You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a „Szegedi Ifjúsági Centrum és kiegészítő projektelemek” tárgyú beruházás megvalósításához szükséges tervezési és kivitelezési feladatok ellátására.
Hivatkozási szám: 1
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45210000 Magasépítési munka
45212200 Sportlétesítmények kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A ütem: 8 000 férőhelyes stadion és a főépületben lévő rendezvényterületek
Stadion nettó alapterületek:
Kiszolgáló (fő) épület helyiségei:
földszint: 1 216,84 m²
I. emelet: 929,48 m²
II. emelet: 688,16 m²
III. emelet: 192,03 m²
Kiszolgáló épület összes: 3 026,51 m²
Lelátók alatti beépített összes: 1 038,57 m²
Stadion mindösszesen: 4 065,08 m² nettó
Egyéb építményrészek
Lift: 2 db akadálymentes 630 kg/ 8 fő
2 db teherlift 1 000 kg
Vendégek + sajtó létszáma: 8136 fő
Biztonsági személyzet: 40 fő
A stadionban tartózkodók összes létszáma: 8176 fő
Az MLSZ „A” ill. az UEFA „CLASS” Category 4 előírásoknak megfelelő futballstadion, a minimálisan előírt 8 000 fh-re kiegészülő nézőszámra méretezett lelátókkal tervezett.
(hozzá kapcsolódó infrastrukturális és úthálózattal)
A keresztirányú fém tartószerkezetek közül a keleti és nyugati lelátó 21,50 m fesztávolságú, az északi és a déli lelátó 14,50 m fesztávolságú
B ütem: Fedett Rendezvényközpont
Öltözők, edzőtermek, orvosi és edzői kiszolgáló helyiségek. A létesítmény részei: sportcsarnok, grundfoci pálya.
A létesítmény alapvetően egy sportcsarnokból és egy három szintes fejépületből áll. Az épület előtti grundfoci pálya tömegrendezvények helyszínéül is szolgál, az ott felállított opcionális színpad kiszolgálásának is hátteret ad az épület: tárolók, öltözők.
bruttó beépített alapterület: 1 981,84 m²
nettó alapterületek:
fszt: 1 884,04 m²
I. em: 539,11 m²
II. em: 408,70 m²
összesen: 2 789,31 m²
Nézők létszáma: 78 fix + 304 mobil = 384 fő
Építménymagasság: 11,39 m.
(kapcsolódó infrastrukturális és úthálózattal)
A fedett rendezvénycsarnok vb. főtartó fesztávolsága 30 m.
C ütem: Meglévő Szállás épület állagmegóvása
Alapadatok:
Bruttó beépített terület: 801,67 m²
Nettó szintterületek:
pince: 514,13 m²
földszint: 568,03 m²
emelet: 529,42 m²
tetőtér: 136,04 m²
összesen: 2 277,04 m²
D ütem: Meglévő Porta épület alapfelújítása
Pályafenntartó személyzet irodával és öltözővel – ill. a biztonsági személyzet eligazítását szolgáló nagyobb helyiség. A tervezett munka nem építési engedély-köteles.
Bruttó beépített terület: 155,27 m²
Nettó szintterület:
földszint: 127,84 m²
E ütem: Meglévő épületek, közművek és utak bontása
Az elbontandó épületek többnyire ERDÉRT faház elemekből 1,60 m-es modulhálóban rakva, enyhe hajlású, szeglemezes rácsostartó tetőszerkezettel készültek, fedése azbeszt tartalmú hullámpala, így veszélyes hulladék keletkezésével is számolni kell. Az épületen található azbeszttartalmú hullámpala, amely láthatóan jó állapotban van, nem sérült vagy törött, normál használat esetén nem veszélyes. Az azbeszttartalmú épületszerkezetek bontási munkálatai során, fennáll annak a veszélye, hogy jelentős mennyiségű azbesztrost kerül a levegőbe.
Bontandó épületek térfogata: 11 459 lm³
G ütem: Közművek kiváltása és építése
A területen jelentős alapközmű vezetékek találhatóak úgymint, DN 400 – DN 300 vízgerinc vezetékek, DN 300 szennyvíz nyomócső, Ø60 cm gravitációs rendszerű szennyvíz főgyűjtő, Ø125 cm – es csapadékvíz főgyűjtő, 120kV – os és 20 kV – os elektromos légvezeték, valamint Inviteles és Telecom – os optikai kábel és MOL – os gázvezeték. A meglévő és évtizedek óta nem üzemelő telekhatáron belüli ismeretlen nyomvonalú vezetékek bontására nem készült bontási terv, ezeket az új építés alakalmával ha útban vannak, el kell bontani a kivitelezőnek.
H ütem: Útépítési munkák
A létesítmény közlekedési kapcsolatát a meglévő közlekedési kapcsolaton az 5. sz. országos főút (Dorozsmai út) 166+964 km szelvényében a Tűzoltó utcai – déli kiszolgáló utcai jelzőlámpás csomóponton és az 54124. sz. bekötőút 0+509 km szelvényéhez csatlakozó Kereskedő közön keresztül kell megoldani.
F ütem:
Centerpálya füves,+ Edzőpályák,
Centerpálya
Küzdőtér mérete: 105 x 68 m
Élőfűvel borított terület:110 x 70 m
Műfüves kifutó felület:
Oldalvonal mentén: 4,95 m
Alapvonal mentén: 5,00 m
Opcionális mennyiség: II.2.11) pontban.