Építési beruházás - 410744-2021
Submission deadline has been amended by:  480879-2021
Magyarország-Kiskőrös: Elemi iskola építése
2021/S 156-410744
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kiskőrösi Bem iskola infrastrukturális fejlesztése
Hivatkozási szám: EKR000644002021
II.1.2)Fő CPV-kód
45214210 Elemi iskola építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az iskola 8 tanteremmel bővül. A földszinten létesül új építésű iroda (14,25m2) és akadálymentes wc (4,36 m2). Az új aula padló́-, oldalfal- és mennyezetburkolata úgy lett kialakítva, hogy többcélú tevekénységekre legyen alkalmas. A földszinten helyet kap még a gépészeti helyiség (29,9 m2) és egy belső̋ gyerek játszótér (82,76 m2). 13 férőhelyes parkoló (104 m2) kerül a meglevő tornacsarnok elé, 8 parkoló́ (64 m2) az udvarba, ebből 1 akadálymentes. A kerékpártárolót áthelyezzük a fejépület mellé. A meglevő épületszárnyba vezető lépcsőnél 1 db 230 kg teherbírású ferdepályás emelőplatform korlátlift kerül elhelyezésre. Az emeleten összesen 8 darab tanterem kerül kialakításra, melyből egy természettudományi (74, 95 m2 ) egy idegennyelvi szaktanterem (60,48 m2 ) , hozzá tartozó szertárakkal( természettudományi szertár 17,11 m2, idegennyelvi szertár 18,6 m2). A másik 6 db tanterem alapterületének megoszlása: tanterem „A” (52,72m2), tanterem „B” (52,08 m2), tanterem „B” (52,17m2), tanterem „B” (53,46 m2), tanterem „B” (52,06 m2), tanterem „B” (52,63 m2). Ezen kívül egy tetőterasz (80 m2) és egy vizesblokk (30,30m2) kap helyet. Szintenként, nemenként legalább egy illemhelycsoport található az épületben. A helyiségek mesterséges szellőztetéssel és megvilágítással rendelkeznek, akadálymentes wc kialakítandó. A leány mosdóban (14,4 m2) 4 db falba rejtett nyomógombos tartályt és konzolos wc kagylót tartalmazó szerelt paraván fülke kapott helyet. A fiú mosdóban (12,67 m2) 2 db acélszerkezetű falba rejtett nyomógombos tartályt és konzolos wc kagylót tartalmazó szerelt paraván fülke és 4 db hidegvíz öblítésű, falra szerelt intim paravánelemekkel elválasztott kézi nyomógombos piszoár kapott helyet. Az épület vasbetonvázas, az emeleten acél keretekre szerelt könnyűszerkezetes térelhatárolású bővítésének alapozása pontalapozás és mikrocölöp alapozás. Cölöpalapozás 6 m mélységig mikró cölöpökkel (mélyalapozás) mennyisége összesen: 960 m Az alaptestekre monolit vb lemez kerül 12 cm vastagságban, mely hordja a terheket az alapok között, ill. összefogja az épületet. Az épület födéme monolit vasbeton lemezfödém. A lemezek vastagsága a földszint fölött 20 cm. Betonozási munkák (beton és vasbeton munka) mennyisége összesen: 388,78 m3 Az épület földszintjén kör keresztmetszetű monolit vasbeton pillérek készülnek 30-50 cm átmérővel a terhelés és fesztáv függvényében. Az emelet tartószerkezete könnyűszerkezetes építésű rendszerrel készül. A fő tartószerkezetek acél keretállások. A tetőszerkezet szendvicspanel burkolatú lesz. Szendvicspanel beépítés IPN- vagy PIR-hab töltettel mennyisége összesen: 2706 m2 Nyílászárók: A külső nyílászárók esetében műanyag ajtók, ablakok kerülnek beépítésre, 3 rétegű üvegezéssel. 2 darab hő- és füst elvezető és 4 darab bevilágító kupola kerül beépítésre. A belső nyílászárók: egyedi asztalos minőségű felületkezelt belső ajtók. A földszinti és emeleti tűzszakasz határon 60 perces tűzállóságú tűzgátló ajtó. Két helyen készül rejtett bordás alumínium függönyfal 3 rtg hőszigetelő üvegezéssel összesen 140m2 területen. Megvilágítás általában LED paneles, illetve kompakt fénycsöves kivitelű. LED-lámpa beépítésének mennyisége összesen 185 db. Az építéssel és felújítással érintett alapterület összesen 988,26 m2, melegburkolat készítése 486,26 m2 alapterületen, 8 db fa és 75 műanyag nyílászáró beépítése, 740 m2 térburkolat kivitelezés. A meglévő szilárd tüzelésű kazán által működtetett központi fűtés mellett az új építésű részen levegős hőszivattyú rendszerrel működtetett hűtő-fűtő rendszer készül, Macrosystem folyadékhűtőkkel, axiálventilátoros, hőszivattyús kivitelben, scroll kompresszorral, hidraulikai blokkal, 2 kompresszorral, 40,01- 130kW hűtőteljesítmény között MAXA06105 hőszivattyú hidraulikus blokkal. LED-lámpa beépítésének mennyisége összesen 185 db.Megvilágítás általában LED paneles, illetve kompakt fénycsöves kivitelű.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 1.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45300000 Épületszerelési munka
45310000 Villamos szerelési munka
45312100 Tűzriasztó rendszer szerelése
45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
