Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 398714-2021
Submission deadline has been amended by:  472657-2021
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2021/S 151-398714
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
M76 autóút Fenékpuszta-Zalaegerszeg között szakasz
Hivatkozási szám: EKR000623292021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés keretében M76 autóút Fenékpuszta-Zalaegerszeg közötti szakasz kivitelezési feladatainak elvégzése.
Jelen közbeszerzés tárgyát képező munkák részletes leírását a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Fenékpuszta-Sármellék 8+600-19+600 km. sz. között
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45221111 Közúti híd építése
45233110 Autópálya építése
45233128 Körforgalom építése
45233162 Kerékpárút építése
45233228 Útburkolat építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
1. rész: Vállalkozási szerződés keretében M76 autóút Fenékpuszta-Sármellék közötti szakaszának (8+600-19+600 km. sz. között) kivitelezése (PST: K076.18.73).
Mennyiség:
Az M76 autóút Fenékpuszta-Sármellék közötti szakaszának (8+600-19+600 km. sz. között) kivitelezése.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a kivitelezéshez kapcsolódó kiviteli tervek rendelkezésre állnak, azok a közbeszerzési dokumentumok körében kiadásra kerülnek.
A kiviteli tervek szerint 1 db egybefüggő 11 000 m hosszúságú, 2x2 sávos autóút megvalósítása. A nyomvonal a jelenleg kivitelezés alatt álló (II. ütem) M76-os Fenékpusztai csomópontjából indul (a 8+600 km. szelvényben) egy R=750 m sugarú jobb ívhez csatlakozva és északi irányba, majd egy R=3550 m-es bal ívvel vezet tovább északi irányba Keszthely felé. A nyomvonal párhuzamosan egyenesben és nagy sugarú ívben halad az egyesített övcsatornával. A meglévő 71 sz. főút korrekciójával egy elhúzott csomópontot alkotva, kétszer keresztezi a nyomvonal a módosított 71. sz. főutat a 10+735,19 km. szelvényben (egy háromnegyed értékű rombusz csomóponttal) és a 12+002,36 km. szelvényben.A 71 sz. főút korrekciója után a pálya 12+240 km sz- ben keresztezi a Páhoki egyesített csatornát, majd a 12+325 km sz-ben vadátjárót és a csatorna kezelőútját. Az ex-lege láp keresztezése a 12+200 - 15+800 km sz. között valósul meg. Ezen a szakaszon a pálya kis töltésen, lebegő árkos-pótpadkás víztelenítéssel kerül kialakításra. A szakaszon keresztezett vízfolyások átvezetését műtárgyak biztosítják. A szükséges helyeken további ökológiai átjárók kerülnek elhelyezésre a környezetvédelmi engedélynek megfelelően. Sármelléktől északra, de Sármellék lakott területének érintése nélkül külön szintben keresztezi a 16+076,79 km. sz.-ben a 7509. j. összekötő utat. A 7509. j. ök. utat követően kis mértékben dél felé vezet a nyomvonal, majd a 75111. j. bekötő út különszintű keresztezése (17+407,81 km. sz.) után a 18+795,21 km. sz. térségében kerül kialakításra a 76. sz. főúti különszintű - trombita típusú - csomóponti kapcsolat. Ezen csomóponti területe mellett dél-nyugati irányban fekszik a Zalavögyi Komplex pihenőhely a hozzá tartozó magasépítési és létesítményeivel együtt.
A Sármelléki repülőtér az újonnan építendő repülőteret 76101 j. összekötő úton, és a 76. sz. főúton keresztül erről a csomópontról kapja meg közúti kapcsolatát az M76 autóúttal.
A tárgyi szakaszon valósul meg a 76 sz. főúttal párhuzamos Keszthely-Fenékpuszta - Sármellék közötti szakaszon önálló kerékpárút 5 892 m hosszban.
