Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Szolgáltatások - 394224-2021
Submission deadline has been amended by:  442776-2021
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2021/S 148-394224
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Bálna átalakítási munkáinak tervezése
Hivatkozási szám: EKR000873392021
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A közbeszerzési eljárás tárgya a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. vagyonkezelésében álló Bálna Budapest Kulturális és Kereskedelmi Központ átalakítási munkáinak tervezése, a komplett kiviteli tervdokumentáció összeállítása.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71243000 Előzetes tervek (rendszerek és integráció)
71244000 Költségszámítás, költségfelügyelet
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71300000 Mérnöki szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A tömegtartózkodásara alkalmas közhasználatú épület 5 egységre bontható. Az I. és II. épület a Duna, illetve a Közraktár utca felöli megmaradó közraktár épületek, közöttük helyezkedik el a III/A jelű új épületrész, amit az épület keresztirányú dilatációja választ el a III/B épületrésztől, ez a Bálna ún. fejrésze. A IV. jelű épület külön álló, nem teljes hosszában megtartott régi közraktár épület, amit a felszín alatti 2 szint mélygarázs köt össze az épület többi részével. A legmélyebb pont a -3 szint gépházi terület, itt találhatóak többek közt a hűtési-fűtési rendszer alapjául szolgáló talajvizes hőszivattyúk. Az épület legmagasabb pontja a 4. emeleti tetőterasz és külső gépház. A régi épületrészek alagsor, földszint, emelet és tetőtéri gépházból állnak.
Az épületegyüttesben 3 db 1 000 kg, 1 db 900 kg teherbírású személylift, 1 db 3800 kg teherbírású személy- és teherlift és 2 db 100 kg teherbírású teherlift üzemel.
Az épületben olyan multifunkcionális termek (konferencia és rendezvényterek, helyiségek) létrehozása a cél, melyek nem csak egysíkú megjelenést tudnak biztosítani.
ALAPADATOK
Hrsz.:37061/7
Cím:1093 Budapest, Fővám tér 11-12.
Telek területe: 12 975 m2
Mélygarázs: 250 parkolóhely
Buszparkoló: 10 parkolóhely
Alapterület szintenként:
P3 szint: 868,33 m2
P2 szint: 3 654,77 m2
P1 szint: 7 772,33 m2
Földszint: 5 195,45 m2
1. emelet: 5 310,28 m2
2. emelet: 2 626,81 m2
3. emelet: 909,88 m2
4. emelet: 474,09 m2
A tervezési munka során a Bálna épületének és közvetlen környezetének teljes műszaki, funkcionális és esztétikai átalakításához szükséges komplett kiviteli tervdokumentációt kell készíteni.
A tervdokumentációnak tartalmaznia kell az összes szükséges szakági kiviteli tervet, műszaki leírást, részlet- és csomóponti rajzot, konszignációt, a különféle méretezési és ellenőrzései számításokat (statika, kiürítés stb.), az esetlegesen szükséges technológiai utasításokat, szakhatósági egyeztetéseket és állásfoglalásokat stb. A kiviteli terveknek tartalmaznia kell különösen, de nem kizárólagosan az alábbi szakágakhoz tartozó tervdokumentációkat: építészet, belsőépítészet, mélyalapozás, szerkezetépítés, vízszigetelés, forgalomtechnika, útépítés, közmű, kert- és környezetrendezés, erős- és gyengeáram, tűzvédelem, épületgépészet. Nyertes ajánlattevő feladata továbbá árazott és árazatlan költségvetés készítése a tervekkel összhangban.
El kell készíteni a Bálna arculati és bérlői kézikönyvét. A kézikönyvnek részletesen tartalmaznia kell a bérlők által végzett bérlemény kiépítési munkákhoz szükséges összes műszaki információt és feltételrendszert, rögzíteni kell benne a külső-belső arculati megjelenésre vonatkozó előírásokat.
Tömegtartózkodásra alkalmas épület alatt a 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 1. melléklet 131. pontjában meghatározott fogalom értendő.
További részletek a közbeszerzési dokumentumokban.