II.1)Description
II.1.1)Title attributed to the contract by the contracting entity:
Servicii Leasing Operational si Management de Flota Auto.
II.1.2)Type of contract and location of works, place of delivery or of performanceServices
Main site or location of works, place of delivery or of performance: Judetele Olt, Gorj, Teleorman, Olt, Valcea, Dolj, Mehedinti, Constanta, Resita, Bucuresti.
NUTS code RO4 MACROREGIUNEA PATRU
II.1.4)Information on framework agreementFramework agreement with a single operator
Duration of the framework agreement
Duration in months: 60
Estimated total value of purchases for the entire duration of the framework agreement
Estimated value excluding VAT: 25 987 588 EUR
Frequency and value of the contracts to be awarded: Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Se va incheia un acord- -cadru de prestari servicii pentru fiecare membru al asocierii :
Distributie Energie Oltenia SA (lider), CEZ Romania SA, CEZ Vanzare SA, CEZ Trade Romania SRL, Ovidiu Development SRL, Tomis Team SA, TMK Hidroenergy Power SRL.
Contract Subsecvent cu durata de 48 luni pentru:Servicii de leasing operational si management flota pentru autovehiculele proprietatea Prestatorului pe baza de comanda, cu posibilitatea de prelungire pana la 57 luni;
Contract Subsecvent anual ( 12 luni) pentru: servicii conexe Managementului de flota Auto, Servicii de exploatare Flota auto, Alte servicii, Servicii de management de flota si Servicii conexe managementului de flota pentru autovehiculele proprietatea DEO si optional, daca va fi cazul si contracte subsecvente de pana la 3 luni pentru serviciile de inchiriere auto.
Valoarea estimata a acordurilor cadru: 25 987 588 EUR; Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 4 486 858 EUR fara TVA.
II.1.5)Short description of the contract or purchase(s):
II.1.6)Common procurement vocabulary (CPV)50111100 Vehicle-fleet management services, 66000000 Financial and insurance services
II.2)Quantity or scope of the contract
II.2.1)Total quantity or scope:
Servicii Leasing Operational si Management de Flota Auto – cantitatile minime si maxime sunt detaliate in anexa 16 a fiecarui caiet de sarcini al asocierii.
II.2.2)Information about optionsOptions: no