Főbb mennyiségek (hozzávetőlegesen):
Útépítés:
Földmű építése: 847 927 m3
Hidraulikus kötőanyagú pályaszerkezet építése: 58 141 m3
Bitumenes kötőanyagú pályaszerkezet építése: 57 282 m3
Közúti visszatartó rendszerek: 31 743 m
Padka építése: 36 671 m3
Burkolati jelek készítése: 18 078 m2
Portál építése: 86 t
Műtárgyépítés:
Cölöpalapozás: 7 997 m
Tömör gerincű főtartó gyártása: 390 to
Előregyártott feszített vasbeton tartók építése: 9 588 m
Háttöltés, előtöltés, töltéslezáró kúp építése: 61 575 m3
Cölöpöket összefogó gerenda: 2 831 m3
Híd próbaterhelés: 4 db
Híd legnagyobb támaszköze: 35,42 m (B122)
A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet (továbbiakban a közbeszerzési dokumentumokban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel AK felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. AK felhívja a figyelmet hogy, egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az AT-nek az ajánlatában igazolnia kell.
Sármellék-Zalaegerszeg 19+600-43+200 km.sz. között
Rész száma: 2
2. rész: Vállalkozási szerződés keretében M76 autóút Sármellék-Zalaegerszeg Keleti csomópont közötti szakasz megvalósítása (19+600-43+200 km.sz. között) és a szakaszhoz kapcsolódó Nemesrádói mérnökségi telep építése kivitelezése (PST: K076.14.73).
Az M76 autóút Sármellék-Zalaegerszeg Keleti csomópont közötti szakasz megvalósítása (19+600-43+200 km.sz. között) és a szakaszhoz kapcsolódó Nemesrádói mérnökségi telep építése kivitelezése.
Ajánlatkérő rögzíti, hogy a kivitelezéshez kapcsolódó kivitelei tervek rendelkezésre állnak, azok a közbeszerzési dokumentumok körében kiadásra kerülnek.
A kiviteli tervek szerint 1 db egybefüggő 23 600 m hosszúságú, 2x2 sávos autóút megvalósítása és a szakaszhoz kapcsolódó Nemesrádói mérnökségi telep építése.
A Zalaapáti - Alsónemesapáti közötti a 23,6 km hosszú tervezési szakasza a zalai dombság erdős, domborzati szempontból erősen tagolt területein halad. A 24+000 km szelvényben 2x2 sávos autópálya keresztmetszetű kiépítésű burkolt üzemi savval, a nagysebessegű tesztszakasz részeként kerül megvalósításra. A tervezett nyomvonal által érintett területeken a vízfolyások kb. a 24,7 km szelvényig a „fokozottan védett Balaton”, a további szakaszon az „általános védettségi” kategóriába tartozó Principális csatorna - Mura vízgyűjtő területéhez tartoznak. A 25+400 km szelvényben völgyhíddal/palyaműtarggyal (B254 j. műtárgy) szeli át, helyet, lehetőséget biztosítva nagyvad átjárásra is. A patak menti vadátjárás biztosítása érdekében a meglevő 75. sz. főúti patak híd is átépítésre kerül a főút korrekciójával, igy nagyvadátjáróval kombinált patak műtárgy kerül kialakításra (B254-1 j. műtárgy). Pacsa közigazgatási területen kerül kialakításra a meglevő 75. sz. főúttal az M76 - 75. sz. főút különszintű - egyoldali fel-lóhere alakú - csomópont, amellyel biztosított Pacsa es Zalaapáti települések megközelítése. A csomópontot követően a R=10000 m sugarú 1022 m hosszú jobb ívben éri el Szentpéterúr települést, amit közel 2 km hosszú egyenes szakasz követ, ahol a Principális csatorna mellékfolyóit (Kaloncai-patak, Vörrű patak es mellek agák) es meglevő országos közúti mellékutakat (73212, 73215 j. utak) keresztez. Ezt követően R=5500 m sugarú bal ellenívvel keresztezi a Cserhidi - patak es Rádói ág által alkotott völgyeltet. Nemesrádó települést és a mérnökségi telephelyet délről elkerülő ívben került kialakításra az M76 - 7362 j. összekötő út különszintű - egyoldali fel-lóhere alakú - csomópont, amellyel biztosított Nemesrádó és a mérnökségi telephely megközelítése. Környezetvédelmi szempontból érzékeny (Natura 2000, vízbázis) területek találhatóak Nemesrádó település térségében a Principális csatorna menten (32+400 - 33+100 km szelvények között), amelyek elkerülése - a tervezett Nemesrádói mérnökségi telephely kismértékű érintésével - a tagolt domborzat mellett további kötöttséget jelentenek. A felszín alatti vizek az érintett területen a 2. érzékeny kategóriába tartoznak. A tervezet nyomvonal 35,6 - 36,8 km szelvények közötti szakasza áthalad a Misefa - Nagykapornak vízbázis hidrogeológiai „B” védőövezetén.