45442110 Épületek festése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az iskola a fejlesztéssel 8 tanteremmel bővül. Először a teljes tartószerkezet, külső burkolattal, nyílászárókkal, valamint a belső kialakítás a földszinten, az emeleti szaktantermeken, a hozzá tartozó szertárakban alakul ki, majd a jobb oldali szárnyban található 6 db tanterem kialakítása történik. A földszinten létesül új építésű iroda (14,25m2) és akadálymentes wc (4,36 m2). Az új aula padló́-, oldalfal- és mennyezetburkolata úgy lett kialakítva, hogy többcélú tevekénységekre legyen alkalmas. A földszinten helyet kap még a gépészeti helyiség (29,9 m2) és egy belső̋ gyerek játszótér (82,76 m2). 13 férőhelyes parkoló (104 m2) kerül a meglevő tornacsarnok elé, 8 parkoló́ (64 m2) az udvarba, ebből 1 akadálymentes. A kerékpártárolót áthelyezzük a fejépület mellé. A meglevő épületszárnyba vezető lépcsőnél 1 db 230 kg teherbírású ferdepályás emelőplatform korlátlift kerül elhelyezésre. Az emeleten összesen 8 darab tanterem kerül kialakításra, melyből egy természettudományi (74, 95 m2 ) egy idegennyelvi szaktanterem (60,48 m2 ) , hozzá tartozó szertárakkal( természettudományi szertár 17,11 m2, idegennyelvi szertár 18,6 m2). A másik 6 db tanterem alapterületének megoszlása: tanterem „A” (52,72m2), tanterem „B” (52,08 m2), tanterem „B” (52,17m2), tanterem „B” (53,46 m2), tanterem „B” (52,06 m2), tanterem „B” (52,63 m2). Ezen kívül egy tetőterasz (80 m2) és egy vizesblokk (30,30m2) kap helyet. Szintenként, nemenként legalább egy illemhelycsoport található az épületben. A helyiségek mesterséges szellőztetéssel és megvilágítással rendelkeznek, akadálymentes wc kialakítandó. A leány mosdóban (14,4 m2) 4 db falba rejtett nyomógombos tartályt és konzolos wc kagylót tartalmazó szerelt paraván fülke kapott helyet. A fiú mosdóban (12,67 m2) 2 db acélszerkezetű falba rejtett nyomógombos tartályt és konzolos wc kagylót tartalmazó szerelt paraván fülke és 4 db hidegvíz öblítésű, falra szerelt intim paravánelemekkel elválasztott kézi nyomógombos piszoár kapott helyet. Az épület vasbetonvázas, az emeleten acél keretekre szerelt könnyűszerkezetes térelhatárolású bővítésének alapozása pontalapozás és mikrocölöp alapozás. Cölöpalapozás 6 m mélységig mikró cölöpökkel (mélyalapozás) mennyisége összesen: 960 m Az alaptestekre monolit vb lemez kerül 12 cm vastagságban, mely hordja a terheket az alapok között, ill. összefogja az épületet. Az épület födéme monolit vasbeton lemezfödém. A lemezek vastagsága a földszint fölött 20 cm. Betonozási munkák (beton és vasbeton munka) mennyisége összesen: 388,78 m3 Az épület földszintjén kör keresztmetszetű monolit vasbeton pillérek készülnek 30-50 cm átmérővel a terhelés és fesztáv függvényében. Az emelet tartószerkezete könnyűszerkezetes építésű rendszerrel készül. A fő tartószerkezetek acél keretállások. A tetőszerkezet szendvicspanel burkolatú lesz. Szendvicspanel beépítés IPN- vagy PIR-hab töltettel mennyisége összesen: 2706 m2 Nyílászárók: A külső nyílászárók esetében műanyag ajtók, ablakok kerülnek beépítésre, 3 rétegű üvegezéssel. 2 darab hő- és füst elvezető és 4 darab bevilágító kupola kerül beépítésre. A belső nyílászárók: egyedi asztalos minőségű felületkezelt belső ajtók. A földszinti és emeleti tűzszakasz határon 60 perces tűzállóságú tűzgátló ajtó. Két helyen készül rejtett bordás alumínium függönyfal 3 rtg hőszigetelő üvegezéssel összesen 140m2 területen. Megvilágítás általában LED paneles, illetve kompakt fénycsöves kivitelű. LED-lámpa beépítésének mennyisége összesen 185 db. Az építéssel és felújítással érintett alapterület összesen 988,26 m2, melegburkolat készítése 486,26 m2 alapterületen, 8 db fa és 75 műanyag nyílászáró beépítése, 740 m2 térburkolat kivitelezés. A meglévő szilárd tüzelésű kazán által működtetett központi fűtés mellett az új építésű részen levegős hőszivattyú rendszerrel működtetett hűtő-fűtő rendszer készül, Macrosystem folyadékhűtőkkel, axiálventilátoros, hőszivattyús kivitelben, scroll kompresszorral, hidraulikai blokkal, 2 kompresszorral, 40,01- 130kW hűtőteljesítmény között MAXA06105 hőszivattyú hidraulikus blokkal. LED-lámpa beépítésének mennyisége összesen 185 db.Megvilágítás általában LED paneles, illetve kompakt fénycsöves kivitelű. Az ellátandó feladatok részletes meghatározása a közbeszerzési dokumentumban található. Amennyiben a felhívás, illetve a közbeszerzési dokumentum bármelyik része valamilyen gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaz, illetve amennyiben szabványt, műszaki engedélyt, műszaki előírásokat, vagy műszaki ajánlást határoz meg úgy Ajánlatkérőaz azzal egyenértékű teljesítést is elfogadja.