II.2.1)Teljes mennyiség:
Ludovika Campus megvalósítását szolgáló beruházás keretében, a 36030 hrsz. Budapest, 1089 Budapest, Orczy út 1. (Orczy park) alatt található ingatlanon kerül átépítésre, rendezésre a Nemzeti Közszolgálati Egyetem beruházásában a Park a benne található épületekkel és parkfelületekkel. Szintén ezen beruházás keretén belül létesülnek a meglévő szerkezeti elemek felújításával az egyetem Lovarda épületei és annak valamennyi kapcsolódó létesítménye.
A projektnek része az ingatlant határoló közterületek közlekedési létesítményeinek átépítése is.
Felhívjuk ajánlattevők figyelmét, hogy az Orczy parkon belül egy EOV koordinátákkal pontosan kijelölhető területegység történeti kert, amely örökségvédelem alatt áll. Ennél fogva itt minden parkfelület ki- és átalakítás, fakivágás, szerkezet- és burkolat bontás és építés kizárólag hatályos örökségvédelmi engedély birtokában végezhető. A Lovarda területe kívül esik a védett kert területén.
A létesítmények az alábbi részekből állnak:
A., Lovarda
— Fedeles lovarda épület
— Istálló épület
— Díjugrató pálya és Zsűritorony
— Jártatógép
— Futószárazó
— Karám (benkkel)
— Burkolt felületek, kerítés, közművek és parkoló
B., Park
— Csónakda épület (büfé)
— Mosdó épület (Kertgondnoki épület átalakítása)
— Üzemeltetési épület (meglévő épület részleges felújítása)
— Burkolt felületek
— Közművek
— Parképítés
— Meglévő játszótér felújítása
— Dísz tér és Országzászló
C., Külső létesítmények (utak, járdák, kerítések)
— A Lovarda Korányi Sándor utcai kapubehajtója
— Üllői úti visszafordító sáv
— Üllői út – Telepy utca csomópont
— Kerítések
Létesítmények műszaki adatai:
A., Lovarda
Helyrajzi szám: 36030
Övezet jele: IZ-VIII-3
Beépítési mód szabadon álló
Tervezett beépítettség: 3 983 m²
Tervezett zöldfelület mértéke: 23 513 m²
Tervezett legnagyobb építménymagasság: 5,38 m
Tervezett épületen kívüli burkolt felület mérete: 3 063 m²
Tervezett vízáteresztő burkolat mérete: 7 074 m²
Tervezett gépjárműparkolók száma: 30 db (1 mozgássérült)
Tervezett kerékpártárolók száma: 40 db
B., Park
Helyrajzi szám: 36 030
Tervezett beépítettség: 1 313 m²
Tervezett szintterületi mutató: 1 442 m²
Tervezett zöldfelület mértéke: 187 470,5 m²
Ebből aktív zöldfelület mérete: 78 000 m²
Tervezett legnagyobb építménymagasság: 3,90 m
A., Lovarda
Fedeles lovarda épület
Az 1900-as években épült, alápincézetlen, jelenleg használaton kívüli fedeles lovarda épület földszintes, magas tetős. Bár a terület eredetileg a lovas kiképzést, oktatást szolgálta, az Akadémia megszűnése után, a II. világháborút követően BKV buszgarázsként üzemelt. Ezután sokáig használaton kívül, elhagyatottan pusztult, majd a közelmúltban a tervezett fejlesztések előkészítéseként környezetvédelmi kármentesítés történt. A 25 m-es fesztávú, hosszú csarnokhoz a délnyugati végén kiszolgáló fejépületrész kapcsolódik. Az épület bár nagyon leromlott állapotban van, építészeti és történeti értéke továbbá volumene miatt felújításra érdemes. A csarnoktér lelátója 100 fő, a fejépület egyéb terei (büfé, VIP, közösségi tér) további 40 fő fogadására alkalmasak. A szélfogóból egy közönségforgalmi központi tér nyílik, mellette büfé, VIP-helyiség, iroda és mosdó-WC kerül elhelyezésre. A lovaglótér szabványos méretű 20m x 60 m. A küzdőtér szabványos méretének kialakítása az azt körülvevő, fa szerkezetű, 1,8 m magas lambrin helyigénye miatt csak a fejépület felőli határoló fal kiváltásával, az alapterület növelésével lehetséges. A csarnoktér és a fejépület kapcsolódó terei szintén falkiváltással, széles üvegfelültekkel kerülnek összenyitásra. Az épület teljes fedése felújításra (deszkára fektetett szürke rombusz pala), valamennyi nyílászárója cserére kerül.
