Szolgáltatások - 410026-2022
Magyarország-Budapest: Szkennelési és számlázási szolgáltatások
2022/S 143-410026
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Készpénzbefizetést lehetővé tevő bizonylatok
Hivatkozási szám: EKR000612252022
II.1.2)Fő CPV-kód
79999000 Szkennelési és számlázási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási keretszerződés.
Országos hálózaton keresztül Ajánlatkérő által kibocsátott készpénzbefizetést lehetővé tevő bizonylatok (továbbiakban: csekk) ügyfelektől történő átvétele, feldolgozása.
A bizonylat ellenértékének (készpénz) kezelése, elszámolási értesítő létrehozása. Az ajánlatkérő részére, az átvett összeg megadott bankszámlaszámokra történő átutalása és elszámolási értesítő megadott adatstruktúrában történő továbbítása.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
66172000 Pénzügyi tranzakció-feldolgozási és klíringintézeti szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ajánlatkérő által kibocsátott készpénzbefizetést lehetővé tevő bizonylatok ügyfelektől történő átvétele, feldolgozása.
Feladatok:
1. Befogadás
Nyertes ajánlattevőnek vállalnia kell, hogy országos kiterjesztésű, valamennyi ügyfél számára elérhető készpénzfelvételi iroda hálózaton keresztül az Ajánlatkérők által kibocsátott készpénzbefizetést lehetővé tevőbizonylatokat befogadja, a készpénzt kezeli és az átvett összeget a megadott bankszámlaszámokra átutalja. A készpénzfeldolgozás esetén a felvett bizonylatok összegét legkésőbb T (azaz a befizetéssel érintett tárgynap) +2 munkanapon (értékelési részszempont) belül átutalja az ajánlatkérő számlájára. Vállalja továbbá az utódszámla kezelést is, a megszűnt (bankváltás esetén) számlaszámra kibocsátott bizonylatok összegét, az ajánlatkérő bejelentése alapján, az ajánlatkérő által megadott számlaszámra továbbítja.
2. Adatok átadása
Nyertes ajánlattevőnek vállalnia kell, hogy a készpénzbefizetést lehetővé tevő bizonylatok feldolgozásából származó információkat hálózaton keresztül számítógépes adatállományban adja át az ajánlatkérőnek.
Az ajánlatkérő bankszámlái javára szóló befizetések feldolgozásából nyert tételes információkat ügyfélkódok szerint összesítve rendezi és az elszámolási összesítő okiratokkal együtt juttatja el.
Nyertes ajánlattevőnek a naponkénti feldolgozásból nyert információkat és elszámolási összesítő okiratokat elektronikus formában kell Ajánlatkérőnek átadni.
3. Rendelkezésre állás
Nyertes ajánlattevőnek a naponkénti feldolgozásból nyert összevont tranzakciós adatállományokat, elszámolási okiratokat az elszámolási napot követő második munkanapon legkésőbb 14.00 óráig, az elektronikus úton kezdeményezett megbízások esetében az elszámolási napot követő munkanapon legkésőbb 14.00 óráig elérhetővé kell tennie az ajánlatkérő részére.
Nyertes ajánlattevőnek vállalnia kell, hogy a letöltetlen adatállományokat a feltöltést követően 30 napig ajánlatkérő részére elérhetővé teszi.
4. Hibakezelés
Nyertes ajánlattevőnek vállalnia kell, hogy amennyiben az adatszolgáltatás ajánlatkérő felé az adatállományok átadása infrastruktúrai, informatikai rendszer, vagy a távközlési hálózatban fellépő egyéb hiba miatt nem lehetséges, vagy az ajánlatkérő ugyanezen okból kifolyólag az adatállományokat nem tudja letölteni, a le nem töltött adatállományokat szerződésben meghatározott e-mail címen történő értesítése mellett, adathordozóra másolja, és postai úton - tárgynapon - megküldi az ajánlatkérő részére.
5. Elszámolás:
Ajánlattevő a bizonylatok, illetve elektronikusan érkező információk alapján összesített forgalmat tartalmazó okiratokat készít.
Várható mennyiség: 12 700 000 db csekk
A keretszerződés keretösszege: 2 910 000 000,- Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-áig vállal lehívási kötelezettséget.
A részletes követelményeket a Dokumentáció Műszaki Leírás melléklete tartalmazza.