési részszakterület: KÉ-K
Közlekedési építmények tervezési szakterület, közúti építmények közlekedésmérnöki tervezési részszakterület: KÉ-KK
Településtervezési vízközmű szakterület: TV
Településtervezési energia-közmű szakterület: TE
Építmények gépészeti tervezési szakterület: G
Építményvillamossági tervezési szakterület: V
Környezetvédelmi szakértő: SZKV
Kiíró felhívja a figyelmet, hogy a hatályos magyar jogszabályok (266/2013. (VII.11.) Korm. rendelet) alapján, a Tervpályázatot követő hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárás nyomán kötendő tervezési szerződés megkötésének feltétele, hogy a nyertes ajánlattevő rendelkezzen tervezői területre vonatkozó jogosultsággal. A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás eredményeként megkötött tervezési szerződés szerinti tervezési feladatot kizárólag olyan szaktervező végezheti, aki rendelkezik az építésügyi és az építésüggyel összefüggő szakmagyakorlási tevékenységekről szóló 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet által rögzített szakmagyakorláshoz szükséges jogosultságokkal. Kiíró felhívja a figyelmet az Épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (Étv.) 32. § (1) és (11) bekezdéseire, amelyek alapján a tervpályázati terv készítése is építészeti-műszaki dokumentációnak minősül, így az építésügyi és építésüggyel összefüggő szakmagyakorlási tevékenységekről szóló 266/2013 (VII.11) Korm. rendelet értelmében a tervpályázati terv készítése is szakmagyakorlási jogosultsághoz kötött. Jelen Tervpályázat vonatkozásában ezen jogosultság a táj-és kertépítészeti tervezési területre (K) vonatkozó szakmagyakorlási jogosultság megléte. Ezen szakembert a Tervpályázat során elkülönítetten benyújtandó nyilatkozatban, jogosultságának bemutatásával meg kell nevezni. A szakembernek a táj-és kertépítész szakember tekintetében meg kell egyeznie a tervpályázati tervet készítő Pályázó által bevont szakemberrel vagy a tervezési szerződés teljesítésébe azzal egyenértékű szakember bevonása szükséges.
Karakterkorlátozás miatt a IV.3.2 rovat tartalma:
A Bírálóbizottság a beérkezett pályaműveket a Dokumentáció 3.5. pontban meghatározott szempontok alapján értékeli. Csak a díjazott, illetve a megvételben részesített pályaművek kerülnek meghatározásra, a többi pályaművet a Bírálóbizottság nem rangsorolja.
A díjak bruttó összegek, melyek mind ÁFÁ-t mind az egyéb fizetendő adókat tartalmazzák és adóköteles bevételek. Külföldi résztvevő esetén az ÁFA nem kerül kifizetésre, annak összegét az Ajánlatkérő közvetlen módon fizeti be a magyar adóhatósághoz, így mellőzhető a külföldi partner bejelentkezése ÁFA alanyként a magyar adóhatóságnál.
A díjakkal és megvételi összegek minden esetben megfelelően kiállított számla vagy egyéb számviteli bizonylat ellenében kerül kifizetésre.
A Bírálóbizottság a teljes díjazásra szánt összeg kiosztására tesz javaslatot, kivéve, ha eredménytelennek minősíti a Tervpályázatot. Abban az esetben, ha a Tervpályázatra benyújtott pályaművek hasznosíthatóságát a Bírálóbizottság nem tartja megfelelőnek, a díjazásra és megvételre fordított összeg csökkentését javasolhatja.
Ajánlatkérő a Pályázóknak a pályaművek elkészítésével és benyújtásával kapcsolatos költségeiket nem téríti meg.
Karakterkorlátozás miatt folytatás a IV.1.9 rovatból:
2. Tájépítészet
A Bírálóbizottság pozitívan értékeli a következőket:
- A terv tájépítészeti értékei úgy felelnek meg a kor esztétikai és funkcionális elvárásainak, hogy közben megfelelő módon illeszkednek a közpark történeti múltjához és hagyományaihoz;
- A terv figyelembe veszi a projekt stratégiai célkitűzéseit, valamennyi célkitűzésre megfelelő léptékű, színvonalas megoldásokat nyújt.
- A közpark tájépítészeti megoldásai, kialakítása, térburkolatai, utcabútorai, közvilágítása a közpark léptékének megfelelő, időtálló, színvonalas esztétikai megjelenéssel bírjanak;
- A terv figyelembe veszi a közpark látogatóinak igényeit, a közösségi terek, rekreációs és sport funkciók megfelelő elhelyezésével és kialakításával biztosítja a konfliktusmentes parkhasználatot;
- A tervek egésze és tájépítészeti, műszaki színvonala biztosítja a megvalósíthatóságot;
- A tervlapok grafikai megjelenése könnyen érthető, látványos, műszaki szempontból követhető, a szükséges információmennyiséget tartalmazza.
3. Tervezési program és funkció
A Bírálóbizottság pozitívan értékeli a következőket:
- A tervezési programban és a pályázati kiírásban megadott új funkcionális igényeknek a pályamű teljeskörűen megfelel a tájépítészeti megoldásaival;
- A terv bizonyítja az Ajánlatkérő számára, hogy a tervezett közpark megfelelő teret biztosít az aktív és passzív parkhasználatra egyaránt;
- A terv minél teljesebb körben biztosítja a fogyatékkal élők akadálymentes mozgását és a terek használatát;
- Az ötletgazdag koncepció lehetőséget ad a funkcionális igények magas szintű kiszolgálásra;
- Az alkalmazott anyagok, szerkezetek és berendezések megfelelnek a minőségi és tartóssági követelményeknek.
4. Gazdasági szempontok (beruházási és üzemeltetési költségek)
A Bírálóbizottság pozitívan értékeli a következőket:
- Az innovatív, ötletgazdag tájépítészeti megfogalmazás mellett, a közparkot takarékos költségű szerkezeti megoldásokkal és anyagokkal tervezték és a közelítő mennyiségkimutatás űrlapon szereplő költségszámításhoz szükséges kimutatás ellenőrizhetően valós adatokat tartalmaz;
- A pályamű hosszabb felújítási ciklusú anyagokat és berendezéseket alkalmaz;
- A pályamű az energiafelhasználásra nézve újszerű, üzembiztos javaslatokra törekszik;
- A pályázat kitér arra, hogyan biztosíthatók a berendezések és a környezet ésszerű üzemeltetési költségei.
Karakterkorlátozás miatt folytatás a VI.4.3) rovatból:
Az Ajánlatkérő a pályaművek benyújtásának határidejét a kérdésekre vonatkozó válaszadás alkalmával is meghosszabbíthatja.
A Tervpályázat eredményeként Kiíró a tervezési szerződés megkötésére irányuló, hirdetmény nélküli, tárgyalásos közbeszerzési eljárást folytat le a Tervpályázati Rendelet 28. §-ában foglaltakra tekintettel, amelyre Ajánlatkérő tervezetten a BB zárójelentésében szereplő ajánlás alapján hívja meg a kizáró ok alá nem eső és alkalmas (1 db) nyertes Pályázót (figyelembe véve a Tervpályázati Rendelet 25. § (5) bekezdését).