Az épület nettó alapterülete 1 536 m².
Istálló épület
A meglévő épületrész középső traktusa egy emeletes, magas tetős, az oldalszárnyai szimmetrikusak, földszintesek. A meglévő szerkezeti elemei közül csupán a fő tartófalak használhatók fel.
A felújított épület L-alakú, kibővített alapterületű. A tervezett istálló 20+5 bokszot tartalmaz, ebből 14 nyílik közvetlenül a kifutókra. Az épület funkcionálisan öt részre tagolódik. A középső, emeletes traktus a hallgatók és a személyzet öltözőit és tartózkodó tereit tartalmazza. A földszinten oktató-, elsősegély-, gyógyszertároló-, nyeregtároló-, nyeregalátét mosó- és személyzeti tartózkodó helyiség kerül kialakításra. Az emeleten négy lovász számára szálláshely kerül kialakításra. A két oldalszárnyba a bokszok és a lótartáshoz közvetlenül kapcsolódó funkciók kerülnek. Az északkeleti szárnyvégben vizesblokkok kapnak helyet. A délnyugati, új bővítmény gazdasági és üzemeltetési funkciókat lát el. Ehhez kapcsolódik közvetlenül a gazdasági udvar, ahol a létesítmény funkciójából fakadó takarmány, szerves- és kommunális hulladék tárolása, elszállítása, mozgatása zajlik. A fedett-nyitott szerkezetű tárolók (szénatároló, kocsiszín, zárt trágyatároló, zárt hulladéktároló) is ide kerülnek.
Az épület nettó alapterülete 1 252 m².
Az L-alakú épület szárnyai közötti udvar részre a kifutók, a jártatógép és opcionálisan a futószárazó kör kerülnek.
Zsűritorony
A díjlovagló- és ugrató pálya menti lelátó közepén helyezkedik el a versenybírók számára készülő fedett-nyitott, fa szerkezetű építmény.
Az építmény nettó alapterülete 19,3 m².
Egyéb kültéri létesítmények és építmények
A Lovarda területén annak funkciójával összhangban díjlovagló- és ugró pálya, jártatógép, kifutók és karám, illetve opcionálisan futószárazó kör kerülnek kialakításra.
A díjlovagló- és ugró pálya oktatási célokat, bemutatók és versenyek megrendezését szolgálja. Annak mérete 50 x 80 m. Talaja speciális, időjárás álló, egész évben használható megoldással készül (hordozó réteg, elválasztó réteg, taposó réteg). A pálya mellett kb. 350 fő befogadására képes, támfalas megtámasztású, részben fedett, fa anyagú ülésekkel felszerelt, három soros, lépcsős kialakítású füves lelátó készül közepén a zsűritoronnyal.
A Lovarda északi területrészén ligetesen fásított, füves és homokos felszínű, kerítéssel védett karám épül. A ligetes-fás, nagyobb részben füvesített karámon belül 2 db nagyobb terepplasztika, úgynevezett „benk” létesül.
Az L-alakú istállóépület szárnyai között helyezkedik el a jártatógép. Az kb. 22 m átmérőjű, kör alaprajzú építmény. Opcionálisan a jártatógép mellett kb. 18 m átmérőjű, kerítéssel védett futószárazó kör kerül kialakításra. Talaja megegyezik a díjlovagló és ugrópályáéval. Elmaradása esetén ide füves terület kerül.
A járatógép és a futószárazó nettó alapterülete 318,2 m².
Az istálló délkeleti homlokzatához kerítéssel védett, homokborítású kifutók csatlakoznak.