Alsónemesapáti - Misefa közötti közel 5 km hosszú szakaszon a nyomvonal még Kisbucsa és Nemessándorháza településeket érinti.
A tervezett Nemesrádói különszintű csomópontot elhagyva a gyorsforgalmi út völgyhíddal a 17. sz. vasútvonalat Szévíz vízfolyást, lándzsás patakot majd a meglévő országos 7354 j. közutat keresztezi.
Alsónemesapáti település térségében került kialakításra az M9 - 76. sz. főút (Zalaegerszeg - Kelet) különszintű csomópont, Alsónemesapáti felé egy rövid kerékpárút szakasz, amely kialakítás, mint Város kapu biztosítja a kapcsolatát keleti irányból Zalaegerszegnek a gyorsforgalmi úti hálózathoz. A tárgyi M9 és a tervezett M76 autóút kiépülésével, az M7 autópályán keresztül közvetlen gyorsforgalmi úti hálózaton elérhető lesz a megyejogú város számára a Balaton és Budapest.
Földmű építése: 2 987 013 m3
Földmű építése- üveghabból: 57 800 m3
Hidraulikus kötőanyagú pályaszerkezet építése: 111 070 m3
Bitumenes kötőanyagú pályaszerkezet építése: 108 954 m3
Közúti visszatartó rendszerek: 86 843 m
Padka építése: 39 640 m3
Burkolati jelek készítése: 21 226 m2
Portál építése: 445 t
Cölöpalapozás: 16 590 m
Tömör gerincű főtartó gyártása: 4 424 to
Előregyártott feszített vasbeton tartók építése: 15 409 m
Háttöltés, előtöltés, töltéslezáró kúp építése: 178 160 m3
Cölöpöket összefogó gerenda: 6 836 m3
Híd próbaterhelés: 10 db
Híd legnagyobb támaszköze: 67 m (B204)
Mérnökségi telep:
Hrsz: 0264/36
Telek területe: 69 039,00 m2
Depónia területe: 20 000 m2
Beépített terület: 8 495,78 m2
Zöldfelület területe: 23 079,94 m2
ÉPÜLETEK nettó alapterületei a kiviteli tervek szerint hozzávetőlegesen:
Iroda épület: földszint 637,55 m2, emelet 683,32 m2, Iroda épület nettó hasznos terület összesen: 1320,87 m2
Műhelyépület: földszint 1 151,96 m2 , emelet 637,05 m2 , Műhely épület nettó hasznos terület összesen: 1789 m²
Garázs épület nettó hasznos terület összesen: 1 541,70 m²
Raktárépület: földszint 1 865,31 m2, emelet 603,46 m2, Raktárépület nettó hasznos terület összesen: 2469 m2
Sótároló: 1 309,96m2
Elemes tároló: 103,68m2
Üzemanyagtöltő: 180,80 m2
Fedett gépjárműtároló: 257,36 m2
RENDŐRSÉG
Hrsz: 0264/37
Telek területe: 2 227,00 m2
Beépített terület: 484,00 m2
Zöldfelület területe: 1 358,70 m2
ÉPÜLET nettó hasznos alapterülete a kiviteli tervek szerint: 366,12m2
Zalaegerszeg Keleti-Északi csomópont között
Rész száma: 3
3. rész: Vállalkozási szerződés keretében M76 autóút Zalaegerszeg Keleti csomópont - Zalaegerszeg Északi csomópont közötti szakasz (43+200-52+435 km.sz. között) építése (PST: A009.12.73).
Az M76 autóút Zalaegerszeg Keleti csomópont - Zalaegerszeg Északi csomópont közötti szakasz (43+200 - 52+435 km.sz. között) építése.
A kiviteli tervek szerint 1 db egybefüggő 9 235 m hosszúságú, 2x2 sávos autóút megvalósítása a zalai dombság erdős, domborzati szempontból erősen tagolt területein halad. A gyorsforgalmi út vonalvezetésében a domborzati adottságok mellett kötöttséget jelentettek a térségégi fejlesztési területek, illetve azok érintése nélkül - a tervezett kialakítással való elkerülése, azonban forgalmi kapcsolatok biztosítása mellett. A vizsgált területen fejlesztési (autó ipari teszt-pálya, új kijelölésű fejlesztési terület, zalaszentiváni ipari park, logisztikai központ/konténer terminál) környezetvédelmi szempontból érzékeny (Natura 2000, vízbázis) területek találhatóak, amelyek elkerülése mellett a meglévő vasútvonal, Zala folyó és a tagolt domborzat kötöttséget jelentenek.
