Részvételre jelentkezőnek – a Kbt. 65. § (7) bekezdés szerinti esetben a kapacitást rendelkezésre bocsátó szervezetnek – a benyújtandó ESPD-ben foglalt nyilatkozatával kell igazolnia, hogy az előírt műszaki ill. szakmai alkalmassági minimumkövetelményeknek megfelel.
Ajánlatkérő e körben elfogadja gazdasági szereplő egyszerű nyilatkozatát, azaz az ESPD IV. Rész „α (alfa): Az összes kiválasztási szempont általános jelzése” szakaszát kell kitöltenie, a további részeket nem. Az alkalmassági követelménynek való megfelelés igazolását ajánlatkérő kifejezetten erre irányuló külön felhívására szükséges benyújtani, a Kbt. 69.§ (4)-(8) bekezdéseiben foglaltak szerint.
M2. Részvételre jelentkező a Kbt. 65.§ (1) bek. b) pontja és a Kr. 21. § (2) bek.b) pontja alapján csatolja azoknak a
Egy szakember több, az M2. pont alpontjai szerinti alkalmassági követelménynek való megfelelést is igazolhat azzal, hogy a szakembernek az egyes pontokban meghatározott valamennyi feltételt (ÉT és OAHr feltételt) teljesítenie kell.
M1. Alkalmas a részvételre jelentkező, ha rendelkezik az eljárást megindító felhívás feladásának napjától visszafelé számított 60 hónapban az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően teljesített
a)
2. min. 220 fő elhelyezésére alkalmas és
2. Felelős műszaki vezetők:
e) min. 1 fő, aki rendelkezik az ÉT 1. sz. mell. IV.1. rész 2. pontja szerint MV-É (építési szakterület) jelű felelős műszaki vezetői jogosultság megszerzéséhez szükséges vagy azzal egyenértékű feltételekkel és az OAHr 1. sz. mell. 38. pontja szerint AT-ÉFMV-MA-0000 (magasépítési) jelű jogosultsággal,
f) min. 1 fő, aki rendelkezik az ÉT 1. sz. mell. IV.2. rész 2. pontja szerint MV-M (mélyépítési és mélyépítési műtárgyak szakterület) jelű felelős műszaki vezetői jogosultság megszerzéséhez szükséges vagy azzal egyenértékű feltételekkel és az OAHr 1. sz. mell. 39. pontja szerint AT-ÉFMV-MÉ-0000 (mélyépítési) jelű jogosultsággal,
g) min. 1 fő, aki rendelkezik az ÉT 1. sz. mell. IV.2. rész 3. pontja szerint MV-ÉG (építménygépészeti szakterület) jelű felelős műszaki vezetői jogosultság megszerzéséhez szükséges vagy azzal egyenértékű feltételekkel és az OAHr 1. sz. mell. 40. pontja szerint AT-ÉFMV-ÉG-0000 (épületgépészeti) jelű jogosultsággal,
h) min. 1 fő, aki rendelkezik az ÉT 1. sz. mell. IV.2. rész 5. pontja szerint MV-ÉV (építményvillamossági szakterület) jelű felelős műszaki vezetői jogosultság megszerzéséhez szükséges vagy azzal egyenértékű feltételekkel és az OAHr 1. sz. mell. 41. pontja szerint AT-ÉFMV-ÉV-0000 (épületvillamossági) jelű jogosultsággal.