B., Park és épületei
Csónakda épület
Az egykor a tóparton állt pavilon helyén új, időszakos üzemelésű épület létesül. Az épület két fő részből áll: zárt térből (kiszolgáló tömb) és fogyasztó térből (részben fedett terasz). A kiszolgáló tömbben kap helyet a büfé, az előkészítő-raktár, a személyzeti mosdó és a vendégek számára épített kétnemű mosdó. A kétszintes teraszon 40-60 fő tud helyet foglalni. Az épület könnyűszerkezetes kialakítású, fűtése-hűtése nincs.
Az épület bruttó területe 40 m² (180 m² időszakosan és részben befedhető terasszal).
Mosdó épület (Kertgondnoki épület átalakítása)
A jelenlegi Kertgondnoki épület megtartásával és átalakításával a közparkként is funkcionáló terület mosdó-WC funkciói kerülnek ellátásra. Abban egy látogatói kétnemű mosdó-WC blokk, és egy játszószer tároló helyiség kialakítása történik. A női és férfi vizesblokkok mellett egy akadálymentes mosdó is épül. A munkák során a mostani homlokzat és tetőszerkezet jellege nem változik. Csak a homlokzati felmenő falszerkezetek (külső falak) maradnak meg, minden egyéb (tetőszerkezet, válaszfalak, padlószerkezet) elbontásra kerül.
Az épület bruttó területe 64 m2.
Üzemeltetési épület
A meglévő Üzemeltetési épület felújítása annak vizesblokkjaira homlokzatfestésre, illetve nyílászáró (bejárati ajtó, és ablakok) cserére korlátozódik. Ennek keretén belül a földszinti kétnemű, női és férfi öltözőblokk (15-15 fő kapacitású), a földszinti mosdó-WC és az emeleti mosdó-WC kerül renoválásra, valamint az elektromos helység és a kazánház kerülnek átalakításra.
Az épület bruttó területe 772 m².
Burkolt felületek
A parkrekonstrukció során különböző funkciójú és szerkezetű burkolt felületek kerülnek kialakításra. A 4,0 m széles, az egyetem különböző egységeit összekötő Campus körút és a bejárati terek 8 cm vastag kiselemes térkő burkolatot kapnak. A bejárati tereknél 30 cm széles, természetes kő anyagú burkolat szegélyező rasztersáv is kiépítésre kerül. Az egyéb kerti utak funkciójuktól függő (gyalogos utak, járműközlekedésre szolgáló utak, lovas út) rétegrenddel készülnek: beton térkő-, stabilizált szórt-, homok-, vagy kiskockakő burkolattal. A tervezett burkolatok (térkő és szórt burkolatok) mindenütt 7 mm vastag grafit színű műanyag szegélyezést kapnak.
Közművek
A beruházás keretén belül sor kerül az új, illetve az átépített létesítmények közművesítésére. Ez a Park területén zömében új közműhálózat kiépítését jelenti, főleg az újonnan épülő Csónakda, és az átépítésre kerülő Mosdó épület tekintetében. A szennyvíz és vízelvezetés a Csónakda és a Mosdó épületektől egyesített rendszerű csatornával történik. A Csónakda és a felújított Mosdó épület ivóvíz ellátása a projekt része.
Az Üzemeltetési épület villamos szempontból a parki létesítmények villamos hálózatának támpontját jelenti. Az épületből kap ellátást a tervezett FEB jelű elosztó, amelyből a két tervezett energiavételezési-, és a három tervezett térvilágítási elosztó berendezés ellátása történik. A jelenleg is meglévő két szabadtéri elosztó változatlan hálózaton és formában marad.
Az informatikai alépítményi hálózat opciós tétel. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem informatikai központja az oktatási központban kerül kialakításra. Innen kiindulva kerül megépítésre a teljes Campust ellátását elősegítő informatikai alépítményi körgyűrű. Ez lehetővé teszi valamennyi létesítmény kábel ellátásának biztonságos és gyors lehetőségét. A gerinc hálózat a Parkban létesülő körút külső ívét követi. A hálózaton egyenes szakaszokban 30-80 fm-ként, irányváltásoknál műanyagcső hajlítási sugaraknak megfelelően behúzó aknák kerülnek elhelyezésre. Burkolatok alatt KPE csövek elhelyezése szükséges. Az aknák előre gyártott vasbeton aknák 106 x 97 x 106,5 cm méretben.