Az M9 szelvényezése szerint a szakasz elején a nyomvonal az épülő Autóipari Teszt-pálya fejlesztési terület és a meglévő 74. sz. főút között, azzal közel párhuzamosan halad déli irányban a gyorsforgalmi út szelvényezése szerint a 21+190 és 22+000 km sz. között. A 22+130 km szelvényben a tesztpálya dél keleti részén „Zalaegerszeg-Észak” különszintű csomópont kerül kialakításra a 74. sz. főúttal, amely csomópont kapcsolatot biztosít Zalaegerszeg északi térségével, a tesztpályával, és a 761 sz. úttal (76. sz. elkerülő úttal). Ezt követően erdős területeken halad keresztül a Zala folyó irányában a gyorsforgalmi út. Mielőtt a nyomvonal eléri a 7328 j. utat, elkerüli délről a meglévő szennyvíziszap ülepítő medencék telephelyét, illetve a Zalaszentiván területén elhelyezkedő, új kijelölésű fejlesztési terület. A nyomvonal külön szinten keresztezi a 7328 j. utat és meglévő kerékpárutat, majd északról kerüli el a fejlesztés alatt lévő Zalaegerszeg Logisztikai Központot (konténer terminál) és délről határolja a 7328 j. út két oldalán kijelölt zalaszentiváni ipari park területeket. A nyomvonal a logisztikai központ mellett elhaladva keresztezi a MÁV Zrt. üzemeltetésében lévő 25. sz. vasútvonalat. A keresztezésnél figyelembe kellet venni egy további (távlati) iparvágány és megközelítő/feltáró út átvezetésének helyigényét is. A vasúti fejlesztés/bővítés kapcsolódik illetve illeszkedik a GYSEV Zrt. előkészítésében engedélyezési és kiviteli terv fázisban lévő Zalaszentiváni deltavágány projekthez. A vonalvezetés figyelembe veszi a Zalaegerszeg Keleti Vízbázist - Zalaegerszegtől északkeletre - melyhez magas számban víznyerő kutak is tartoznak.
A Zala völgyét elhagyva a nyomvonal a pethőhenyei Hosszúhegy vonulatait szeli át, érintve a henyei-árok vízfolyást. Ezen szakaszon jelentős a terepi szintemelkedés, amely alapvetően befolyásolja a gyorsforgalmi út vonalvezetését, és ehhez kapcsolódóan a megvalósítandó műtárgyakat. A Hosszúhegyen vezetett nyomvonalszakasz igyekszik a terepi adottságok és a zártkerti beépítések általi kötöttségek szerint haladni déli irányban Alsónemesapáti település és a 76-os út felé.
Az előzőekben részletezett Nagypáli - Egervár - Zalaegerszeg észak - Zalaszentiván - Pethőhenye - Alsónemesapáti szakasz térségében és a Zala folyó keresztezésében a kötöttségek miatt nyomvonal igen tagolt, inflexiós kissugarú ívekkel került kialakításra jelentős műtárgy, magas töltés és mélybevágásos szakasz igénnyel. A vonalvezetés figyelembe veszi a területen nagy arányban megjelenő védett növényfajok és egyéb társulások élőhelyeit.
Földmű építése: 1 973 777 m3
Hidraulikus kötőanyagú pályaszerkezet építése: 42 704 m3
Bitumenes kötőanyagú pályaszerkezet építése: 43 616 m3
Közúti visszatartó rendszerek: 52 681 m
Padka építése: 20 550 m3
Burkolati jelek készítése: 12 834 m2
Portál építése: 127 t
Cölöpalapozás: 5 206 m
Tömör gerincű főtartó gyártása: 2 580 to
Előregyártott feszített vasbeton tartók építése: 2 391 m
Háttöltés, előtöltés, töltéslezáró kúp építése: 73 205 m3
Cölöpöket összefogó gerenda: 2 035 m3
Híd próbaterhelés: 5 db
Híd legnagyobb támaszköze: 56 m (B245)