A locsolóvíz hálózat vízigénye kutakról lesz biztosítva. Ehhez 2 db új kút építése, és 1 db létező kút átépítése szükséges.
Parképítés
A parkrendezés tájépítészeti koncepciója számos célt határoz meg. Ezek az egyetem és a kollégiumok számára – éjszakára zárt – Campus kerti funkciók biztosítása, a közhasználat számára időszakosan nyitott kert kialakítása, és a különálló Campus kertekkel való kapcsolat kialakítása. A park bizonyos zöldfelületeinek vízellátására kutakról táplált öntözőhálózat kerül kiépítésre. Más területek hidránsokról történő kézi vízutánpótlási lehetőséget kapnak.
Meglévő játszótér felújítása
A játszószerek felújítása is a projekt részét képezi.
Dísztér és Országzászló
A Dísztéren kerül az Országzászló elhelyezésre. Az Országzászló 23 m magas, acél tartószerkezettel készül, belső kötélvezetésű, kézzel mozgatható zászlófelvonó szerkezettel ellátott. A zászlórúd talapzata mészkő burkolatú, a környező tereptől 30 cm-re kiemelt, 2,55 m átmérőjű, vasalt beton talapzaton áll. A talapzat körül egy 1,8 m széles, stabilizált zúzottkő felület készül.
C., Külső létesítmények (utak, járdák, kerítések)
A Lovarda Korányi Sándor utcai kapubehajtója
A tervezett NKE Lovarda gazdasági forgalmat lebonyolító közúti kapcsolata a jelenlegi gépkocsi behajtótól 50 m-re nyugatra kerül át. A lovarda új behajtójának tervezett szélessége 5,0 m, 0,6 méteres rámpával éri el a járda szintjét.
Üllői úti visszafordító sáv
Az Üllői út északi irányából a visszafordulása a két forgalmi irányt elválasztó kiemelt szegélyű járdasziget átépítésével kerül biztosításra. A 3,0 m széles sziget 6,0 méteres szakaszon elbontandó, helyette útpálya épül. A tervezett burkolat öntött aszfalt. Forgalomtechnikai szempontból az Üllői út északi irányából a járműosztályozó tábla visszafordulási lehetőség mutató cseréje szükséges. Az Orczy út felől a jobbra kisíves kanyarodás jelzőlámpás szabályozása szükséges.
Üllői út – Telepy utca csomópont
A Telepy utcai jelzőlámpás csomópontban a parkolóból kihajtó út építése, a kihajtó és az azt keresztező gyalogos átkelő jelzőlámpáinak kiépítése, kábeles bekötése, az Üllői út déli irányából új jelzőlámpák telepítése, kábeles bekötése, a fázisterv átprogramozása és a Nagyvárad téri csomópontban az Üllői út északi irányából a visszafordulás lehetőségének biztosítása, az ennek megfelelő útépítés és jelző lámpás szabályozás módosítása szükséges.
A parkoló és az Üllői úti csomópont közötti út egyenes szakasza egysávos. Az útpálya parkolóhoz csatlakozó szakaszát 5 m hosszban kiemelt szegéllyel kell kialakítani, mivel itt kell elhelyezni a kiléptető rendszer sorompóját (3 m karhosszúságú) és kezelő automatáját. A kihajtó forgalom bejelentkezéséhez az útburkolatba detektor beépítése szükséges. A parkoló és az Üllői út között a burkolatot süllyesztett szegély határolja. Az Üllői út pályaszintjétől a járdaszintet a pálya 2 m-en, a zöldsáv szélességében éri el. Az útpálya építéséhez az iskola felől az Üllői út felé haladó gyalogút szakasz elbontandó. Helyette az iskola Üllői út felől tervezett gyalogútjának meghosszabbítása szükséges a Ludovika tér felől, az Üllői utat keresztező gyalogos átkelőhelyig kialakított gyalog útig.
A munkaterületek több ütemben kerülnek munkavégzésre átadásra.
A közbeszerzés tárgyára vonatkozó részletes követelményeket az ajánlati dokumentáció műszaki leírása, illetve a tervek és engedélyek tartalmazzák.